Skip to content

Ceļojums uz Maroku: 2 nedēļu plāns un ieteikumi

Marakešas ielas skati - Ceļojums uz Maroku

Šajā lapā ir atsauces uz mūsu sadarbības partneriem. Ja pēc nospiešanas uz kādas no saitēm tu veiksi pirkumu, mēs, iespējams, nopelnīsim komisiju.


Maroka ir valsts Āfrikas ziemeļos. Marokā ir sajaukušās berberu, arābu un Eiropas kultūras, rezultātā radot vienu no eksotiskākajām mums samērā tuvajām valstīm.

Marokā ir iespējams satikt ļoti daudz tūristu no Eiropas, jo no teju visām lielākajām pilsētām Eiropā uz Maroku ir lēti lidojumi. Tajā skaitā – no Viļņas un Londonas. Tāpēc arī latvieši var salīdzinoši lēti un vienkārši tikt uz Maroku. Maroka ir lieliska izvēle pirmajam eksotiskajam ceļojumam vai arī pirmajam ceļojumam uz Āfriku.

Lai palīdzētu tev sagatavoties atvaļinājumam un lai tavs ceļojums uz Maroku būtu izdevies, piedāvājam vienkāršu ceļojuma plānu – 2 nedēļas Marokā.

Sekojot šim plānam, tu redzēsi gan lielas pilsētas, gan lieliskas pludmales, gan arī pasakaini skaistu dabu. Mēs bijām Marokā 2018. gada beigās.

Ceļojums uz Maroku: Praktiskās lietas

VĪZA: vīza nav nepieciešama. Lasi vairāk par Marokas vīzu.

KAD BRAUKT: Vislabākais laiks ir pavasaris un rudens, kad nav pārāk karsts. Atsevišķās vietās (piemēram, sērferu pilsētiņā Taghazout) top sezona ir vasarā. Vairāk par Marokas klimatu šeit.

VAKCĪNAS: Jautā ārstam! Mans viedoklis ir tāds, ka uz 2 nedēļām es nepotētos. Taču ceļojot regulāri, šīs ir tās vakcīnas, kas varētu noderēt – A, B hepatīts, vēdertīfs, difterija + stingumkrampji. Nodererīgs resurss par šo jomu – wwwnc.cdc.gov/travel.

NAUDA: Marokā bankomāti nav problēma. Tomēr parasti ir komisija (aptuveni 2.5 EUR neatkarīgi no summas + tavas bankas komisija). Maksājumi visur pārsvarā ir skaidrā naudā. Mēs izmantojam Revolut bankas kartes, kas ļauj ietaupīt ar labākiem valūtas kursiem un ar kuru parasti nav komisijas. Taču arī ar Revolut nevar izvairīties no šīs Marokas bankomātu komisijas.

Tāpēc, vai nu rēķinies, ka katra naudas izņemšana maksās aptuveni 2.5 EUR (ar Revolut; ar “parastajām” bankas kartēm dārgāk, jo būs arī tavas bankas komisija) vai ej uz AL BARID BANK bankomātiem, kur šādas komisijas nav.

Uz Maroku ir arī izdevīgi ņemt līdzi skaidro naudu, eiro, un mainīt uz vietas. Lai uzzinātu, kādam ir jābūt valūtas kursam un lai varētu salīdzināt, izmanto XE Currency aplikāciju savā telefonā vai datorā.

INTERNETS ĀRZEMĒS

Mēs iesakām Airalo internetu (e-SIM)

Tas ir ļoti vienkārši. Uzstādīt Airalo aizņem tikai 1-5 minūtes. Maksāt var ar bankas karti un Apple Pay. Kopš 2021. gada mēs Airalo esam lietojuši 20+ valstīs.

Tas ir ļoti ērti. Tu vari nopirkt internetu ārzemēm, vēl esot mājās, pirms ceļojuma.

Tas ir droši. Tev ir internets jau no pirmajām minūtēm ārzemēs. Tu vari lietot karti. Tu vari sazināties.

Airalo atlaižu kodi: KASPAR694 un UNA8271. Tu saņemsi 3 dolāru atlaidi, un mēs saņemsim 3 dolāru atlaidi. Labi tev, labi mums.

