Skip to content

Ceļojums uz Taizemi: 2 nedēļu plāns un ieteikumi

Laivas Taizemē - 2 nedēļas Taizemē - Ceļojuma plāns

Šajā lapā ir atsauces uz mūsu sadarbības partneriem. Ja pēc nospiešanas uz kādas no saitēm tu veiksi pirkumu, mēs, iespējams, nopelnīsim komisiju.


Taizeme ir liela un interesanta valsts.

Un Taizeme ir ļoti populāra valsts, kuru ik gadu apmeklē miljoni tūristu. 

2 nedēļas Taizemē ir optimāls laiks, lai gūtu pirmo iespaidu par valsti. Lai arī var šķist, ka līdz ar lielo tūristu skaitu valsts šarms varētu būt jau zudis, taču es tam nepiekritīšu. Manuprāt, Taizeme pelnīti ir tik populāra. Tur patiešām ir ko redzēt.

Taizeme ir lieliska izvēle pirmajam ceļojumam uz Āziju.

Lai palīdzētu tev sagatavoties atvaļinājumam un lai tavs ceļojums uz Taizemi būtu izdevies, piedāvājam vienkāršu ceļojuma plānu – 2 nedēļas Taizemē.

Sekojot šim plānam, tu redzēsi gan lielpilsētu, gan lieliskas pludmales, gan arī dabu.

Ceļojums uz Taizemi: Praktiskās lietas

VĪZA: kopš 2019. gada Latvijas pilsoņiem vairs nav nepieciešama Taizemes vīza.

KAD BRAUKT: Decembris – marts ir labākais laiks. Vēlāk var būt ļoti karsts. Vasarā un rudenī bieži līst.

VAKCĪNAS: Jautā ārstam! Mans viedoklis ir tāds, ka uz 2 nedēļām es nepotētos. Taču ceļojot uz Āziju regulāri, šīs ir tās vakcīnas, kas varētu noderēt – A, B hepatīts, vēdertīfs, difterija + stingumkrampji.

NAUDA: Taizemē bankomāti nav problēma. Tomēr ir diezgan liela komisija (aptuveni 5 EUR neatkarīgi no summas + tavas bankas komisija). Maksājumi visur pārsvarā ir skaidrā naudā. Mēs izmantojam Revolut un N26 bankas kartes, kas ļauj ietaupīt ar labākiem valūtas kursiem.

Uz Taizemi ir izdevīgi ņemt līdzi skaidro naudu, un mainīt uz vietas. Lai uzzinātu, kādam ir jābūt valūtas kursam un lai varētu salīdzināt, izmanto XE Currency aplikāciju savā telefonā.

INTERNETS ĀRZEMĒS

Mēs iesakām Airalo internetu (e-SIM)

Tas ir ļoti vienkārši. Uzstādīt Airalo aizņem tikai 1-5 minūtes. Maksāt var ar bankas karti un Apple Pay. Kopš 2021. gada mēs Airalo esam lietojuši 20+ valstīs.

Tas ir ļoti ērti. Tu vari nopirkt internetu ārzemēm, vēl esot mājās, pirms ceļojuma.

Tas ir droši. Tev ir internets jau no pirmajām minūtēm ārzemēs. Tu vari lietot karti. Tu vari sazināties.

Airalo atlaižu kodi: KASPAR694 un UNA8271. Tu saņemsi 3 dolāru atlaidi, un mēs saņemsim 3 dolāru atlaidi. Labi tev, labi mums.

Sākot no

€4

Internets ārzemēs

Kanāla laiva Bangkokā, Taizemē - 2 nedēļas Taizemē - Ceļojums uz Taizemi ir sācies
Kanāla laiva Bangkokā, Taizemē – 2 nedēļas Taizemē – Ceļojums uz Taizemi

2 nedēļas Taizemē: Ceļojuma plāns pa dienām

Galvenie pieturas punkti: Bangkoka – Krabī (pludmales, daba un salas) – Chiang Mai (Taizemes ziemeļu daba un džungļi).

