Kur meklēt lētas aviobiļetes? Kā rezervēt viesnīcu?
Izvēlēties booking.com vai Airbnb? Pirkt ceļojumu apdrošināšanu vai nē?
Šie ir daži no jautājumiem, kurus citi ceļotāji mums uzdod visbiežāk. Viennozīmīgas atbildes nav. Kas der vienam, tas pilnīgi pretēji – nekādi neder citam. Taču sava sistēma mums jau ir izstrādājusies, un vairāk nekā 10 gadu ceļošanas pieredze ļauj piemeklēt katrai situācijai atbilstošāko risinājumu. Lai palīdzētu tev neapjukt plašajā piedāvājumā, ir tapusi šī lapa ar noderīgām interneta vietnēm un aplikācijām, kas, mūsuprāt, jāzina katram latviešu ceļotājam.
Saglabā šo lapu sev grāmatzīmēs, lai vēlāk tā ir turpat pa rokai!

LIDOJUMI, VIESNĪCAS
Visas šajā lapā pieminētās interneta vietnes un servisus mēs paši izmantojam, esam to darījuši agrāk vai arī tos ir ieteikuši mums zināmi ceļotāji. Savus ceļojumus mēs organizējam paši, taču vismaz daļa no visa mūsu ieteiktā tev noderēs arī tad, ja ceļojumu pirksi jau gatavu no kādas ceļojumu aģentūras.

APDROŠINĀŠANA, TRANSPORTS
APDROŠINĀŠANA:
11. Kas ir EVAK? Kāpēc tev to vajag?
12. World Nomads ceļojumu apdrošināšana
13. SafetyWing apdrošināšana visā pasaulē (ļoti lēta)
TRANSPORTS:
16. Rentalcars.com (auto noma visā pasaulē)
17. Bolt, Uber (globāli), Grab (Āzija), Didi (Ķīna), Ola Cabs (Indija)
18. BlaBlaCar
19. Citymapper
20. GoEuro
21. Seat 61
22. CheckMyTrip.com
23. The Guide to Sleeping in Airports

NODERĪGAS VIETNES
NODERĪGI:
30. Bonusway.lv
31. AirHelp
32. AirlinesBaggage
33. Informācija par vīzām
– Vīzas latviešiem
34. Informācija par vakcīnām
35. Latvijas pārstāvniecības

APLIKĀCIJAS CEĻOTĀJIEM
36. Google Trips
37. Maps.me
38. Google Maps
39. Google Translate
40. Duolingo
41. Guides by Lonely Planet
42. Adobe Photoshop Lightroom CC
43. XE Currency
44. WhatsApp Messenger
45. Messenger
Lai uzzinātu vairāk par katru aplikāciju un interneta vietni, kuru esam pieminējuši šajā lapā, turpini lasīt tālāk.
Kā un kur meklēt lētas aviobiļetes?
Kā atrast lētas aviobiļetes? Meklējot, gaidot un salīdzinot.
Ja biļetes vajag uzreiz, skaties speciālo piedāvājumu lapas un Facebook grupas, salīdzini pēdējā brīža ceļojumu cenas, salīdzi vairāku meklētāju rezultātus un izvēlies labāko piedāvājumu.
Ja ir laiks gaidīt vai arī esi fleksibls – pieraksties uz speciālajiem piedāvājumiem aviokompāniju mājas lapās. Ja gribi lidot uz kādu konkrētu vietu, pieraksties uz epastiem par cenu izmaiņām konkrētajā maršrutā. Šādu iespēju piedāvā vairākums no populārākajiem biļešu meklētājiem (piemēram, Momondo vai Kiwi).
Vai pirkt tur, kur ir vislētāk? Es teiktu – nē. Ja cenas atšķirība ir neliela, pērc no tā pārdevēja, kam uzticies, vai vislabāk pa tiešo no aviokompānijas. Jo, ja kaut kas noies greizi, šī būs tā kompānija, ar kuru tev tas būs jārisina.
1. Kiwi.com
Ērts, pārskatāms un vienkārši lietojams lidojumu meklētājs.
Meklē lidojumus un ļauj salīdzināt cenas. Tāpat kā citi labākie meklētāji ļauj saprast ne tikai to, kurš lidojums ir lētākais, bet arī kurš ir ātrākais un kāda ir cenu atšķirība. Jo ne vienmēr visu nosaka cena.
Ir iespēja meklēt lidojumus gan vienā virzienā, gan abos, gan arī kombinēto lidojumu cauri vairākām pilsētām (multicity vai NOMAD).
Lasi vēl: Kā atrast lētus lidojumus ar Kiwi NOMAD.
Meklēt lētus lidojumus: kiwi.com.
2. Momondo.com
Momondo šobrīd ir mūsu pamata izvēle, pērkot aviobiļetes.
Meklētājs ir pārskatāms. Darbojas ātri. Meklē arī zemo cenu aviokompāniju piedāvājumus.
Man jo īpaši patīk iespēja „Multi city”, kas ļauj atrast lētus lidojumus starp vairākām pilsētām vienlaicīgi. Piemēram, vienā piegājienā var meklēt Rīga – Bangkoka, Singapūra – Rīga, ja starp Bangkoku un Singapūru ir plānots pārbraukt teiksim ar autobusu vai vilcienu. Ja gribas atrast vislētāko piedāvājumu, ir vērts mēģināt dalīt daļās garu ceļojumu un teiksim Rīga – Bali vietā meklēt Rīga – Oslo – Singapūra – Bali.