Sākot no

€4

Internets ārzemēs

Cilvēki Fez, Marokā
Fēsā (Fez) – Ceļojums uz Maroku

2 nedēļas Marokā: Ceļojuma plāns pa dienām

Galvenie pieturas punkti:

  • Fēsa (Fez);
  • Marakeša (Marrakesh);
  • Esuveira (Essaouira);
  • Taghazout;
  • Agadira (Agadir);
  • Mirleft.

No Latvijas nav tiešu lidojumu uz Maroku. Tāpēc ir jālido ar pārsēšanos. Vislētākie lidojumi ir ar Ryanair vai Wizzair, no Londonas, pilsētām Vācijā un Viļņas.

Lai atrastu lētākos lidojumus, izmanto KIWI vai MOMONDO lidojumu meklētājus.

Šajā gadījumā es uz Maroku devos caur Londonu. No Londonas es lidoju uz Fēsu, pilsētu Marokas ziemeļos. Visi lidojumi kopā man maksāja aptuveni 70 EUR.

1. diena, lidojums uz Fēsu (Fez)

Lidojums no Londonas uz Fēsu.

Ja Fēsā ierodas vēlu vakarā (pēc 20:00), vienīgā iespēja tikt uz pilsētu būs taksometrs. Jo tik vēlu autobuss no lidostas uz pilsētu vairs nekursē. Takši ir tieši pie lidostas izejas. Brauciens ar taksi līdz pilsētas centram vai vecpilsētai (Medīnai) mums maksā aptuveni 150 dirhami (14 EUR).

Fez vecpilsēta
Fez vecpilsētas aktīvāka daļa ir nebeidzams tirgus

2. diena, Fēsa (Fez)

Dodas apskatīt Fēsas vecpilsētu – Medīnu. Tur var pavadīt veselu dienu. Var iet tāpat vien, var iet ar gidu.

Fēsas Medīnā ir neskaitāmi tirgi un amatnieku bodes – podnieku, paklāju audēju, ādas izstrādāumu veikaliņi.

Viens no iespaidīgākajiem un tāpēc arī populārākajiem apskates objektiem Fēsas Medīnā ir ādas krāsotava (Chaouwara Tanneries) un Qarawiyyin mošeja.

Pusdienas var paēst Le Coin des Artistes, kas atrodas tieši blakus Medīnai. Ēdieni ir lēti. Darbinieki ir pieklājīgi un neuzbāzīgi.

 
viesnīcas ĀRZEMĒS

Mēs lietojam Booking, Agoda un Airbnb

Mūsu favorīts visā pasaulē? Booking.com. Rezervējam istabas, dzīvokļus, uz dienu, uz nedēļu, uz mēnesi.

Mūsu izvēle Āzijā? Vienmēr salīdzinām cenu arī Agoda.com. Reizēm Agoda ir lētāk. Reizēm kāda viesnīca ir tikai Agoda.

Dzīvokļi ārzemēs? Apskaties airbnb.com.

Sākot no

10

Viesnīcas ārzemēs

Šaura iela Fez vecpilsētā
Šaura iela Fez vecpilsētā
Pakalns pie Fez
Skats uz Fez no pakalna

Vakarā, uz saulrietu uzkāp kādā no apkārtnes kalniem. Kalnos nav sētu un ir takas. Viens no variantiem ir kalns Borj Nord apkārtnē, netālu no Medīnas. Tur, kalna galā, ir cietoksnis, kas būvēts 16. gs. Bet var kāpt tur, kur ir ērtāk. Mēs palikām Ibis Budget Fes viesnīcā, un tur kalns ir turpat aiz viesnīcas, 15-20 minūtes un esi augšā.

Pa tiešo no Fēsas ir iespējams arī doties uz Sahāras tuksnesi. Parasti tas aizņem vismaz 2 dienas.

3. diena, Fēsa, vilciens vai nakts autobuss uz Marakešu (Marrakesh)

No rīta pēc brokastīm dodas apskatīt Fēsas Karalisko pili (Royal Palace) un Ebreju kvartālu (Fes Mellah / Jewish Quarter). Viens no populārākajiem apskates objektiem Ebreju kvartālā ir Ibn Danan sinagoga, kas ir celta 17. gs, un Ebreju kapi.