1. diena – izlidošana no Rīgas, ceļojums uz Taizemi var sākties;

2. diena – ierašanās Bangkokā, pēcpusdiena/vakars Bangkokā;

3. diena – laiks Bangkokā;

4. diena – no rīta lidojums Bangkoka – Krabī (maksā ap 30 – 50 EUR; lidojums ir aptuveni 1h 20 min garš; es iesaku lidot ap 8-9 no rīta; lai var normāli tikt uz Bangkokas lidostu un lai pietiek laiks tam, ko es iesaku izdarīt Krabī pilsētā).

Air Asia ir ļoti laba zemo cenu aviokompānija Āzijā.

Krabī ir 2 galvenās daļas. Krabī pilsēta un Ao Nang pludmale. Pirmajai dienai es iesaku Krabī pilsētu, pārējam laikam – Ao Nang pludmali.

No Bangkokas uz Krabī var braukt arī ar autobusu. Brauciens maksā aptuveni 15 – 20 EUR, ilgst aptuveni 12 stundas. Ir pieejami komfortabli nakts autobusi. Biļetes var nopirkt pats autoostā, vēlams pirmajā dienā Bangkokā, jo citādāk visas var būt arī izpārdotas. Var arī nopirkt savā viesnīcā, samaksājot papildus komisijas maksu. Var pirkt internetā.

Autobusi atiet no Bangkok Southern Bus Terminal (Sai Tai Mai).

Pērc biļetes internetā:

Powered by 12Go Asia system

5. diena – Ao Nang pludmale.

6. diena – Ao Nang pludmale.

7. diena – Ao Nang pludmale.

8. diena – Ao Nang pludmale.

9. diena – lidojums Krabī – Chiang Mai (maksā ap 40 – 50 EUR; lidojums ir 2h garš; Chiang Mai pilsēta no lidostas ir viegli sasniedzama jebkurā diennakts laikā; tur arī ar kājām var aiziet; līdz ar to var lidot jebkurā dienas laikā.).

10. diena – Chiang Mai.

11. diena – Chiang Mai.

12. diena – vakarā nakts vilciens no Chiang Mai uz Bangkoku (biļetes jānopērk laicīgi, vislabāk jau uzreiz pirmajā dienā Chiang Mai).

13. diena – no rīta ierašanās Bangkokā. Pēdējā diena Bangkokā.

14. diena – lidojums no Bangkokas uz mājām.

 
viesnīcas ĀRZEMĒS

Mēs lietojam Booking, Agoda un Airbnb

Mūsu favorīts visā pasaulē? Booking.com. Rezervējam istabas, dzīvokļus, uz dienu, uz nedēļu, uz mēnesi.

Mūsu izvēle Āzijā? Vienmēr salīdzinām cenu arī Agoda.com. Reizēm Agoda ir lētāk. Reizēm kāda viesnīca ir tikai Agoda.

Dzīvokļi ārzemēs? Apskaties airbnb.com.

Sākot no

10

Viesnīcas ārzemēs

Ielu tirgotājs Čainataunā, Bangkokā - 2 nedēļas Taizemē - Ceļojums uz Taizemi ir sācies
Ielu tirgotājs Čainataunā, Bangkokā – 2 nedēļas Taizemē – Ceļojums uz Taizemi

2 nedēļas Taizemē: Aktivitātes

1. diena, lidojums uz Taizemi.

2. diena, Bangkoka

Pēc iekārtošanās viesnīcā iesaku aiziet uz Wat Saket templi – skaista vieta un skaists skats uz Bangkoku.

Pēc tam ej uz Khao San Road, kas ir pati populārākā individuālo ceļotāju tikšanās vieta Bangkokā (un vispār pasaulē). Īsa iela, uz kuras var nopirkt visu. Un par ļoti normālām cenām.

Khao San ielas galā ir viens cits skaists templis.

Viesnīca Bankokā, kuru iesaku (zemāk), ir 5 min attālumā no Khao San Road un Wat Saket tempļa. Tā kā no turienes visur var aiziet ar kājām.