Kāpēc tieši šādi? Jo es zinu, ka no Oslo uz Singapūru ir ļoti lēti lidojumi ar Norwegian. Un šādi es iespējams atradīšu lētāku lidojumu nekā, ja meklētu pa tiešo. Jā, lidojums būs garāks, un meklēšana aizņems ilgāku laiku, taču ir labi zināt, ka šāda iespēja pastāv.
Pirms pērc biļeti, paskaties, kas ir pārdevējs! Ja cenas atšķirība ir neliela un lidojums ir svarīgs, es iesaku pirkt pa tiešo no aviokompānijas. Vai no kāda uzticama biļešu tirgotāja (eDreams, tickets.lv, tickets.ee, Kiwi, Expedia, …).
3. Google Flights
Google veidots aviobilešu piedāvājumu meklētājs, kura lielākais pluss ir tā ātrdarbība.
Ja esi ļoti fleksibls, Google Flights vari ātri pārskatīt un salīdzināt lielu skaitu lidojumu variantu dažādos datumos. Spied tik uz nākamās dienas un mirkli vēlāk jau redzi, cik tieši maksās lidot tajā datumā un kādas ir iespējas. Spied tālāk – redzi nākamo dienu. Tālāk – nākamo dienu. Jā, tāda pat iespēja ir vairākumam, ja ne visiem, meklētājiem, taču citiem gaidīšanas laiks ir jūtami ilgāks.
Ļauj meklēt ar izlidošanu uzreiz no vairākām tuvumā esošām lidostām.

Kaspars pie Ijen vulkāna Indonēzijā – Latvieši Ceļo
Pēdējā brīža piedāvājumi un akcijas
Pirkt aviobiļetes laicīgi vai arī mēģināt dabūt pēdējā brīdī? Ja runājam tieši par aviobiļetēm un ja tu gribi doties uz kādu konkrētu valsti, es vienmēr iesaku biļetes pirkt laicīgi, vislabāk vismaz 2-3 mēnešus pirms plānotā ceļojuma. Taču, runājot par akcijām, milzīgām atlaidēm un patiešām izdevīgiem piedāvājumiem, ar tiem viss ir gaužām vienkārši – nevajag neko gaidīt un daudz plānot. Ja ir labs piedāvājums – gribas braukt – pērc. Labākie piedāvājumi tiek izpirkti minūšu laikā.
Savukārt, tas, ko nereti var veiksmīgi un pa lēto nopirkt patiešām pēdējā brīdī, visbiežāk ir ceļojumu aģentūru organizēti ceļojumi uz populārākajiem galamērķiem. Bieži vien tas nozīmē: lidojums + viesnīca + transfērs (transports uz/no viesnīcas). Ja tas ir tas, ko gribas, un nav īsti svarīgi uz kurieni, ir vērts pasekot līdzi piedāvājumiem.
4. Dollar Flight Club
Speciālie piedāvājumi, kļūdas cenas (error fare) un līdzīgi piedāvājumi tavā epastā.
Ja tev nav laika meklēt piedāvājumus, salīdzināt cenas vai arī negribas ar to čakarēties, ir vēl arī šāda iespēja kā Dollar Flight Club.
Tu reģistrējies Dollar Flight Club, izvēlies no kuras vai kurām lidostām tev interesē īpašie piedāvājumi (teiksim ne tikai no Rīgas, bet arī no Viļņas un Tallinas), un saņem piedāvājumus epastā vai mājas lapā. Ērti.
5. TravelFree.info
Šajā latvieša veidotajā ceļojumu blogā katru dienu tiek publicēta informācija par dažādiem izdevīgiem piedāvājumiem, pārsvarā lidojumiem. Noderīga informācija tiem, kas ceļo patstāvīgi.
Lapā ir iespējams izvēlēties un skatīties piedāvājumus, piemēram, tikai no Baltijas valstīm.
Jā, viņi raksta reizēm par ceļojumiem tā, ka var izskatīties, ka tie ir tūrkompāniju organizēti braucieni – tāpat kā to dara vēl citi līdzīgi blogi – bet tie visbiežāk ir patstāvīgi ceļojumi, kur pašam būs jādomā par transportu uz vietas un visām aktivitātēm, kā arī tev nebūs ne vietējā gida, ne arī kontakt personas, ar ko sazināties vajadzības gadījumā.
6. HolidayPirates.com
Ceļojumi, lidojumi, pēdējā brīža piedāvājumi ar izlidošanu no Anglijas. Ļoti labas cenas.

Ko saki par baseinu ar šādu skatu uz Kualalumpuru? Iesakām The Face Suites. Rezervē booking.com vai Airbnb.com!
Viesnīcas, hosteļi, villas un dzīvokļi ārzemēs
Viesnīca, dzīvoklis vai māja? Istaba vai arī tikai gultasvieta? Ko izvēlēties, tas lai paliek tavā ziņā.
Mēs parasti uz to skatāmies šādi:
- Ja vienā vietā paliekam uz dažām dienām – visdrīzāk paliksim viesnīcā vai hostelī. Ceļojot divatā, parasti apskatām, cik maksā atsevišķa istaba, jo izmaksu ziņā tas bieži vien sanāk tāpat vai tikai nedaudz dārgāk nekā izvēlēties 2 gultasvietas kopējā hosteļa istabā. Dārgākās pilsētās gan, ja gribas lētāk, nāksies izvēlēties gultasvietu kopējā istabā.