Noteikti ir vērts pastaigāties pa mazākajām šī rajona ieliņām – dažās no tām ēkas ir skaisti zilā un violētā krāsā.

Pusdienas iesakām paēst Restaurant Aladino, kas atrodas netālu no dzelzceļa stacijas. Tā ir nedārga ēstuve, kas ir populāra vietējo vidū.

Ap 15:00 vilciens uz Marakešu. Labākais variants, ja negribi uzreiz no rīta braukt prom no Fēsas.

Biļeti labāk iegādāties dienu iepriekš. To var izdarīt dzelzceļa stacijā automātā vai kasē.

INTERNETS ĀRZEMĒS

Mēs iesakām Airalo internetu (e-SIM)

Tas ir ļoti vienkārši. Uzstādīt Airalo aizņem tikai 1-5 minūtes. Maksāt var ar bankas karti un Apple Pay. Kopš 2021. gada mēs Airalo esam lietojuši 20+ valstīs.

Tas ir ļoti ērti. Tu vari nopirkt internetu ārzemēm, vēl esot mājās, pirms ceļojuma.

Tas ir droši. Tev ir internets jau no pirmajām minūtēm ārzemēs. Tu vari lietot karti. Tu vari sazināties.

Airalo atlaižu kodi: KASPAR694 un UNA8271. Tu saņemsi 3 dolāru atlaidi, un mēs saņemsim 3 dolāru atlaidi. Labi tev, labi mums.

Sākot no

€4

Internets ārzemēs

Vilciens Marokā
Vilciens Fēsa – Marakeša (2. klase)

Vēlu vakarā ierodas Marakešā. Ar taksi aizbrauc līdz viesnīcai.

4. diena, Marakeša (Marrakesh)

Dienu sāk ar Marakešas vecpilsētas apskati. Atšķirībā no Fez te pa daudzām vecpilsētas ielām brauc arī mopēdi un auto. Bet tāpat kā Fez te ir ļoti viegli iespējams atrast mazas un interesantas ielas, kur tu jūties kā nonācis pagātnē. Ir pieejamas arī nedārgas, privātas tūres ar gidu.

Marakešas vecpilsētas burzma
Marakešas vecpilsētas burzma – Ceļojums uz Maroku

Apskati arī Majorelle Garden un tajā esošo Berberu muzeju (Musée Berbère Jardin Majorelle). Abās vietās ir ieejas maksa. Attiecīgi – 70 un 30 dirhami. Lai tiktu muzejā, ir jāmaksā arī par dārza apskati, jo muzejs atrodas dārza teritorijā.

Kad vecpilsēta apskatīta, dodas uz Marakešas jauno rajonu.

Satiksme Marakešā, Marokā
Iela Marakešā, Marokā
Marakešā, Marokā
Marakešas dzelzceļa stacija - Ceļojums uz Maroku
Marakešas dzelzceļa stacija

Vakarā atgriežas vecpilsētā un dodas apskatīt milzīgo Jemaa el-Fnaa laukumu un tirgu.

Atceries vienu – ja kāds piedāvās, lai tu viņu nofotografē, gandrīz 100% par to tiks prasīta samaksa. Otrs, ko der atcerēties – tev visdrīzāk to piedāvās. Ja to saproti, esi gatavs burzmai, māki pateikt nē, būs interesanta pieredze. Jo tirgus ir tiešām iespaidīgs izmēru ziņā.

Ja Marakešā būsi ilgāku laiku, ir labi zināt, ka no pilsētas ir iespējams doties dažādos dienas izbraucienos. Piemēram, uz Ouzoud ūdenskritumu, berberu ciematiem un Atlasa kalniem. Un ir iespējams arī tāpat vienas dienas izbraucienā no Marakešas apskatīt Esuveiru (Essaouira). Ja ir laiks, iesakām Esuveirā pavadīt vismaz 1-2 pilnas dienas.

5. diena, Marakeša (Marrakesh), autobuss uz Esuveiru (Essaouira)

Izrakstās no viesnīcas un apmeklē Yves Saint Laurent muzeju.