Vakariņas paēd kādā no Khao San ielas restorāniem.

Ja Khao San liekas par skaļu, blakus iela ir klusāka un, manuprāt, labāka – Rambuttri Alley. Tās ielas sākumā, ja skatāmies no manas ieteiktās viesnīcas – Paragon Residence – puses, ir paši labākie smūtiji šajā apkārtnē. Garšīgi. Lēti. Turklāt džeki tos taisa ļoti ātri.

3. diena, Bangkoka

Bangkoka ir ļoti liela pilsēta. Tālākais ir mans ieteikums, kā vienā dienā apskatīt pēc iespējas vairāk. Tieši šādā secībā kā rakstīšu sanāks vislabāk.

Ar kanāla laivu no pieturas Phanfa Bridge brauc līdz pieturai Hua Chang. Ej pie laivas un kāp iekšā. Tā ir gala pietura un laivas tur brauc vienā virzienā.

No Hua Chang var ar kājām aiziet līdz Siam metro pieturai.

Ar metro brauc līdz Chong Nonsi. Izkāpsi debesskrāpju rajonā.

No turienes var ar kājām aiziet pastaigā līdz Lumpini Park. Lumpini Park parkā var dabā redzēt metru garās “monitor lizard” ķirzakas. Pastaigājies, noteikti pamanīsi, ka kādā vietā cilvēku bariņš stāv un kaut ko fočē, droši vien ķirzaku vai vairākas.

Vēl šajā apkārtnē interesanta vieta ir Unicorn Cafe – bērnišķīga vieta, bet arī ļoti interesanta. Veras vaļā 12:00. Iesaku apēst Rainbow Crepe Cake, kas ir ļoti populārs saldais Āzijā.

Tad ej atpakaļ uz Chong Nonsi metro pieturu un brauc uz Saphan Taksin metro pieturu, kas atrodas pie upes.

No Saphan Taksin brauc upes laivas. Es iesaku parasto upes laivu. Tuvojoties piestātnei, ej vairāk uz kreiso malu. Pa labi ir tūristu laivas. Pa kreisi – parastās satiksmes laivas. Biļete maksā 15 Taizemes bāti jeb mazāk nekā 50 centi. Saki, ka gribi to laivu, kas ir par 15 bātiem.

Brauc līdz pieturai Tha Pien. Sanāk skaists izbrauciens pa upi, un riktīgi pa lēto.

Tha Pien pieturas tuvumā ir viens no Bangkokas, manuprāt, skaistākajiem tempļiem (ar milzīgu guļošo Budu) – Wat Pho. Tempļa teritorija ir ļoti skaista. Īstais garais tempļa nosaukums ir savādāks, bet visi zina Wat Pho.

Ja gribas vēl pastaigāties un ja ir laiks, iesaku aiziet uz tirgiem, kas atrodas aptuveni pusotra kilometra attālumā.

Sāc ar Pharurat Market. Īstā dzīve tur notiek paralēlajā ielā, kas ir ļoti šaura. Ja skatāmies no ielas sākuma, tad šī paralēlā iela ir pa labi.

ziesi no Pharurat un tieši pretī, pāri ielai, redzēsi Sampeng Market.

Beigās uz Khao San ielas apkārtni var aizbraukt ar taksi, Uber, Grab vai aiziet.

Ja no Bangkokas uz Krabī brauksi ar autobusu, ierēķini aptuveni 2 stundas nokļūšanai no Khao San ielas uz autoostu. Lai ir nedaudz rezerve.

4. diena, Krabī

No Krabī lidostas uz pilsētu var tikt ar taksi un var arī ar vietējo sabiedrisko – pārbūvētu pikapu – kuru sauc par songthaew (izskatās šādi).

Ja gribas izmantot songthaew (maksās ap 40 – 60 bātiem, kas ir 1-1.5 EUR), vajadzēs iziet no lidostas teritorijas un iziet uz galvenā ceļa. Un tur pagaidīt kamēr kāds brauc un celt roku. Noteikti var arī prasīt apkārtējiem, kur var dabūt songthaew uz “Krabi Town”.

Standartā vadītājs varētu arī neko neprasīt un pieņemt, ka tu zini, kur viņš brauc. Tāpēc es iesaku pašam paprasīt vadītājam, vai viņš brauc uz “Krabi Town”? Lai zinātu, ka viņš patiešām brauc uz Krabī pilsētu nevis pilnīgi pretējā virzienā.

Ja paliksi viesnīcā, kuru es iesaku, kā ārā pie Vogue Shopping Mall. Visi Krabī zina šo tirdzniecības centru. Šī pietura ir 1 minūtes gājienā no viesnīcas.

Viesnīcā uzreiz sarunā transportu ar vadītāju un, jo ātrāk, jo labāk, un brauc uz Emerald Pool un Hot Spring Waterfall.

Abas ir foršas vietas, bet, kas atroas patālu no Krabī. Tāpēc ap 12 vajadzētu izbraukt.

Un ir vēl viena vieta Krabī pilsētas apkārtnē, kuru ļoti iesaku – Tiger Cave Temple.

Var plānot šīs pat dienas beigās, ar vadītāju sarunājot, lai saplāno visu un esat tur kādu pusstundu pirms saulrieta.

Tur ir jāuzkāpj 1200 stāvi pakāpieni (20 – 40 minūšu kāpiens, atkarībā no tavas fiziskās sagatavotības).

Es iesaku labāk šo ieplānot uz nākamās dienas rītu. Viesnīcā sarunāt transportu vienā virzienā – ar izbraukšanu kādas 50 minūtes pirms saullēkta. Kāpēc vienā virzienā? Jo atpakaļ pēc saullēkta varēs dabūt ar parasto sabiedrisko transportu (to pašu pikapu, songthaew). Ja arī tas nebrauks gar templi, tad to noteikti var noķert uz 1 km attālā galvenā ceļa.

Vakarā aizej vakariņās uz Krabi Walking Street nakts tirgu jeb night market. Tas atrodas 2 minūšu gājiena attālumā no manis ieteiktās viesnīcas.

Taizemes nakts tirgi – night market – ir tas, ko noteikti iesaku izmēģināt.

5. diena, Ao Nang pludmale

Iespējams agrais rīts ar Tiger Cave Temple tempļa apmeklējumu.

Bez steigas izreģistrēšanās no viesnīcas tuvāk izreģistrēšanās laikam – ap 11. Jo iekārtošanās nākamajā vietā, ko iesaku ir ap 14, tāpat kā ļoti daudzās viesnīcās.

Laiks Ao Nang pludmalē un tās apkārtnē.

No Krabī pilsētas uz Ao Nang brauc “songthaew”, atiet no Vogue tirdzniecības centra.

Emerald Pool Krabi
Emerald Pool dabīgais baseins džungļos – 2 nedēļas Taizemē – Ceļojums uz Taizemi

6., 7., 8., diena, Ao Nang pludmale

Laiks pludmalē un/vai izbraucieni uz salām. Plānojot doties laivu izbraucienā, noteikti ir vērts salīdzināt cenas un kaulēties.

Kādā brīdī iesaku aizbraukt uz netālo Klong Muang pludmali. Izīrējot rolleri vai uz vietas sarunājot kādu citu transportu. Klong Muang ir skaista un mierīgāka pludmale nekā Ao Nang.

9. diena, Chiang Mai

Lidojums no Krabī uz Chiang Mai. Ierodoties Chiang Mai, iesaku doties pastaigā pa vecpilsētu.

Iesaku vakarā aizbraukt uz dzelzceļa staciju un nopirkt vilciena biļetes uz Bangkoku. Līdzi vajag pasi.

Paliekot tajā viesnīcā, kuru es iesaku, var ar īpašniekiem izrunāt par to, kādas aktivitātes var darīt Chiang Mai apkārtnē un kā to labāk noorganizēt. No viņiem ir iespējams izīrēt arī motorolleri.

10., 11. diena, Chiang Mai

Laiks Chiang Mai apkārtnē.

Dažas aktivitātes, kuras es pats iesaku – vienkārši izīrēt motorolleri un doties dienas izbraucienā prom no pilsētas, Doi Suthep tempļa apmeklējums kādā vakarā – ja nelīst, tad būs skaists skats uz pilsētu no augšas, ziloņu parks.

Ir vērts zināt, ka ar daudzām ar dzīvniekiem saistītajām aktivitātēm Taizemē ir tā, ka tās bieži vien ir reāls kaitējums dzīviniekiem. Dzīvnieki tiek mocīti, sisti, sazāļoti (piemēram, tīģeri). Par to ir vērts padomāt pirms piekrist kādai aktivitātei. Ir vērts palasīt atsauksmes par konkrēoto vietu. Šis manis ieteiktais ziloņu parks ir tāds, kur tādas lietas nenotiek.

Varbūt tev interesē pārgājiens pa džungļiem.

Varbūt laivu brauciens.

Varbūt interesē apmeklēt kalnu ciltis (Karen Long Neck Villages).

Varbūt interesē apmeklēt taiboksa cīņu.

Par to visu var pārrunāt ar manis ieteiktās viesnīcas saimniekiem. Viņi varēs ieteikt un palīdzēt ar organizatorisko pusi.

12. diena, Chiang Mai

Laiks pilsētā. Vakarā nakts vilciens uz Bangkoku.

Pēc izreģistrēšanās no viesnīcas sarunā, ka somas viņi paglabā pie sevis. Lai tev nav jānēsā līdzi.

13. diena, pēdējā diena Bangkokā.

14. diena, lidojums uz mājām.

Saullēkts Tiger Cave tempļa apkārtnē - 2 nedēļas Taizemē - Ceļojuma plāns
Saullēkts Tiger Cave tempļa apkārtnē – 2 nedēļas Taizemē – Ceļojuma plāns

Kur nakšņot?

Spied uz viesnīcas nosaukuma, un, ja gribēsi, uzreiz varēsi arī veikt viesnīcas rezervāciju.

1. Bangkoka – Paragon One Residence

Ja Bangkokā plāno palikt tikai pāris dienas un gribas kaut ko arī apskatīt, Khao San ielas (Khao San Road) apkārtne ir viena no labākajām izvēlēm, kur palikt. Paragon One Residence atrodas tieši šajā rajonā. Šī ir 2 zvaigžņu viesnīca, kurā mēs paši esam palikuši vairākkārt.

Khao San iela ir zināma kā Bangkokas galvenā pulcēšanās vieta individuālajiem ceļotājiem, jo īpaši gados jauniem ceļotājiem. Šis ir tas pilsētas rajons, kur vienā vietā ir nopērkams viss. Un arī cenas visam te ir ļoti demokrātiskas. Šis ir tas pats rajons, kur nakšņoja arī slavenās filmas Pludmale (The Beach) galvenais varonis. Daudzi no pilsētas labākajiem apskates objektiem ir mazāk nekā 3 kilometru attālumā. Vienīgais trūkums ir tāds, ka šajā pilsētas daļā nav metro. Līdz ar to sastrēgumstundu laikā pārvietošanās var būt ļoti lēna.

Lai arī Paragon One Residence viesnīca atrodas tik tuvu aktīvajai un skaļajai Khao San ielai, viesnīcas apkārtne ir klusa un mierīga. Naktī noteikti nebūs problēmu ar troksni.

Visos viesnīcas numuros ir gaisa kondicionētājs un televizors, kā arī ledusskapis un bezmaksas tualetes piederumi.

Viesnīcas pirmajā stāvā ir restorāns, kur ir iespējams nopirkt brokastis un dzērienus.

Rezervēt viesnīcu: Booking.com

Iesakām arī: 10 labas viesnīcas Bangkokā.

2. Krabī pilsēta – City Hotel Krabi

Viesnīca Krabī, kurā paši esam palikuši. Laba kvalitāte atbilstoši nelielajai cenai. Numuriņš ir vienkāršs, bet tīrs. Katrā istabiņā ir fēns, gaisa kondicionētājs, elektriskā tējkanna. Personāls ir ļoti draudzīgs. Var palīdzēt noorganizēt tūrisma aktivitātes un palīdzēt sarunāt transportu Krabī apkārtnē.

Viesnīcai ir ļoti jauka koplietošanas atpūtas telpa ar galdiem un mīkstiem krēsliem. Viesnīca atrodas pilsētas centrā. Ļoti tuvu Maharaj ēdienu tirdziņam, nakts tirgum, Vogue tidzniecības centram. Apkārtnē ir daudzi labi restorāni un ēstuves, sabiedriskā transporta (songthaew) pietura, lēti apģērbu veikali un tūrisma ofisi.

Brokastis ir iespējams nopirkt par atsevišķu cenu.

Rezervēt viesnīcu: Booking.com

Iesakām arī: 6 labas viesnīcas Krabi pilsētā + 6 labas viesnīcas Ao Nang pludmalē.

3. Ao Nang pludmale – Ao Nang Miti Resort

Vēl viena viesnīcā Krabī, kurā esam palikuši arī paši. Jauka viesnīca ar baseinu klusā vietā. Viesnīca atrodas pustora kilometra attālumā no pludmales. Istabas ir plašas, tīras, komfortablas un gaišas, ar jauku skatu uz apkārtnes klintīm.

Gultas ir ērtas un gultasveļa, tāpat kā palagi, tīra un patīkama. Katrā istabiņā ir televizors, galds, gaisa kondicionētājs, ledusskapis, elektriskā tējkanna un skapis. Viesnīcas tuvumā atrodas vairāki vietējie restorāni, viens tāds ir arī tieši pretī viesnīcai. Ir pieejami istabas ar balkonu un arī ar skatu uz baseinu.

Brokastis var nebūt iekļautas cenā.

Rezervēt viesnīcu: Booking.com

Iesakām arī: 6 labas viesnīcas Krabi pilsētā + 6 labas viesnīcas Ao Nang pludmalē.

4. Chiang Mai

CMStay (rezervāciju ir iespējams veikt viņu mājas lapā). Piedāvājumā ir 2 iespējas – nakšņot Chiang Mai vecpilsētā vai arī nedaudz ārpus pilsētas centra. Abi varianti ir labi, jo Chiang Mai ir samērā neliela pilsēta. Istabas abās vietās ir tīras un kārtīgas. Istabas ir aprīkotas ar gaisa kondicionētāju. Ja tev ir svarīgs labs internets, CMStay būs laba izvēle, jo internets viņiem ir patiešām ātrs.

Brokastis nav iekļautas cenā.

Iesakām arī: 10 labas viesnīcas Chiang Mai.

 
viesnīcas ĀRZEMĒS

Mēs lietojam Booking, Agoda un Airbnb

Mūsu favorīts visā pasaulē? Booking.com. Rezervējam istabas, dzīvokļus, uz dienu, uz nedēļu, uz mēnesi.

Mūsu izvēle Āzijā? Vienmēr salīdzinām cenu arī Agoda.com. Reizēm Agoda ir lētāk. Reizēm kāda viesnīca ir tikai Agoda.

Dzīvokļi ārzemēs? Apskaties airbnb.com.

Sākot no

10

Viesnīcas ārzemēs

Šajā lapā ir atsauces uz mūsu sadarbības partneriem. Ja pēc nospiešanas uz kādas no saitēm, tu veiksi pirkumu vai rezervēsi, piemēram, viesnīcu, mēs iespējams nopelnīsim komisijas naudu. Vari būt drošs, ka mēs iesakām tikai tādus pakalpojumu sniedzējus, kuriem paši uzticamies.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *