Ja ir jautājumi, raksti mums e-pastu!
latviesicelo@gmail.com

Taizemes vīza: Kā iegūt Taizemes vīzu un cik tas maksā?

Noderīgi padomi un ieteikumi latviešu ceļotājiem

Taizemes vīza: Kā iegūt Taizemes vīzu un cik tas maksā?

Upes laiva Bangkokā, Taizemē - Taizemes vīza - Vīza uz Taizemi

Dalies ar draugiem!

Šajā lapā ir atsauces uz mūsu sadarbības partneriem. Ja pēc nospiešanas uz kādas no saitēm Tu veiksi pirkumu, mēs iespējams nopelnīsim komisiju. Vari būt drošs, ka mēs iesakām tikai tādus pakalpojumu sniedzējus, kam uzticamies.


[PAPILDINĀTS: Ceļojot uz Taizemi, Latvijas pilsoņiem kopš 2019. gada 14. aprīļa vairs nebūs nepieciešama Taizemes vīza. Tikmēr uz robežas ir iespējams par velti iegūt 15 dienu “Visa on arrival” vīzu.]


Ceļojot uz Taizemi, Latvijas pilsoņiem ir nepieciešama Taizemes vīza.

Latvijas pilsoņi Taizemes vīzu var iegūt:

 1. Lidostā vai kādā no robežpunktiem. Šāda tipa vīzas (Visa on Arrival jeb VOA) derīguma termiņš ir 15 dienas, un tā nav pagarināma.
 2. Taizemes vēstniecībā. Šāda tipa vīzas derīguma termiņš ir 60 dienas.
 3. Ar tūrisma aģentūras starpniecību. Šāda tipa vīzas derīguma termiņš ir 60 dienas.

Latvijas nepilsoņiem vīza uz Taizemi ir jānokārto pirms ceļojuma. To var izdarīt kādā no tūrisma aģentūrām.

Nepieciešama palīdzība ceļojuma plānošanā? Raksti uz latviesicelo@gmail.com – palīdzēsim.

Taizemes vīza (VOA) – Lidostā vai uz robežas

Jā, Taizemes vīzu var iegūt arī vienkārši lidostā. Piemēram, Bangkokas, Puketas vai Krabi lidostā, kas varētu būt tava ceļojuma pirmais pieturas punkts. Kopumā šāda iespēja iegūt 15 dienu vīzu (Visa on Arrival) uz robežas tiek piedāvāta 48 kontrolpunktos.

Lai iegūtu 15 dienu Taizemes vīzu uz robežas (angliski – Visa on Arrival jeb VOA), ir jābūt sagatavotiem šādiem dokumentiem:

 • Ceļošanai derīga pase – ar derīguma termiņu ne mazāku kā 6 mēneši pēc plānotās atgriešanās.
 • Divas dokumentu fotogrāfijas (izmērs – 4 x 6 cm; uz balta fona).
 • Aizpildīta anketa.
 • Aizpildīta iebraukšanas kartīte (kartīti izsniegs lidmašīnā).
 • 2000 Taizemes bāti skaidrā naudā – maksa par vīzu.
 • Avio biļete, kas pierāda to, ka vēlākais pēc 15 dienām pametīsi Taizemi. Autobusa, vilciena, prāmja biļete diemžēl var nederēt!
 • Informācija par viesnīcu, dzīvokli vai hosteli, kurā plāno palikt. Tev var pieprasīt arī uzrādīt rezervāciju.

Iebraucot Taizemē, tev var pieprasīt uzrādīt 10000 bātus skaidrā naudā (20000 bātus uz ģimeni) vai ekvivalentu simtu EUR vai USD. 10 000 bāti ir aptuveni 260 EUR / 320 USD. Esi gatavs, ka tev var pajautāt, kāds ir valsts apmeklējuma mērķis un kādas vietas tu plāno apmeklēt.

Karsto avotu ūdenskritums Krabi apkārtnē, Taizemē - Taizemes vīza - Vīza uz Taizemi

Karsto avotu ūdenskritums Krabi apkārtnē, Taizemē – Taizemes vīza – Vīza uz Taizemi

Taizemes vīza – Vēstniecībā vai ar aģentūras starpniecību

Tā kā Latvijā nav Taizemes vēstniecības, vīzu ērtāk, ātrāk un arī lētāk var iegūt, izmantojot kādas tūrisma aģentūras pakalpojumu. Mēs esam izmantojuši un esam apmierināti ar Hermes Travel darbu.

Piesakoties Taizemes vīzai tūrisma aģentūrā, jāiesniedz šādi dokumenti:

 • Ceļošanai derīga pase – ar derīguma termiņu ne mazāku kā 6 mēneši pēc plānotās atgriešanās.
 • Divas dokumentu fotogrāfijas (izmērs – 3.5 x 4.5 cm; uz balta fona).
 • Aizildīta anketa.
 • Avio biļešu kopija.

Neatliec pieteikšanos vīzai uz pēdējo brīdi! Tāpēc, ka vīzu noformēšana var ilgt aptuveni 2 nedēļas.

Vīzas tiek noformētas Taizemes vēstniecībā Stokholmā. Tas nozīmē, ka tava pase un iesniegtie dokumenti ar kurjeru tiek sūtīti uz Zviedriju.

No vīzas izsniegšanas brīža tev ir jāiebrauc Taizemē 3 mēnešu laikā.

Ar tūrista vīzu Taizemē tu vari uzturēties maksimums 60 dienas.

Tūrista vīzas nokārtošana tūrisma aģentūrā Latvijā šobrīd, 2018. gadā ,maksā aptuveni 55 EUR.

Ja tu dzīvo vai apmeklē valsti, kurā ir Taizemes vēstniecība, tūrista vīzai vari pieteikties pats. Ej uz Taizemes vēstniecību, ņemot līdzi šādus dokumentus: pasi, pases kopiju, aizpildītu anketu, 2 dokumentu fotogrāfijas (3.5cm x 4.5cm; uz balta fona) un avio biļešu kopijas (uz un no Taizemes). Vīzas izmaksas būs atkarīgas no valsts, kurā tu pieteiksies. Gala izmaksas visdrīzāk būs zemākas nekā, piesakoties vīzai Latvijā vai jau Taizemē.

Kāpēc taisīt Taizemes vīzu Latvijā?

Šobrīd taisīt Taizemes vīzu Latvijā ir izdevīgāk vairāk iemeslu dēļ.

Valūta un cena. Izmaksas abos gadījumos šobrīd ir gandrīz identiskas. Latvijā vari maksāt eiro, taču Taizemē tev ir jāmaksā Taizemes bātos. Tātad pirms tam speciāli jāmaina nauda.

Ērtība. Uztaisot vīzu pirms tam, tev vairs nebūs par to jādomā ceļojuma laikā. Mazāk formalitāšu Taizemes lidostā. Mazāk laiku jāpavada lidostā. Noderīgi arī tad, ja tev uzreiz ir paredzēts nākamais lidojums, piemēram, no Bangkokas uz Krabi vai Puketu. Būs vieglāk paspēt uz nākamo lidojumu.

Mazāk problēmu nestandarta situācijās. Taizemē, piesakoties vīzai lidostā, gana strikti skatās uz to, lai tev būtu arī promlidošanas biļete. Bet tu varbūt plāno ar autobusu braukt uz Kambodžu, Malaiziju vai Laosu un ceļot tālāk. Ja tev jau ir vīza pasē, tad visam teorētiski ir jābūt vienkāršāk.

Izdevīgi, ja plāno apmeklēt ne tikai Taizemi. Ar šādu, Latvijā taisītu vīzu, tu vari Taizemē pieteikties “Re-Entry Permit”, kas par 1000 bātiem (aptuveni 30 EUR) ļauj izbraukt no Taizemes, piemēram, uz to pašu Kambodžu, atgriezties un turpināt lietot to pašu vīzu.

Visa on arrival (tā ir vīza, ko taisa lidostā) gadījumā tev būs jātaisa jauna vīza, kas atkal maksātu 2000 bātus jeb aptuveni 55 EUR. Jo ar to nevar iegūt “Re-Entry Permit”.

Divkārtējā Taizemes tūristu vīza (Double-entry)

Ar tūrisma aģentūras palīdzību, kā arī pašam dodoties uz Taizemes vēstniecību, ir iespējams iegūt divkārtējo Taizemes tūristu vīzu.

Ar šādu vīzu Taizemi var vienu reizi pamest un atgriezties pirms vīzas derīguma termiņa beigām.

Latvijā šādu vīzu var iegūt par aptuveni 85 – 95 EUR.

Šie nav visi varianti. Taizeme, tāpat kā vairākums pasaules valstu, piedāvā daudz un dažādus vīzu veidus atkarībā no tā, kas tu esi un kāds ir tavs valsts apmeklējuma mērķis. Šajā rakstā ir aprakstīti trīs populārākie Taizemes vīzu veidi.

IESAKĀM: Labākās budžeta viesnīcas BangkokāLabākās budžeta viesnīcas Krabī un Ao NangLabākās budžeta viesnīcas Chiang MaiLabākās budžeta viesnīcas Puketā

Viesnīcas un hosteļi:

BOOKING.COM
Istabas, dzīvokļi, villas ārzemēs:

AIRBNB

Dalies ar draugiem!

One Response

 1. Avatar Inga saka:

  @edgarsrinkevics
  23 hours ago
  Šodien saņēmām oficiālu paziņojumu no Taizemes, ka no 14.aprīļa Taizeme atceļ vīzu režīmu Latvijas pilsoņiem, kas apmeklēs Taizemi tūrisma nolūkos un uzturēsies valstī ne ilgāk par 30 dienām. Paldies kolēģiem, kas daudz strādāja, lai šo jautājumu atrisinātu!”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

shares