Dienā autobuss uz Esuveiru. Biļeti iesaku iegādāties dienu iepriekš. To var izdarīt dzelzceļa stacijā automātā vai Supratours ofisa kasē.

Supratours un CTM ir 2 lielākās un labākās starppilsētu autobusu kompānijas Marokā.

Esuveirā ierodas aptuveni uz saulrieta laiku.

Esuveiras vecpilsētas mazās ieliņas
Esuveiras vecpilsētas mazās ieliņas
Esuveiras ielu skati
Esuveiras ielu skati

6. diena, Esuveira (Essaouira)

Dienu sāk ar vecpilsētas (Medīnas) apskati.

Pusdieno kādā no vietējo ēstuvēm Rue Bagdad ielā. Koordinātas – Rue Bagdad, 31.515024, -9.766357.

Piektdienās vietējās ēstuvēs var nobaudīt kuskusu. Pusdienās jebkurā dienā vari nobaudīt tadžīnu ar jūras veltēm, gaļu vai dārzeņiem.

Pēc pusdienām aizej uz Esuveiras ostu, pavēro kā tiek izkrauti zivju lomi.

Esuveiras ostas skati
Esuveiras ostas skati
Osta Esuveirā, Marokā
Okeāns Esuveirā, Marokā
Aiz vecpilsētas mūriem

Saulrietu sagaidi Esuveiras pudmalē.

7. diena, dienā autobuss uz Taghazout, vakars Taghazout

Trijos dienā ir autobuss uz Taghazout. Biļeti var iegādāties Esuveiras Supratours kasē.

Autobusam galapunkts ir Agadir, un Taghazout tas nepiestāj. Taču, ja ir kāds kas kāpj ārā, tas piestāj Tamraght. Ja ir maza soma un ja ir vēlēšanās, no Tamraght līdz Taghazout var aiziet ar kājām – tie ir tikai 5 kilometri. Uz Taghazout no turienes var arī aizbraukt. Vai nu ar Agadiras pilsētas autobusu 32, kura galamērķis ir Taghazout.

Vai ar dalīto taksometru (tā kā mēs) – aptuveni 15 dirhami. Gaidi uz ceļa kamēr kāds brauks.

Vai ar privātu taksometru.

8. diena, laiks Taghazout

Diena atpūtai un / vai sērfošanai.

Okeāns Taghazout, Marokā
Okeāns Taghazout, Marokā

9. diena – Taghazout un Paradise Valley

Dodas uz Paradise Valley.

Ar 32. autobusu aizbrauc uz Awrir. Biļete maksā aptuveni 5 dirhami. Un no Awrir ar dalīto taksometru (meklē “grand taxi”) dodas uz Paradise Valley. Cena vienam aptuveni 20 dirhami.

Uz Paradise Valley ņem peldkostīmu / peldbikses, jo tur ir vairāki dabīgie baseini, un tajos var nopeldēties.

Atpakaļceļam no Paradise Valley var sanākt ilgi gaidīt dalīto taksometru. Tāpēc iesaku pārāk ilgi negaidīt, lai netērētu laiku un sarunāt braucienu ar parasto taksometru. Sākotnējā cena ir aptuveni 200 dirhami par auto, bet to var nokaulēt līdz 150 vai 130 dirhamiem, kas ir laba cena par 20 kilometru braucienu. Var arī atrast vēl kādu braukt gribētāju un braukt kopā. Paradise Valley ir ļoti populāra vieta.

Atpakaļceļā izkāp Tamraght un ar kājām gar pludmali dodas uz Taghazout.

Pa ceļam nopeldās. Taghazout sagaida saulrietu.

10. diena – autobuss uz Agadiru, diena Agadirā

Izrakstās no viesnīcas un ar 32. autobusu brauc uz Agadiru. Brauciens ilgst aptuveni stundu un maksā mazāk nekā eiro.

Agadirā apskata Agadiras vecpilsētu, tirgu, pludmali, zivju tirgu.

Taksometri Agadirā, Marokā
Taksometri Agadirā, Marokā

11. diena – diena Agadirā, autobuss uz Mirleft

Dienu pavada Agadirā.

No Agadiras autoostas 16:00 ir dienā vienīgais autobuss uz Mirleft. Kompānija – CTM.