- Ja kādā vietā paliekam uz nedēļu vai ilgāk – skatāmies dzīvokļu un istabu piedāvājumu no privātpersonām, visbiežāk Airbnb. Sākot ar nedēļu, Airbnb piedāvā speciālas atlaides.
- Ceļojot četratā vai vēl lielākā grupā, finansiāli izdevīgāk bieži vien sanāk izvēlēties īrēt dzīvokli vai māju Airbnb.
Kas ir hostelis? Hostelis ir kopmītnes tipa naktsmītne, kur vienā istabā parasti ir no 4 līdz pat 24 (un reizēm arī vairāk) gultasvietas. Tās var būt parastas vienguļamās gultas, taču visbiežāk tās ir divstāvu gultas. Un šobrīd, jo īpaši Āzijā, arvien populārāki paliek tā saucamie “pods” jeb kapsulas, kas izskatās tā kā nelielas kabīnes un blakus gultai tev parasti ir arī sava galda vai sienas lampa, ventilators, savs skapītis mantām un reizēm arī nolokāms galds un televizors. Viss ir atkarīgs no tā, cik labā hostelī tu paliec.
Tualetes un dušas hosteļos parasti ir kopīgas uz visiem tā iemītniekiem. Hosteļos nereti ir arī privātas 1-2 personu istabas, kas bieži vien ir vienkāršākas nekā viesnīcu istabas un maksā arī – lētāk.
7. Booking.com
Viesnīcu un dzīvokļu rezervācijas.
Veic booking.com vai Agoda.com rezervāciju izmantojot Bonusway.lv un saņem bonusu! Reģistrējies Bonusway.lv tagad, un saņemsi papildus bonusu 3 EUR apmērā pēc pirmā pirkuma!
8. Agoda.com
Mūsu pamata izvēle viesnīcu un hosteļu rezervācijām Āzijā. Agoda būtībā ir Āzijas “booking.com”. Abiem uzņēmumiem, starp citu, ir viens un tas pats īpašnieks.
Man ļoti patīk iespēja maksāt internetā vai pa tiešo aplikācijā, kas ir pieejama ļoti daudzās, arī mazās un lētās 5 euro viesnīcās. Galvenais ieguvums ir tāds, ka tev nevajag domāt par skaidro naudu, un nav arī nekādu pārpratumu par to, cik tieši maksā istaba vai gultasvieta. Ja gribi maksāt internetā, pievērs uzmanību tam, vai konkrētā viesnīca tiešām piedāvā tādu iespēju. Ir dažas viesnīcas, kas prasa tavus kredītkartes datus tikai drošības apsvērumu dēļ, taču maksājumu pieprasa skaidrā naudā.
9. Airbnb.com
Dzīvokļu, istabu, māju, villu un ne tikai rezervācijai ārzemēs.
Mēs Airbnb lietojam regulāri kopš 2012. gada.
Airbnb ir ļoti laba opcija dārgās pilsētās un ceļojot divatā vai lielākā kompānijā, jo rezervēt istabu vai dzīvokli var būt pat lētāk nekā palikt hostelī. Tāpat Airbnb noderēs, meklējot mājvietu ilgākam laikam, piemēram, mēnesim, diviem vai pusgadam.
10. Hostelworld.com
Populārākā interneta vietne hosteļu rezervācijām.
Ērtības labad lejupielādē arī konkrētā pakalpojumu sniedzēja aplikāciju! Piemēram, ja kaut ko rezervēsi booking.com, ielādē telefonā arī Booking.com aplikācijā – tā tev noderēs ierodoties viesnīcā, jo rezervācijas apstiprinājums tev būs jau telefonā.

Pārgājienā apkārt Annapurnai, Nepāla – Latvieši Ceļo
Ceļojumu apdrošināšana
Pirkt vai nē ceļojumu apdrošināšanu ir katra paša izvēle.
Ceļojot Eiropā, atsevišķi ceļojumu apdrošināšanu mēs līdz šim neesam pirkuši. Ja ir problēmas ar lidojumu, tas aizkavējas par vairāk nekā 2 stundām vai arī tiek atcelts, un ja tā ir Eiropas Savienības teritorijā reģistrēta aviokompānija, kompensāciju ir iespējams saņemt tik un tā. Ja tev ir EVAK, Eiropā vari saņemt tādu pat veselības aprūpi kā attiecīgās valsts iedzīvotājs. Savukārt pārējais, ceļojot galvenokārt ar rokas bagāžu, līdz šim mūs nav uztraucis.
Citādāk ir tad, ja dodies kalnu pārgājienā vai slēpošanas ceļojumā uz ārzemēm, tādā gadījumā ceļojumu apdrošināšanu iesakām katru reizi.
Pirms pirkt ceļojumu apdrošināšanu pārliecinies, vai gadījumā tā tev jau nav nopirkta! Ir debektartes un kredītkartes, ar kurām bankas piedāvā bezmaksas ceļojumu apdrošināšanu visiem to lietotājiem. Lai uzzinātu, kā ir, un ja ir – pret ko tā tevi apdrošina un kādos gadījumos – uzraksti vai piezvani savai bankai!
Kur pirkt ceļojumu apdrošināšanu? Salīdzini, ko piedāvā tava banka, lielākās apdrošināšanas kompānijas (If, BTA, Balta, …), un izvēlies sev atbilstošāko! Dodoties kalnu pārgājienos, apdrošināšanu mēs pērkam no pasaulē populāras un respektablas kompānijas – World Nomads.
11. Kas ir EVAK? Kāpēc tev to vajag?
EVAK ir Eiropas veselības apdrošināšanas karte, kas ļauj mums Eiropā saņemt tādu pat veselības aprūpi kā attiecīgās valsts iedzīvotājiem. Karti ir iespējams iegūt par velti. Lai uzzinātu vairāk par to, kā un kur to var iegūt, spied uz augstāk esošās saites!
12. World Nomads
Pasaulē ļoti respektabla apdrošināšanas kompānija, kuru izmanto arī Lonely Planet, Intrepid Travel un Contiki. Apdrošināšanas pirkšana notiek ātri un vienkārši – internetā. Mēs paši esam to izmantojuši, tieši dodoties kalnu pārgājienos. Starp citu, paaugstinātā riska paka viņiem maksā tikai nedaudz dārgāk nekā standarta piedāvājums.
Lasi vairāk par World Nomads apdrošināšanu.
Cik maksā World Nomads apdrošināšana?
Aprēķini šeit un tagad (un vari arī uzreiz nopirkt; arī tad, ja jau šobrīd esi ārzemēs):
13. SafetyWing apdrošināšana visā pasaulē
Ļoti laba un viegli saprotama ceļojumu apdrošināšana.
Nopirkt to var internetā. Var pirkt uzreiz visai ģimenei. Lietot var arī mēnešiem ilgi. Ja, piemēram, brauc garākā ceļojumā. Var pirkt pirms brauciena, var – brauciena laikā.
Galvenie plusi:
1) Apdrošināšana ir lēta. Nedaudz virs 1 eiro dienā.
2) Tā ir vienkārši saprotama. Nav jādomā, kuru plānu izvēlēties. Ir tikai 2 piedāvājumi. Abi ir identiski, bet ar vienu niansi.
Viens der visām valstīm, ieskaitot ASV. Otrs – visur izņemot ASV.
3) Tā der arī sportiskām aktivitātēm. Arī pārgājieniem kalnos līdz 4500 metru augstumam.

Revolut bankas karte ceļotājiem un pirkumiem internetā – Latvieši Ceļo
Labākās bankas kartes ceļošanai
Lietot savu Latvijas bankas karti vai arī izvēlēties kādu citu? Ja uz ārzemēm dodies vismaz reizi gadā un ik pa laikam iepērcies ārzemju interneta veikalos vai arī tev ir tēriņi citās valūtās, ne euro, tad viennozīmī ir vērts iegūt sev arī speciālu ceļotāju bankas karti kā Revolut vai N26. Vienkārši tāpēc, ka valūtas maiņas kurss abām šīm kartēm visdrīzāk ir krietni labāks nekā tavai Latvijas bankas kartei. Un tas ir tikai viens no plusiem.
14. Revolut
Revolut ir bankas karte, kuru kopš 2017. gada lietojam arī mēs.
Kartei nav lietošanas maksas. Līdz 200 euro mēnesī var izņemt bez komisijas maksas jebkurā valstī pasaulē, pēc tam komisija ir 2%. Pārskaitījumi starp Revolut lietotājiem notiek momentā. Turklāt, lai veiktu pārskaitījumi ir jāzina tikai saņēmēja telefona numurs. Karti var bezmaksas papildināt no savas Latvijas bankas kartes, izmantojot Revolut aplikāciju. Pirmajā reizē tev būs jāievada savas bankas kartes dati, taču pēc tam vajadzēs tikai ievadīt summu un spiest papildināšanas pogu. Un papildināšana notiks momentā jeb vēl ātrāk nekā pārskaitot no viena teiksim Swedbank konta uz citu.
Kartes pasūtīšana notiek internetā, izmantojot Revolut aplikāciju. Piegāde Eiropā maksā tikai 6 euro.
Revolut piedāvā arī ceļojumu apdrošināšanu, kuru ir iespējams nopirkt tajā pat aplikācijā. Apmaksa ir iespējama pa dienām.
Mēs izmantojam Revolut arī visiem maksājumiem internetā, kad maksājuma valūta nav euro. Piemēram, ja Malaizijas aviokompānija piedāvā iespēju maksāt Malaizijas ringitos vai euro, mēs izvēlamies ringitus un maksājam ar Revolut. Rezultātā tā sanāk krietni izdevīgāk nekā, ja tiktu izvēlēta automātiska konvertācija uz euro un mēs maksātu ar Latvijas bankas karti. Piemērs: pērkot aviobiļetes par aptuveni 80 euro, mēs šādi ietaupījām 6 euro par katru biļeti.
Skaties Revolut cenas šeit.
Lasi vairāk par Revolut (+ saņem Revolut ar bezmaksas piegādi).
15. N26
Gandrīz identiska karte kā Revolut, kuras priekšrocības novērtēs aktīvākie ceļotāji.
Viena no lielākajām atšķirībām ir tāda, ka ar N26 ir iespēja maksāt 9.90 euro mēneša maksu un tad tev vispār nav jāmaksā bankas komisijas par naudas izņemšanu ārzemēs (citās valūtās, ne euro).
Skaties N26 cenas šeit.

Londonā, Lielbritānijā
Transports
16. Rentalcars.com (auto noma visā pasaulē)
Līdzīgi kā Momondo, Kiwi un Skyscanner ļauj salīdzināt aviokompāniju un aviobiļešu tirgotāju cenas, tāpat Rentalcars.com ļauj salīdzināt cenas uzreiz daudzās dažādās auto nomās. Auto noma ir iespējama no vairāk nekā 40 000 nomas punktiem.
Rentalcars.com ir Booking.com uzņēmumu grupā.
Izvēlies labāko un atbilstošāko savam budžetam. Rezervē. Ātri un vienkārši.
17. Uber, Grab, DiDi, Ola Cabs
Kādu laiku Uber bija pasaulē pārliecinoši populārākā autopārvadājumu aplikācija.
Tagad tai ir vairāki konkurenti dažādos pasaules reģionos.
Grab – Āzijā, DiDi – Ķīnā, Ola Cabs – Indijā.
Labākais ar visām šīm aplikācijām ir tas, ka tu vari izsaukt taksi bez zvanīšanas. Un atsevišķos gadījumos arī samaksa ir iespējama automātiski no savas bankas kartes. Bez vajadzības kaulēties par cenu vai arī uztraukties par to, ka taksists varētu tevi apkrāpt.
Atšķirībā no Uber ar Grab var izsaukt arī motociklu/motorolleri – taksi, kas parasti maksā lētāk un ir laba izvēle, ja tu ceļo viens. Ceļojot Kambodžā, ar Grab var izsaukt arī tuktuku. Ņem vērā, ka tas viss mainās ļoti ātri un drīz vien viss jau atkal var būt savādāk. Kad vien ir iespēja, ir vērts salīdzināt Uber un Grab cenas, kas reizēm būtiski atšķiras.
Meklē attiecīgo aplikāciju Google Play un App Store.
18. BlaBlaCar, Trusted Carpooling
Aplikācija ceļotājiem, kas ļauj atrast līdzbraucējus visiem, kas pārvietojas ar savu auto. Tāpat arī tā ļauj atrast tos autovadītājus, kas dodas konkrētā maršrutā un par attiecīgu samaksu ir gatavi uzņemt līdzbraucējus.
Noderēs ceļojot Eiropā.
Lejupielādē šeit: Android, iOS
19. Citymapper
Aplikācija, kurā apskatāma informācija par sabiedrisko transportu dažādās pasaules lielpisētās.
Lejupielādē šeit: Android, iOS
20. GoEuro: trains, buses, flights
Salīdzini cenas un pērc vilcienu un autobusu biļetes Eiropā.
Lejupielādē šeit: Android, iOS
21. Seat 61
Labākais interneta resurss par ceļošanu ar vilcienu pa visu pasauli.
22. CheckMyTrip.com
Noderīga interneta lapa (un aplikācija), kur ērti pārskatīt informāciju par saviem gaidāmajiem lidojumiem.
Tāpat šī lapa noderēs, lai pārbaudītu to, vai tava nopirktā aviobiļete ir apstiprināta un vai nav jāuztraucas par to, vai tev tiks atļauts lidot. Šis aspekts būs aktuāls tiem, kam ir sanācis nopirkt biļeti par tā saucamo “error fare”, kas parasti ir aviokompāniju rezervācijas sistēmu kļūdas rezultātā par ļoti lētu naudu pārdotas biļetes. Šādā gadījumā tu negribi sazināties ar aviokompāniju pa tiešo, jo tādā gadījumā tava biļete var tikt arī atcelta.
23. The Guide to Sleeping in Airports
Interneta vietne, kurā apkopota informācija par vairākumu no pasaules lidostām. Resursa mērķauditorija ir tie, kas lidostā plāno (vai ir spiesti) pavadīt nakti. Tiek apskatīta tāda veida informācija, kā kurā lidostas nostūrī ir gulēšanai piemērotākie krēsli, kur dabūt internetu un vai ir pieejamas bezmaksas dušas.
Interneta forumi, kur meklēt palīdzību
Ko apskatīt Parīzē? Vai 10 stundu pārsēšanās laikā Singapūrā es varu paspēt aizbraukt uz pilsētu, un vai tas ir tā vērts? Kā iegūt Laosas vīzu? Vai mums, latviešiem, ir iespējams pa zemi šķērsot robežu starp Ķīnu un Mjanmu? Lai vai kur tu plāno doties un lai vai kādi ir tavi ceļošanas plāni, ļoti iespējams, ka kāds tur ir jau bijis un var padalīties ar padomu.
24. Facebook grupa “Latvieši Ceļo”
Diskusijas latviešu valodā par ceļošanu, padomi no pieredzējušiem ceļotājiem, foto un video reportāžas no tāliem un tuviem ceļojumiem. Nāc un pievienojies! Uzdod savus jautājumus un mēs tev palīdzēsim! Dalies ar saviem ceļojumu stāstiem, savām bildēm un video.
25. TripAdvisor
Viens no pasaules lielākajiem un populārākajiem interneta forumiem par ceļošanu. Ir iespēja gan uzdot konkrētus jautājumus un saņemt atbildes no citiem ceļotājiem, gan arī lasīt jau gatavus rakstus par, teiksim, to kas būtu obligāti jāizdara ceļojot uz Dubaiju.

Una stopē Taizemē – Latvieši Ceļo
Brīvprātīgais darbs, stopēšana un ceļošana pa lēto
Kā paši esam pārliecinājušies, ja ļoti gribas, tad ceļot tālu un ilgi var arī tad, ja maciņā itkā gandrīz vai nekā nav. Vairāk nekā 1 gadu mēs esam strādājuši kā brīvprātīgie vairākās pasaules valstīs. Darbs, kuru veicām, bija dažāds, no klientu apkalpošanas jahtu kruīzos un džungļu tīrīšanas ar mačeti līdz viesnīcas rezervācijas sistēmas pieskatīšanai un viesnīcas profila informācijas atjaunošanas, lai piesaistītu vairāk klientus.
Šis darbs tobrīd mums ļāva dzīvot tādās vietās kā Malaizijā, Kanāriju salās un Francijā, pašiem no saviem līdzekļiem tērējot vien pavisam niecīgas naudas summas. Piemēram, 4 mēneši Fuerteventurā, kas ir viena no Kanāriju salām, mums izmaksāja mazāk nekā 100 euro uz diviem.
26. Workaway.info
Viena no pasaulē populārākajām interneta vietnēm ceļotājiem, kur meklēt brīvprātīgo darbu.
Visus savus 5 brīvprātīgos darbus mēs atradām tieši Workaway. Apskatīt piedāvājumu var bez maksas, taču, ja vēlies sazināties ar konkrēto vietu, lai uzzinātu kaut ko vairāk vai vienotos par strādāšanu, būs jāmaksā gada maksa, kas šobrīd ir aptuveni 30 euro.
Workaway darbības princips ir ļoti vienkāršs – atrodi to, kas patīk, raksti pieteikuma vēstuli, jūs vienojaties par to, kāds būs darbs un kas tiks dots pretī (standards ir – 5h darbs 5 dienas nedēļā apmaiņā pret ēdienu un naktsmājām). Vairākums no darba devējiem prasa, lai tu paliec vismaz 2 nedēļas, citur minimālais palikšanas laiks ir 2 mēneši. Galvenais – ja tev kaut kas nav skaidrs, nebaidies un jautā! Un tikai tad, kad esi drošs, ka visu esi sapratis, piekrīti darbam.
27. Hitchwiki.org
Stopētāju rokasgrāmata internetā. Kur iet, lai vienkāršāk tiktu ārā no Parīzes? Kas man ir jāzina par stopēšanu Malaizijā? Atbildes uz šiem un līdzīgiem jautājumiem tu atradīsi šajā interneta resursā, kuru veidojuši stopētāji no visas pasaules.
28. TrustedHousesitters
Pieskatīt kāda cita cilvēka māju (un bieži vien arī kādu mājdzīvnieku) kamēr viņš pats ir prom – ko tu domā par šādu iespēju? Par šo darbu tev neviens nemaksās, taču arī tavs darbs būs pavisam vienkāršs un tu bez papildus maksas varēsi dzīvot citā valstī. Vairākumā gadījumu māju pieskatītītāji tiek meklēti uz 1-2 nedēļām, bet ir arī piedāvājumi uz vairākiem mēnešiem.
29. Couchsurfing.com
Couchsurfing jeb “dīvānsērfošana” ir tava iespēja palikt pie kāda cita cilvēka mājās par brīvu. Cilvēki, kas pieņem citus, bieži vien paši ir pieredzējuši ceļotāji. Reizēm šādi tev var tikt piedāvāts dīvāns, citreiz matracis, bet kādreiz varbūt pat atsevišķa istaba.
Tomēr, esi uzmanīgs un rūpīgi izlasi atsauksmes par konkrēto cilvēku pirms nolem, ka varētu pie viņa palikt. Bet arī tas nav viss – arī šis cilvēks nevar uzņemt visus un arī viņš skatās, ko pieņemt savās mājās. Tā kā, lai arī šādi tava palikšana tev varbūt neko nemaksās, atrast kur palikt var aizņemt diezgan ilgu laiku, jo īpaši, ja doties uz tūrīstu iecienītu pilsētu. Neatliec to uz pēdējo brīdi!
Mums pašiem ir bijusi 1 laba pieredze Indijā. Savukārt, Eiropā, tajās dažās reizēs, kad meklējām, nav sanācis atrast kādu, kas mūs pieņemtu.

Tuktuks Bangkokā, Taizemē – Latvieši Ceļo
Dažādas ceļotājiem noderīgas interneta vietnes
30. Bonusway.lv
Noderīgs pakalpojums tiem, kas iepērkas internetā! Un arī tiem, kas internetā rezervē viesnīcas (Booking, Agoda, Hotels Combined) un pērk aviobiļetes. Par katru pirkumu Bonusway tev maksā bonusu – % no pirkuma summas. Sakrāj vismaz 10 euro, un vari to saņemt savā bankas kontā vai Paypal.
Ar dažiem veikaliem bonuss ir lielāks, ar citiem – mazāks. Piemēram, rezervējot viesnīcu Booking, šādi tu vari saņemt atpakaļ 4% no iztērētā. Bet, iepērkoties ASOS, tu dabūsi atpakaļ 6% no summas, Ebay – 5%, AliExpress – 4%. Un tie ir tikai daži no veikaliem, bet kopā to ir vairāk nekā 100. Ņem vērā to, ka bonusi mainās! Lai redzētu aktuālāko informāciju, skaties Bonusway.lv!
Reģistrējies Bonusway.lv tagad, un saņemsi papildus 3 euro pēc pirmā pirkuma!
31. AirHelp
Ja tavs lidojums ar Eiropas Savienībā reģistrētu aviokompāniju kavējas par vairāk nekā 3 stundām, tev pienākas kompensācija (250 – 600 euro). Viena iespēja ir pašam sazināties ar aviokompāniju un pieprasīt to, pastāstot par savām tiesībām. Ja pašam ar to negribas nodarboties, kā paši esam pārliecinājušies, AirHelp ātri un operatīvi to izdarīs tavā vietā.
AirHelp komisija ir augsta – 25% – taču tu maksā tikai tad, ja Airhelp izdodas tavā vārdā iegūt kompensāciju no aviokompānijas.
Vēl viens variants – latviešu kompānija Refundor.
32. AirlinesBaggage.com
Informācija par atļauto bagāžas vienību skaitu, svaru, izmēru un ar bagāžu saistītajām izmaksām vairāk nekā 140 dažādām aviokompānijām.
33. Pārbaudi, vai tev vajag vīzu!
Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas sagatavots saraksts ar valstīm, uz kurām Latvijas pilsoņiem nevajag vīzu.
34. Pārbaudi, vai tev vajag vakcinēties
Un, ja vajag, tad kādas ir rekomendētās un obligātās vakcīnas, dodoties ceļojumā uz konkrēto valsti.
Neskaidrību gadījumā vienmēr konsultējies ar ārstu. Interneta forumi nebūs labākā vieta, kur meklēt atbildes uz šādiem jautājumiem, kas skar tavu veselību.
35. Latvijas pārstāvniecības pasaulē
Latvijas vēstniecību un goda konsulu kontaktinformācija.
Noderīgas bezmaksas aplikācijas ceļotājiem
36. Google Trips
Ar Google Trips tu vienā aplikācijā varēsi ērti pārskatīt visas savas aviobiļetes, viesnīcu rezervācijas, saglabātos apskates objektus un ne tikai.
Lejupielādē šeit: Android, iOS
37. Maps.me
Bezmaksas kartes, kuras ir pieejamas arī beztiešsaistes režīmā. Pirms došanās ceļojumā tikai neaizmirsti lejupielādēt attiecīgās valsts karti savā telefonā vai planšetdatorā.
Lejupielādē šeit: Android, iOS
38. Google Maps
Kad internets nav problēma, mēs vienmēr izmantojam Google Maps kartes un navigāciju, kas vienkārši ir vairāk pierasta un piedāvā arī tādu noderīgu papildus informāciju kā darba laikus.
Arī Google Maps ļauj telefonā lejupielādēt kādu konkrētu kartes reģionu, piemēram, pilsētu, un izmantot to bez pieslēgšanās internetam. Šādā gadījumā neaizmirsti to, ka karte ik pa dažām nedēļām būs jāatjauno. Tāpēc vislabāk lejupielādē to savā telefonā tieši pirms došanās ceļojumā.
Lejupielādē šeit: Android, iOS
39. Google Translate
Visiem gadījumiem, kad ir nepieciešama tulkošana uz/no kādas svešvalodas.
Tāpat kā gadījumā ar kartēm standardā Google Translate darbībai ir nepieciešams internets. Taču, ja vēlies to lietot bez interneta pieslēguma, ir arī tāda iespēja. Tev tikai vajag izvēlēties un lejupielādēt savā telefonā attiecīgās valodas. Ja saproti kādu no lielajām valodām kā, piemēram, angļu, vācu vai krievu valodu, reizēm var būt vērts pārslēgt tulkošanu uz/no šīm valodām, ja nu, izmantojot latviešu valodu, tulkojumi sanāk pavisam dīvaini.
Lejupielādē šeit: Android, iOS
40. Duolingo
Vienkārša aplikācija, kas noderēs, lai iemācītos vismaz dažus vārdus vai dažas frāzes kādā no tevis izvēlētajām svešvalodām. Veltot vairāk laiku un mācoties nopietni, ir iespējams apgūt arī krietni vairāk.
Jāpiebilst gan, ka mācīšanās nav iespējama, ja tu zini tikai latviešu valodu.
Lejupielādē šeit: Android, iOS
41. Guides by Lonely Planet
Lasi par vietām, kas ir obligāti jāredz, iemācies svarīgākās frāzes vietējā valodā un uzzini, kur var apēst visgaršīgāko picu – tas viss un vēl vairāk ir iespējams ar vienu aplikāciju. Daļa no šīs aplikācijas iespējam ir pieejama bez maksas, taču par atsevišķām iespējām tev būs jāmaksā. Lai vai kā, zinot Lonely Planet, ir vismaz skaidrs, ka maksāts tiek par patiešām noderīgu informāciju.
Lejupielādē šeit: Android, iOS
42. Adobe Photoshop Lightroom CC
Ja es savā telefonā atstātu tikai 1 foto apstrādes aplikāciju, tad tā būtu Lightroom CC.
Patiesībā jau vairāk nekā pusgadu es visas savas sociālo tīklu fotogrāfijas apstrādāju tikai un vienīgi ar Lightroom CC. Tieši tik laba ir šī foto apstrādes aplikācija. Jā, sākotnēji var nākties nedaudz paeksperimentēt, lai saprastu, kas un kā darbojas, taču tas pilnīgi noteikti ir tā vērts. Ja tagad sāksi to lietot un kaut kas nebūs skaidrs, raksti man ziņu!
Lejupielādē šeit: Android, iOS
43. XE Currency
Valūtas konvertors. Lai labāk saprastu jaunās valsts valūtu un to, cik kas tieši maksā.
Lejupielādē šeit: Android, iOS
44. WhatsApp Messenger
Aplikācija saziņai ar mājās palikušajiem, kas noderēs arī saziņai ar vietējiem. Jo īpaši, ja dodies ceļojumā uz Dienvidaustrumāziju, kur to lieto ļoti daudzi. Tur tev tā noderēs arī saziņai ar izsaukto taksistu, ar ēdienu piegādātāju un tāpat arī, piemēram, viesnīcas administrators, zinot tavu telefona numuru, varētu tev nosūtīt WhatsApp vēstuli, lai pajautātu, vai tev gadījumā nav vajadzīgs taksometrs no lidostas uz viesnīcu.
Lejupielādē šeit: Android, iOS
45. Messenger
Saziņai ar mājās palikušajiem, kas lieto Messenger vai Facebook.
Lejupielādē šeit: Android, iOS
46. VPN aplikācija
Noderēs visiem tiem ceļotājiem, kas dodas uz valstīm, kas ir liegušas pieeju kādām konkrētām interneta lapām. Piemēram, vai zināji, ka Ķīnā nevar lietot Google un Google Maps? Izmantojot VPN aplikāciju, šo aizliegumu ir iespējams apiet un lietot savu telefonu pilnvērtīgi.
Tāpat VPN ir ieteicams lietot, kad pieslēdzies publiskiem WiFi tīkliem.
Varianti ir daudz un dažādi, labākie (kas ļauj lietot internetu lietot neierobežoti) parasti maksā vismaz 3-5 dolārus mēnesī. Rekur ir viens bezmaksas variants – SurfEasy VPN – un te daži citi VPN varianti.
47. Yelp
Meklējot labāko restorānu, bāru vai arī frizieri, ieskaties Yelp un uzzini, ko iesaka citi!
Lejupielādē šeit: Android, iOS
48. Uber Eats: Local food delivery
Ēdienu piegādes serviss. Izvēlies, ko vēlies šodien ēst, salīdzini cenas un pasūti.
Lejupielādē šeit: Android, iOS
49. PassWallet – Passbook + NFC
Aplikācija, kurā glabāt savas iekāpšanas kartes (boarding passes), lai vairs nekad nevajadzētu printēt aviobiļetes.
Atšķirībā no konkrētu aviokompāniju aplikācijām PassWallet ļauj vienkopus glabāt iekāpšanas kartes no dažādām aviokompānijām. Tomēr, atceries, ka reģistrēties lidojumam (check in) tev vajadzēs atsevišķi, izmantojot aviokompānijas mājas lapu vai aplikāciju.
Lejupielādē šeit: Android
50. Aviokompāniju aplikācijas
Sava aplikācija mūsdienās ir visām lielākajām aviokompānijām, ieskaitot arī zemo cenu kompānijas kā Ryanair, Wizzair, Air Asia, Norwegian utt. Lejupielādē to, lai nevajadzētu drukāt aviobiļeti un lai sekotu līdzi ar lidojumu saistītajai informācijai. Un vēl šī aplikācija noderēs, lai reģistrētos jeb iečekotos (check in) lidojumam.

Naksnīgā Singapūra – Latvieši Ceļo
Izskatās noderīgi? Saglabā šo lapu sev grāmatzīmēs, lai vēlāk, kad vajag, tā ir turpat pa rokai! Un, protams, padalies arī ar draugiem! Saglabā Pinterest!
Ko vēl tu pievienotu šajā sarakstā?
–
Šajā lapā ir atsauces uz mūsu sadarbības partneriem. Ja pēc nospiešanas uz kādas no saitēm, tu veiksi pirkumu vai rezervēsi, piemēram, viesnīcu, mēs iespējams nopelnīsim komisijas naudu. Vari būt drošs, ka mēs iesakām tikai tādus pakalpojumu sniedzējus, kuriem paši uzticamies.
Eiropas galamērķiem (lidojumiem) pašam ērtākā šķiet azair.eu lapa. Bet paldies, pačekošu un salīdzināšu ar momondo un kivi.
Man pēdējā laikā ļoti patīk Google Flights. Ātrdarbības dēļ. ĻOTI ātri var redzēt precīzu cenu – klik, nākamā diena, klik, nākamā diena, klik,… Tāpēc vienmēr vēl apskatos arī tur, ja nav vajadzīgs lidot konkrētā datumā.
Paldies! Tas saraksts ir nenovērtējams 🙂 Jo pielietojot visādas fīčas un aplikācijas ceļot var ikviens, nevajag gadu atlikt naudu, lai aizlidotu kaut kur, vajad tikai žigli serfot internetā 🙂 +1 pie TravelFree.info ideālas kombinācijas, kas ir pieejamas tieši no RIX lidostas. Pati lietoju dāvanu servisa vietni, kad meklēju kādas iekšzemes ceļojuma galapunktus, tagad uz Jāņiem piemeklēta smuka vietiņa tieši no turienes ( https://www.davanuserviss.lv/davanas-pa-kategorijam/ligo-romantika ). Varbūt varat ieteikt vēl noderīgus resursus tieši ceļojumiem pa Latviju vai Baltiju?
Paldies! Prieks, ka noder 🙂 Viena no iespējām ir skatīties perkamkopa.lv piedāvājumus. Tas ir pirmais, kas tā uzreiz nāk prātā.
Kaspar, paldies! Pačekošu arī perkamkopa 😉 Lai lustīgi svētki!!
Jā, zināmas un aktīvi izmantojamas lietas un vēl iespējams dažas apgūstamas. Paldies!
Diāna, prieks, ka noder.
Paldies par plašo informācijas klāstu. Man kā blondīnei un komojūtertehnikas nemīlei, viss te škiet interesants un noderīgs
Super 🙂 Paldies par komentāru! Vienmēr patīkami uzzināt, ka noder tas, ko dari.