Biļeti var iegādāties CTM kasē, kas atrodas turpat autoostā.

Cits variants – ar dalīto taksometru “grand taxi” braukt no Agadiras līdz Tiznit. Aptuveni 35 dirhami par personu. Un tad no Tiznit tāpat līdz Mirleft. Aptuveni 15 dirhami par personu. Sanāk lētāk nekā ar autobusu. Ja paveicas – arī ātrāk. Un biežāk nekā vienu reizi dienā.

Vakarā ierodas Mirleft.

Mirleft pludmale
Mirleft pludmale
Mirleft no pakalna
Skats uz Mirleft no pakalna

12. diena – Mirleft un Legzira

No rīta apskata Mirleft pludmali.

Izīrē riteni vai skūteri un dodas uz 22 kilometrus attālo Legzira pludmali. Satiksme nav pārāk aktīva, taču pilnīgs mierīgs šis ceļš arī nav. Brauciens sanāk vidēji kalnains.

Legzira pludmale Marokā
Legzira pludmale

Brauc atpakaļ tā, lai uz saulrietu būtu jau Mirleft. Saulrietu sagaida uz Mirleft pludmales klintīm.

13. diena – autobuss uz Marakešu (Marrakesh)

Ar Grand Taxi aizbrauc uz Tiznit. No turienes ar autobusu brauc uz Marakešu.

Tiznitā ir gan CTM, gan Supratours autobusu kompānijas ofisi.

Vakarā ierodas Marakešā. Nakti iesaku pārlaist viesnīcā Ibis, kas ir tieši pie dzelzceļa stacijas un pavisam netālu no CTM un Supratours autobusu pieturas.

14. diena – vilciens uz Fēsu. Nakts Fēsā.

12:00 dienā ir vilciens no Marakešas uz Fēsu. Fēsā ierodas pusseptiņos. Nakts Fēsā. Ja ir vēlēšanās, uz Fēsu var braukt arī vēlāk – divos dienā. Galā būsi pusdeviņos vakarā.

Nakti var pārlaist viesnīcā Ibis, kas, līdzīgi kā Marakešā, ir tieši pie dzelzceļa stacijas. Vai 5 kilometrus tālāk, bet arī ārpus vecpilsētas – Ibis Budget Fes. Ja ierodies vēlu vakarā Fez vecpilsēta nav labākā opcija nakšņošanai, jo vecpilsētā var pārvietoties tikai ar kājām. Ja neorientējies tur, tad var nākties kādu laiku meklēt īsto vietu. Arī ar telefonu un Google Maps.

15. diena – mājupceļš.

Ceļojums uz Maroku: Vēl viens variants

1. diena – izlidošana. Ja lido no Viļņas, tad Marokā ielido Agadirā, uz kurieni ir tieši reisi. Agadirā ierodas vakarā.

2. diena – Agadira, vakarā autobuss uz Taghazout.

3. diena – Taghazout.

4. diena – Taghazout un Paradise Valley.

5. diena – ceļš uz Agadiru, tad tālāk – uz Mirleft.

6. diena – Mirleft un Legzira.

7. diena – ceļš uz Marakešu. Vakarā ierodas Marakešā.

8. diena – Marakeša.

9. diena – Marakeša.

10. diena – ceļš uz Fēsu. Pa dienu ierodas Fēsā.

11. diena – Fēsa.

12. diena – Fēsa.

13. diena – vakarā lidojums uz Agadiru. Nakts Agadirā.

14. diena – mājupceļš.

Kur nakšņot? Viesnīcu ieteikumi Marokā

Spied uz viesnīcas nosaukuma, un, ja gribēsi, uzreiz varēsi arī veikt viesnīcas rezervāciju.

1. Fēsa – Riad Diwan

Laba naktsmītne Fēsas Medīnā (Fes El Bali). Viesu māja ir iekārtota tradicionālā marokāņu ēkā – riādā. Viesu rīcībā ir velosipēdi, par kuru izmantošanu nav jāmaksā. Numuri ir greznaji un iekārtoti tradicionālā stilā. Lētākie numuri ir ar koplietošanas vannas istabu.

Brokastis ir iekļautas cenā.

Rezervēt viesnīcu: Booking.com

Ja ieradīsies vēlu vakarā vai naktī, labāk paliec Ibis vai Ibis Budget.

2. Marakeša – Riad Thalge

Viesnīca Marakešā, Marokā
Riad Thalge iekšpagalms

Skaista viesu māja, kas ierīkota tradicionālā ēkā – Riādā. Riad Thalge atrodas Marakešas Medīnā. Numuros ir privāta vannas istaba. Viesu rīcībā ir pieejamas koplietošanas atpūtas telpas un jumta terase.

Brokastis ir iekļautas cenā.

Rezervēt viesnīcu: Booking.com

3. Esuveira – Les Matins Bleus

Viesu māja, kas ierīkota skaistā tradicionālā ēkā. Les Matins Bleus viesu māja atrodas Esuveiras vecpilsētā (Medīnā), netālu no pludmales. Skaistajos, tradicionāli iekārtotajos numuros ir privāta vannas istaba un privāta terase. Viesu rīcībā ir arī jumta terase.

Brokastis ir pieejamas par atsevišķu samaksu.

Rezervēt viesnīcu: Booking.com

4. Taghazout – Sol House Taghazout Bay Surf

Skaista viesnīca Taghazout pludmalē. Viesnīcā ir āra baseins un bārs. Piedāvājumā ir gan numuri, gan dažāda izmēra namiņi.

Brokastis ir iekļautas cenā.

Rezervēt viesnīcu: Booking.com

5. Agadira – Mogador Al Madina

4 zvaigžņu viesnīca vien pārsimts metru attālumā no pludmales. Viesnīcā ir peldbaseins, spa un restorāns. Plašajos numuros ir privāta vannas istaba un atpūtas zona. Numuri ir aprīkoti ar gaisa konidiconētāju.

Brokastis ir pieejamas par atsevišķu samaksu.

Rezervēt viesnīcu: Booking.com

6. Mirleft – Résidence Europa

Lēti, bet labi dzīvokļi. Dzīvokļos ir virtuve, dzīvojamā istaba, guļamistaba un vannas istaba.

Brokastis ir pieejamas par atsevišķu samaksu.

Rezervēt viesnīcu: Booking.com

7. Marakeša (ceļojuma beigās) – Ibis Marrakech Centre Gare

Jauka 3 zvaigžņu viesnīca pie Marakešas dzelzceļa stacijas. Viesnīcā ir āra baseins un kafejnīca. Numuros ir gaisa kondiconētājs un privāta vannas istaba.

Brokastis ir pieejamas par atsevišķu samaksu.

Rezervēt viesnīcu: Booking.com

8. Fēsa (ceļojuma beigās) – Ibis Fes

Jauka 3 zvaigžņu viesnīca pie Fēsas dzelzceļa stacijas, 4 km no Fēsas Medīnas (vecpilsētas). Viesnīcas numuros ir gaisa kondicionētājs un privāta vannas istaba. Viesnīcā ir āra baseins, restorāns un atpūtas stūrītis.

Brokastis ir pieejamas par atsevišķu samaksu.

Rezervēt viesnīcu: Booking.com

Citu viesnīcu ieteikumi Marokā:

Esi bijis Marokā? Kāda bija tava pieredze? Kur tu brauci un ko apmeklēji?

 
viesnīcas ĀRZEMĒS

Mēs lietojam Booking, Agoda un Airbnb

Mūsu favorīts visā pasaulē? Booking.com. Rezervējam istabas, dzīvokļus, uz dienu, uz nedēļu, uz mēnesi.

Mūsu izvēle Āzijā? Vienmēr salīdzinām cenu arī Agoda.com. Reizēm Agoda ir lētāk. Reizēm kāda viesnīca ir tikai Agoda.

Dzīvokļi ārzemēs? Apskaties airbnb.com.

Sākot no

10

Viesnīcas ārzemēs

2 thoughts on “Ceļojums uz Maroku: 2 nedēļu plāns un ieteikumi”

  1. Dodamies uz Maroku, bet raizes sagādā skopā informācija par potēm. Vai var gadīties tā, ka neielaiž Marokā, ja nav konkrētas potes?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *