Skip to content

Ceļojums uz Vjetnamu: 2 nedēļu plāns un ieteikumi

Vīrieties ar motorolleri ved kastes - 2 nedēļas Vjetnamā ceļojuma plāns

Šajā lapā ir atsauces uz mūsu sadarbības partneriem. Ja pēc nospiešanas uz kādas no saitēm tu veiksi pirkumu, mēs, iespējams, nopelnīsim komisiju.


Ceļojuma plānu sagatavoja Linda un Kristaps no Travel Lit.

Vjetnama ir valsts Dienvidaustrumāzijā, Dienvidķīnas jūras krastā, populārs ceļotāju galamērķis. Vjenama ir laba izvēle vienam no pirmajiem ceļojumiem uz Āziju. Savukārt 2 nedēļas Vjetnamā ir pietiekams laiks, lai gūtu pirmo iespaidu par valsti un lai pārceļotu pāri visai valstij. Tomēr arī 3 nedēļas Vjetnamā pilnīgi noteikti būtu ko darīt. Ja esi piedzīvojuma meklējumos – doties motobraucienā pāri visai Vjetnamai, no Hošiminas uz Hanoju vai otrādi.

Lai palīdzētu tev sagatavoties atvaļinājumam un lai tavs ceļojums uz Vjetnamu būtu izdevies, piedāvājam ceļojuma plānu – 2 nedēļas Vjetnamā.


Ja, tomēr, domā par braukšanu ar savu transporta līdzekli, zini, ka motorolleris un motocikls ir populārākie transporta līdzekļi Vjetnamā. Braucienā pāri visai Vjetnamai ar motociklu dodas daudzi. Tā kā 100% nebūsi vienīgais. Un, ja vien tev būs kādas neskaidrības, internetā viegli varēsi sameklēt vajadzīgo informāciju.

Ceļojums uz Vjetnamu: Praktiskās lietas

VĪZA: vīza ir nepieciešama. Ir iespēja izvēlēties dažādas vīzas, atkarībā no ceļojuma ilguma un mērķa. Vispopulārākā izvēle ir 1 mēneša vienreizējā (single-entry) vīza. Vīzu var iegūt gan internetā, gan lidostā. Lasi vairāk par Vjetnamas vīzu šeit!

KAD BRAUKT: Uz Vjetnamu var doties jebkurā gada laikā. Vjetnamas ziemeļos no decembra līdz martam gan ir aukstāks, šajā laikā temperatūras var būt ap +15. Savukārt Vjetnamas dienvidos un centrālajā daļā ir silts visu cauru gadu.

Tomēr kopumā es teiktu, ka ideja par lietaino un saulaino sezonu ir stipri pārspīlēta un mūsdienās vairs nav tik izteikta sezonu atšķirība “labā” un “sliktā” ceļošanas laika ziņā. Kā arī sezonas ir nobīdījušās. Negaidītas lietusgāzes un vētras var skart ceļotājus jebkurā laikā, tāpat arī saulainas dienas nedēļām no vietas.

Tādēļ nevajadzētu raizēties par to, ka ceļojums iekritīs nepareizajā sezonā.

VAKCĪNAS: Jautā ārstam! Mans viedoklis ir tāds, ka uz 2 nedēļām es nepotētos.

Taču ceļojot uz Āziju regulāri, šīs ir tās vakcīnas, kas varētu noderēt – A, B hepatīts, vēdertīfs, difterija + stingumkrampji.

NAUDA: Vjetnamā bankomāti ir pieejami ļoti bieži. Maksājumi bieži vien ir skaidrā naudā. Ar karti ir iespējams maksāt lielveikalos, lielākos restorānos un lielākās viesnīcās. Tāpēc ir izdevīgi ņemt līdzi skaidro naudu, un mainīt uz vietas Vjetnamā.

Lai uzzinātu, kādam ir jābūt valūtas kursam un lai varētu salīdzināt, izmanto XE Currency aplikāciju savā telefonā.

Ja ceļosi pa mazākiem ciematiņiem, tur bankomātu nebūs. Tāpēc nodrošinies ar skaidru naudu pirms dodies ārpus lielas pilsētas, lai būtu pārliecība, ka nesanāk palikt bez līdzekļiem. Lasi vairāk par naudas izņemšanu no bankomātiem ārzemēs. Valūtas maiņas pilsētās ir pieejamas visur, un, mainot naudu, netiek pieprasīta komisijas maksa.

Labāk izvairies no Western Union un, mainot naudu, vienmēr pārbaudi, vai nav pievienotas komisijas maksa.

Izmanto Revolut, lai ietaupītu ar labākiem valūtas kursiem un izdevīgāku komisiju.

INTERNETS ĀRZEMĒS

Mēs iesakām Airalo internetu (e-SIM)

Tas ir ļoti vienkārši. Uzstādīt Airalo aizņem tikai 1-5 minūtes. Maksāt var ar bankas karti un Apple Pay. Kopš 2021. gada mēs Airalo esam lietojuši 20+ valstīs.

Tas ir ļoti ērti. Tu vari nopirkt internetu ārzemēm, vēl esot mājās, pirms ceļojuma.

Tas ir droši. Tev ir internets jau no pirmajām minūtēm ārzemēs. Tu vari lietot karti. Tu vari sazināties.

Airalo atlaižu kodi: KASPAR694 un UNA8271. Tu saņemsi 3 dolāru atlaidi, un mēs saņemsim 3 dolāru atlaidi. Labi tev, labi mums.

Sākot no

€4

Internets ārzemēs

Meitene uz motorollera - Ceļojums uz Vjetnamu ir sācies

2 nedēļas Vjetnamā: Ceļojuma plāns pa dienām

Galvenie pieturas punkti: Hanoja – Tam Kuka (Tam Coc) – Hjū (Hue) – Hojana (Hoi An) – Ņačana (Nha Trang) – Hošimina.

1. diena – izlidojam no Rīgas, ceļojums uz Vjetnamu var sākties.

2. diena – ierašanās Hanojā, pēcpusdiena/vakars Hanojā.

3. diena – rīta pārbrauciens no Hanojas uz Tam Kuku (Tam Coc).

4. diena – Tam Kuka. Vakarā/naktī pārbrauciens no Tam Kukas uz Hjū (Hue).

5. diena – Hjū.

6. diena – Hjū.

7. diena – Hojana (Hoi An). Rīta pārbrauciens no Hjū uz Hojanu.

Pērc biļetes internetā:

Powered by 12Go Asia system

8. diena – Hojana.

9. diena – Hojana. Nakts pārbrauciens no Hojanas uz Ņačanu.

10. diena – Ņačana (Nha Trang).

11. diena – Ņačana. Nakts pārbrauciens / vakara pārlidojums no Ņačanas uz Hošiminu.

12. diena – Hošimina (Ho Chi Minh City).

13. diena – diena Hošiminā.

14. diena – lidojums mājās.

Hošimina - 2 nedēļas Vjetnamā ceļojuma plāns
Hošimina – 2 nedēļas Vjetnamā ceļojuma plāns

2 nedēļas Vjetnamā: Aktivitātes

1. diena, lidojums uz Vjetnamu

2. diena, Hanoja (Hanoi)

Apmetamies Hanojas Vecajā Kvartālā, lai izbaudītu pilsētas burvību.

Agri no rīta dodies uz Hošimina mauzoleju un muzeju, kas atvērts tikai līdz 11 rītā. Pusdienas Hanojas Vecajā Kvartālā, kur noteikti jānogaršo izslavētā Bānmī bagete. Tiek lēsts, ka tā esot labākā bagete pasaulē! Pēcāk Literatūras tempļa apmeklējums un brīnišķīgā parka apskate. Ja atliek laiks, iespējamies izstaigāt Hanojas ķīniešu kvatālu.

Vakarā jādodas izpētīt dzīvīgās vecpilsētas ielas un nogaršot Bia Hoi alus. Šis alus tiek brūvēts svaigs katru nakti un maksās vien 15 centus par glāzi. Patīkams laika pavadīšanas veids – ielas malā sēdēt uz plastmasas krēsliņa pie kādas no ēstuvēm un izbaudīt nebeidzamo Hanojas rosību.

3. diena, Tam Kuka (Tam Coc)

No rīta pārbrauciens no Hanojas uz Tam Kuku (aptuveni 1h 30 min).

Brauc ar autobusu un izbaudi skaisto Ziemeļvjetnamas dabu.

Tam Kuka ir vieta, kur izbaudīt Halongas līcim līdzīgus skatus uz sauszemes. Burvīgi rīsu lauki, alas un marmora kalni vienuviet. Tam Kukā noteikti jāpaviesojas Cuc Phuong Nacionālajā Parkā, kur iespējams redzēt dažādus putnus un dzīvniekus, kā arī ieelpot svaigo tropu gaisu. Parkā ir iespējams izvēlēties starp dažādu garumu pārgājieniem atkarībā no galamērķa.

Iesaku doties uz parku pēcpusdienā, lai vēlāk vērotu saulrietu vienā no skatu punktiem “Bird Park”. Ieejas maksa parkā ir tikai aptuveni 2 eiro.

 
viesnīcas ĀRZEMĒS

Mēs lietojam Booking, Agoda un Airbnb

Mūsu favorīts visā pasaulē? Booking.com. Rezervējam istabas, dzīvokļus, uz dienu, uz nedēļu, uz mēnesi.

Mūsu izvēle Āzijā? Vienmēr salīdzinām cenu arī Agoda.com. Reizēm Agoda ir lētāk. Reizēm kāda viesnīca ir tikai Agoda.

Dzīvokļi ārzemēs? Apskaties airbnb.com.

Sākot no

10

Viesnīcas ārzemēs

4. diena, Tam Kuka un Hjū (Tam Coc un Hue)

Agri no rīta laivu izbrauciens pa apkārt esošajām upēm un alām. 2 – 3 stundu tūre izmaksās aptuveni 7 eiro.

Dodies braucienā pēc iespējas agrāk, lai izvairītos no tūristu pūļiem un gūtu autentiskāku pieredzi. Šis laivu brauciens iespējams būs viena no tavām skaistākajām atmiņām par Vjetnamu. Iesaku doties izbraucienā pašiem un nokļūt līdz Tam Kukas laivu tūres sākuma punktam ar velosipēdu. Tādejādi tev būs iespēja kaut nedaudz ielūkoties vietējo cilvēku ikdienas gaitās un mazliet vairāk iepazīties ar Vjetnamas kultūru.

Pēc laivu izbrauciena un pusdienu ieturēšanas kādā vietējā ēstuvē laiks apskatīt Mua alas (Hang Múa). Iespaidīgas alas ar cēlu templi kalna virsotnē. Alās var nokļūt gan ar velosipēdu, gan motorlleri. Atkarībā no tā, kā esi izvēlējies pārvietoties. Ieeja alās maksā aptuveni 3.5 eiro. Nevajag atstāt velosipēdu/motorolleri pirms parka ieejas, jo tur noteikti uzradīsies kāds ar lielu “Parking” zīmi un liks tev par to maksāt. Droši brauc iekšā pa parka vārtiem un noparkojieties teritorijā bez maksas.

Nakts pārbrauciens no Tam Kukas uz Hjū ar vilcienu vai autobusu. Vilciena brauciena ilgums būs aptuveni 11 stundas. Cena – aptuveni 34 eiro.

Ar autobusu brauciens būs ātrāks un maksās mazāk nekā 10 eiro.

5. diena, Hjū (Hue)

Pēc iekārtošanās jaunajā viesnīcā uz nākamajām 2 naktīm dodies vēsturiskās pilsētas citadeles izpētē (Imperial City). Hjū pilsētas citadeles teritorija ir milzīga, tādēļ ieplāno tur pavadīt visu dienu. Ieejas biļetes cena ir 150 000 VND jeb mazāk nekā 6 eiro.

Ne velti Hjū pilsētas citadele ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma objektu sarakstā. Agrāk Hjū Citadele bija karaliskās ģimenes mājas, tādēļ šīs vietas greznums ir neaprakstāms.

Lielisks veids kā pabeigt vakaru ir doties uz kādu no masāžas iestādītēm un izbaudīt kārtīgu klasisko Vjietnamiešu masāžu par mazāk nekā 6 – 7 eiro.

6. diena, Hjū (Hue)

Iesaku celties līdz ar saullēktu un doties braucienā pa Perfume upi.

Ja nevēlies doties upes izbraucienā, vienlīdz skaistus skatus var baudīt, dodoties lēnā pastaigā gar upes krastiem. Vakarā šajā pašā vietā var doties iegādāties suvenīrus un baudīt nerimstošo Vjienamiešu nakts dzīvi.

Tā kā Hjū ir vēsturiskā Vjietnamas galvaspilsēta, tad pilsētā ir iespēja apskatīt daudzas karaļu un vadoņu kapenes. Izpētot dažādās kapenes var pavadīt pat visu dienu. Iesakām paviesoties vismaz pāris kapenēs (Khai Dinh un Minh Mang) un doties tālākā pilsētas apskatē.

Vēl viens lielisks apskates objekts ir arī Thien Mu Pagoda, it īpaši, ja dosies tur uz saulrietu. Šī pagoda ir augstākā reliģiskā celtne Vjietnamā. Šī vieta ir populārs tūristu apskates objekts, tāpēc rēķinies ar to, ka zinātkāru tūristu pulciņi bruņojušies ar visām iespējamajām tehnoloģijām būs sastopami uz katra stūra.

7. diena, Hojana (Hoi An)

Rīta pārbrauciens no Hjū uz Hojanu. Autobusa pārbrauciens starp pilsētām ir 3 stundas ilgs un izmaksā aptuveni 9 eiro. Tā ir lētākā un ērtākā opcija kā nonākt no Hojanas uz Hjū un otrādi.

Hojana ir vēl viena UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļauta pilsēta. Hojanas vecpilsēta ir ļoti romantiska vieta. Laternas visapkārt, šauras ieliņas un upe, kas ved cauri pilsētiņai. Izbrauciens pa upi un laternu palaišana gaisā veiksmei ir vienas no populārākajām lietām ko darīt Hojanā.

Hoijana ir arī populāra vieta, kur pasūtīt drēbnieka šūtus apģērbus par ļoti lētām cenām. Ir iespējams pirmajā dienā doties pie drēbnieka un izklāstīt savas vēlmes un jau nākamās dienas vakarā doties pēc pasūtītajām drēbēm.

Lieliska lieta, ko izdarīt Hojanā ir arī ēdiena gatavošana meistarklase. Par apmēram 20 eiro ir iespējams piedalīties Vjetnamiešu pavārmākslas klasē un iegūt vērtīgas zināšanas par Vjietnamas virtuvi.

Vjetnamiešu pāris uz motorollera - 2 nedēļas Vjetnamā ceļojuma plāns

8. diena, Hojana (Hoi An)

Ja vēlies izbaudīt kādu no Vjetnamas skaistajām pludmalēm, An Bang pludmale atrodas nieka 4 kilometru attālumā no Hojanas.

No pilsētas var doties lieliskā dienas tūrē ar velosipēdiem vai motorolleriem un izpētīt apkārtējos ciematus. Tādējādi tev būs iespēja ieskatīties kā dzīvo vietējie fermeri un no kurienes nāk ēdiens, kas tiek servēts visās vietējās ēstuvēs. Ja nevēlies apskatīt vietējos ciematiņus uz savu galvu, ir iespēja nolīgt kādu vietējo, kas tev visu parādīs, ievedīs tevi savās mājās un ielūgs arī vakariņās ar savu ģimeni.

Ir iespēja arī doties zvejot ar vietējiem un iemācīties pašus efektīvākos zvejošanas trikus.

9. diena, Hojana (Hoi An)

Pastaigā pa vecpilsētas ieliņām, piestāot arī kādā no mazajām ielu ēstuvītēm un kafeinīcām.

Apmeklē kādu dizaina un mākslas muzeju. Taču, ja šāda tipa aktivitātes nav tava mīļākā lieta, vari doties uz netālo Danangas pilsētu dienas tūrē.

Dananga ir pilsēta ar skaistu pludmali, un galveno apskates objektu – Marmora kalniem. Brīnišķīgas alas un budistu tempļi, kā arī skaisti panoromātiski skati sagaida tavi, ja dosies apskatīt Marmora kalnus.

Nakts pārbrauciens no Hojanas uz Ņačanu ar autobusu vai vilcienu.

10. diena, Ņačana (Nha Trang)

Atkarībā no tā vai ceļojat ar bērnu vai viens/divatā, Vinpearl Land atrakciju parks var būt lieliska vieta, kur pavadīt dienu Ņačanā.

Šis atrakciju parks tiek uzskatīts par Vjetnamas disnejlendu. Vēl aizraujošāku šo atrakciju parku padara fakts, ka tur iespējams nokļūt tikai ar gaisa funikulieri, kas ir garākais šāda tipa transports pasaulē.

Ja nevēlies doties uz atrakciju parku, vari pavadīt dienu snorkelējot vai nirstot. Ņačana ir viena no labākajām vietām Vjietnamā, kur nodoties šīm ūdens aktivitātēs.

Ja vēlies noslēgt vakaru ar masāžu, iesakām apmeklēt neredzīgo masāžu, kur masāžu veic cilvēki ar redzes traucējumiem. Atbalstot šo iniciatīvu, tu palīdzēsi cilvēkiem ar invaliditāti saglabāt darbu. Masāžā izmaksās vien nieka 3 eiro un būs ļoti labas kvalitātes. Adrese: Blind People Light Centre, 12 Hong Bang St, Nha Trang.

11. diena, Ņačana (Nha Trang)

Diena pludmalē. Atpūta pirms nakts pārbrauciena / pārlidojuma uz Hošiminu.

Načana ir vieta, kur cilvēki pārsvarā dodas atpūsties pie pludmales un izbaudīt sauli.

Nakts pārbrauciens / vakara pārlidojums no Ņačanas uz Hošiminu. Nakts pārbraucienu ar vilcienu izmaksās aptuveni 10 eiro un ilgs 8 stundas.

Ja izvēlēsies lidot, lidojumu rezervē laicīgi, vēlams aptuveni 2 mēnešus pirms, lai nepārmaksātu.

12. diena, Hošimina (Ho Chi Minh City)

Hošimina ir brīnišķīga, milzīga metropole, kur dzīvība nekad nerimst.

Hošiminā iesakām apmesties 1. kvartālā, kur apkārt ir visvairāk ēstuves, bāri, tirgi un citas interesantas apskates vietas. Tādejādi esot pašā darbības epicentrā. Arī orientēšanās milzīgajā pilsētā uzreiz būs nedaudz vienkāršāka.

Interesants apskates objekts pašā Hošiminas pilsētā ir Thien Hau templis. No ārpuses šis templis neizskatās īpaši iespaidīgs, taču iekšējā apdare un arhitektūra liek aizrauties elpai.

Hošimina ir arī populāra milzīgo tirgu dēļ. Pilsētā uz gandrīz katra stūra būs kāds tirgus. Vislielākie un ievērojamākie ir Ben Thanh un Binh Tay tirgi. Abos ir iespējams iegādāties pilnīgi visu, kas vien varētu ienākt prātā. Jāpiemin, ka šie tirgi ir atvērti līdz 7 vakarā, atšķirībā no citiem nakts tirgiem Āzijā.

13. diena, Hošimina (Ho Chi Minh City)

Jāizvēlas starp 2 dienas tūrēm – Mekongas upes deltas tūre vai Kuči tuneļu (Củ Chi tunnels) apskate.

Abas tūres maksā apmēram 8 eiro, taču ir jāizvēlas, jo abas divas nepaspēt. Ja tev vairāk interesē vēsture un tas, kā vjetnamieši karoja Vjetnamas kara laikā, izmantojot savas inovatīvās slēpšanās metodes, tādā gadījumā iesakām doties uz Kuči tuneļiem. Ja vēlies apskatīt Mekogas deltu, izbraukt ar laivu pa Mekongas upi un paviesoties kokosriekstu konfekšu fabrikā turpat zem klajas debess – Mekongas deltas tūre ir tieši tev.

Abas dienas tūres ir tiešām interesantas un, ja tev ir iespēja uzkavēties Hošiminā dienu ilgāk, iesakām doties abās ekskursijās.

Dienu iesakām noslēgt neaizmirstamā veidā – ar kokteili kādā no debesskrāpju jumta bāriem. Pārsvarā šis prieks izmaksā diezgan sālīti, bet ja dosies uz Chill bāru 1. kvartālā (District 1) no 17:30 līdz 20:00 vakarā, varēsi izbaudīt laimīgo stundu un kokteiļus par aptuveni 3 eiro jeb 88 000 VND. Lielisks veids kā noslēgt ceļojumu un pakavēties atmiņās par piedzīvoto, vērojot nerimstošo metropoles satiksmi.

14. diena, lidojums uz mājām

Hošimina no lidmašīnas loga - 2 nedēļas Vjetnamā ceļojuma plāns
Hošimina no lidmašīnas loga – 2 nedēļas Vjetnamā ceļojuma plāns

Kur nakšņot?

Spied uz viesnīcas nosaukuma, lai lasītu vairāk par konkrēto viesnīcu, un, ja gribēsi, uzreiz varēsi arī veikt viesnīcas rezervāciju.

1. Hanoja – Amorita Boutique Hotel Hanoi

Mūsdienīga 3 zvaigžņu viesnīca pilsētas centrā, Hanojas vecpilsētā.Viesnīcas istabas ir gaišas un mūsdienīgas, aprīkotas ar kvalitatīvām koka mēbelēm. Visās istabās ir gaisa kondicionētājs, minibārs, ledusskapis un televizors. Istabām ir privāta vannas istaba un tualete. Elektriskā tējkanna ir pieejama visās istabās. Viesnīcas restorānā ir iespējams ieturēt gan brokastis, gan arī pusdienas un vakariņas.

Piedāvājumā ir arī dārgākas istabas, kurām ir balkons.

Brokastis ir iekļautas cenā.

Rezervēt viesnīcu: Booking.com

Iesakām arī: 10 labākās budžeta viesnīcas Hanojā.

2. Tam Kuka – Sierra Homestay

Ļoti laba un nedārga viesu māja ar skaistu atrašanās vietu. Viesu māja atrodas īsa brauciena attālumā no daudziem populāriem apskates objektiem, ieskaitot Mua alas. Istabas ir aprīkotas ar gaisa kondicionētāju, TV un elektrisko tējkannu. Dažas istabas ir ar balkonu. Viesu namā ir restorāns.

Brokastis ir iekļautas cenā.

Rezervēt viesnīcu: Booking.com

3. Hjū – Beaulieu Boutique Hotel

Nedārga dizaina viesnīca ar labu atrašanās vietu. Ļoti laba izvēle par savu cenu. Numuriņi ir eleganti iekārtoti, visi ir aprīkoti ar gaisa kondicionētāju. Istabās ir galds, krēsls, platekrāna TV un elektriskā tējkanna. Par papildus samaksu viesnīcā ir iespējams iegādāties dažādas dienas ekskursijas.

Brokastis ir iekļautas cenā.

Rezervēt viesnīcu: Booking.com

4. Hojana – Hoi An Hideaway Villa

Mūsdienīga viesnīca puskilometra attālumā no pilsētas centra.Viesnīcai ir baseins un restorāns. Viesnīcas restorānā ir iespējams baudīt gan brokastis, gan arī pusdienas un vakariņas. Istabiņas ir mūsdienīgi iekārtotas. Interjerā dominē gaiši toņi. Katrā istabā ir gaisa kondicionētājs un televizors. Vannas istabā pieejami bezmaksas šampūns un dušas želeja, kā arī čības.

Ja ierodies agrāk nekā iespējama reģistrēšanās, ir iespējams viesnīcā uzglabāt savu bagāžu un tikmēr doties, piemēram, uz pludmali vai pilsētu. Somu uzglabāšana ir iespējama arī pēc izreģistrēšanās. Jāpiebilst, ka šāds pakalpojums Dienvidaustrumāzijā ir ļoti populārs un tiek piedāvāts arī lētās viesnīcās, kur numuriņa cena ir 10 un mazāk eiro par nakti.

Brokastis ir iekļautas cenā.

Rezervēt viesnīcu: Booking.com

Iesakām arī: 10 labākās budžeta viesnīcas Hojanā

5. Ņačana – New Sun Hotel

Lieliska 3 zvaigžņu viesnīca pilsētas centrā, netālu no piekrastes. Viesnīcas istabas ir aprīkotas ar gaisa kondicionētāju, TV un elektrisko tējkannu. Vannas istabā ir pieejami bezmaksas šampūns un dušas želeja, kā arī čības un fēns. Bezmaksas WiFi ir pieejams visās viesnīcas istabās. Viesnīcā ir restorāns. Viesiem tiek piedāvāta bezmaksas stāvvieta.

Brokastis ir iekļautas cenā.

Rezervēt viesnīcu: Booking.com

Iesakām arī: 10 labākās budžeta viesnīcas Ņačanā

6. Hošimina – Thien Hai Hotel

Ceļotāju iecienīta 2 zvaigžņu viesnīca Hošiminas centrā. Visās viesnīcas istabās ir gaisa kondiconētājs, televizors un elektriskā tējkanna. Visām istabām ir privāta vannas istaba, kurā pieejami bezmaksas tualetes piederumi, čības un fēns. Dažās istabās ir ledusskapis. Bezmaksas WiFi ir pieejams katrā istabā, gluži tāpat kā vairākumā Hošiminas budžeta viesnīcu un viesu namu.

Vispār jau internets šobrīd, 2018. gadā, nav problēma lielā daļā Dienvidaustrumāzijas valstu, jo īpaši lielpilsētās. Citur, piemēram, nelielās salās tas var būt lēns vai ļoti lēns, taču tik daudz, lai sazinātos ar savējiem Messenger vai WhatsApp parasti sanāk.

Vienīcai ir privāta stāvvieta.

Brokastis nav iekļautas cenā.

Rezervēt viesnīcu: Booking.com

Iesakām arī: 10 labākās budžeta viesnīcas Hošiminā

 
viesnīcas ĀRZEMĒS

Mēs lietojam Booking, Agoda un Airbnb

Mūsu favorīts visā pasaulē? Booking.com. Rezervējam istabas, dzīvokļus, uz dienu, uz nedēļu, uz mēnesi.

Mūsu izvēle Āzijā? Vienmēr salīdzinām cenu arī Agoda.com. Reizēm Agoda ir lētāk. Reizēm kāda viesnīca ir tikai Agoda.

Dzīvokļi ārzemēs? Apskaties airbnb.com.

Sākot no

10

Viesnīcas ārzemēs

Satiksme Hošiminā - 2 nedēļas Vjetnamā ceļojuma plāns
Satiksme Hošiminā – 2 nedēļas Vjetnamā ceļojuma plāns

Un vēl daži padomi, ceļojot uz Vjetnamu

Vjetnamā gan valsts, gan privātais transports ir ļoti labi attīstīts, tādēļ noteikti nav jāuztraucas, ka paliksi kaut kur ceļa malā kādā no sava ceļa posmiem. Arī tad, ja izvēlēsies ceļot uz Vjetnamu individuāli, bez organizēta grupas brauciena. Tādēļ mēs ļoti iesakām darīt tieši tā – apceļot Vjetnamu pašiem, ar sabiedrisko transportu vai noīrējot/nopērkot motorollerus.

Vienīgā grūtība, ar ko jārēķinās – cilvēki pārsvarā nerunā angliski tādēļ sazināšanās būs ļoti primitīva. Taču, ja tev telefonā ir karte (navigācija; vēlams ar saglabātu karti) un vietējā SIM karte, kuru iegūt var ļoti vienkārši, nevajadzētu būt problēmām ar pārvietošanos.

Vjetnamu var apceļot dažādi. Vairākums dodas šādi kā aprakstīts šajā “2 nedēļas Vjetnamā” plānā, doties no Hanojas uz Hošiminu. Taču tāpat ir iespējams veikt šo ceļu arī pretējā virzienā, un doties no Hošiminas uz Hanoju. Tieši tā esam ceļojuši arī mēs. Ceļojuma plānošanu tas nekā neietekmē. Galvenais iemesls kādēļ mēs ceļojām no dienvidiem uz ziemeļiem ir tā brīža aviobiļešu piedāvājums – lidot uz Hošiminu un doties prom no Hanojas toreiz bija lētāk.

Ceļojuma plānu (izņemot viesnīcu sadaļu) sagatavoja Linda un Kristaps no Travel Lit. 

9 thoughts on “Ceļojums uz Vjetnamu: 2 nedēļu plāns un ieteikumi”

 1. Šobrīd atrodos Vjetnamā. Teiksim tā, te ir ne tikai eksotiski, bet arī specifiski. Daba ir ļoti, ļoti, skaista. Tas diemžēl arī viss. Vairs uz šejieni nekad nedošos, jo:

  1. Uz ielām atrasties ir bīstami, apkārt triljons motociklu un satiksmes noteikumi neeksistē reālajā dzīvē. Bieži nevar normāli pārvietoties pat pa gājēju ceļiem, jo tos izmanto skūteristi. Turklāt, tie nav daži, tā ir milzīga jūra.
  2. Centros ir neadekvātas cenas, ārpus centra ir lēti, bet es neiešu iekšā iestādījumos, kur blakus ir atkritumu kaudzes, nāk smirdoņa.
  3. Apdzīvotās pilsētas ir netīras, apkārt skraida žurkas, milzu tarakāni (es nepārspīlēju!), miskastes uz ietvēm.
  4. Sabiedriskā transporta pieturas reizēm pastāv Google Maps, ne dabā. Autobusi var pie tām neapstāties, ja pat viņa ir fiziski. Kad stājas, durvis viņi ver braucot – nepaspējāt izlēkt, paši vainīgi.
  5. Suņi krātiņos pie ēstuvēm, tostarp jau gatavi. Gaiļi staigā, agresīvi suņi skraida pa ēstuvēm.
  6. Uz ielām ubago bērni, cilvēki pārdod uz ielām eksotiskus dzīvniekus ēšanai.

  Ja kāds domā, ka tas ir joks – tas nav ne joks, ne pārspīlējums. Ja kāds tomēr ir grib braukt, tad iesaku tikai pa konkrētām dabas vietām un pa strikti izstrādātu maršrutu! Es tiešām nesaprotu, ko rietumnieki šādās vietās vispār atrod?!!

   1. Cienījamais Kaspar, nepazīstamus cilvēkus neuzrunā uz “Tu”, vismaz ne latviešu kultūrā.

    Ja gribat pastāvīgi redzēt žurkas dēļ ārprātīgās netīrības, izceptus mērkaķus pie viņu t.s. ēstuvēm, samocītus suņus krātiņos pie viņu t.s. ēstuvēm, agresīvus suņus, gaiļus vazājamies apkārt, tad lūdzu – Ho chi minh un Ha Noi būs īstās vietas. Dzīvus jūras bruņurupučus uz kociņiem uzstutētus lielceļa malā (viņi tā nevar izmantot savas pekas, lai tiktu prom), ko vietējiem pažļembāt kādā zupā, protams, novārot tos dzīvus, kā viņi to dara savās t.s. ēstuvēs. Protams, daži no laimes apstulbinātie un ar prātu apdāvinātie rietumnieki ir priecīgi, kad beidzot tikuši prom no savu demokrātisko valdību uzspiestās pretdabiskās kārtības, un ar savām acīm redzēt, izjust, to īsto, brīvo dzīvi, baudot eksotiku starp divām pārpildītām miskastēm un atkritumu kaudzi ap tām, blakus satiksmes noteikumus neatzīstoša triljona motociklu rūkoņai. Starp citu, pasažieru vilcieni ar var kursēt vienu metru no daudzdzīvokļu māju logiem, lūk, kā tur vietējie prot izdzīvot, bet mums ir uzspiestā rietumu nejēdzīgā kārtība ar savām trokšņu normām. Viesnīcā pirms prombraukšanas pat nebija ūdens un man nācās smirdīgam kāpt lidmašīnā, protams, ka tā bija “zīme” no “maģiskā” dabas spēka, būt ar to kopā vēl mazliet. Tikai 12km no lidostas, vairāk nekā pusotru stundu pirms izlidošanas pusdeviņos no rīta, man pārvērtās tajā, ka, ar taksi braucot, un, lūdzoties palaist pirmo pie robežkontroles, lidmašīna 10 minūtes pēc manas ieskriešanas tajā, aizvēra durvis, lai paceltos. Nē, tas pavisam nebija tāpēc, ka satiksmes noteikumus neatzīstošajam triljonam vajag paspēt pirmajam. Labi, ka aviokompānijas personāls bija saprotošs un uztvēra manu skriešanu ar ķiķināšanu.

    Dabas skaistums neatsver morālo un fizisko miskasti, kas tur darās. Nekad vairs uz Vjetnamu nedošos. Visādi svēto govju urīnu pielūdzēji, ēdienu baudītāji pēc principa, – kur ēd, tur arī mēslo, būs ekstāzē un var doties.

    Kazakstānā, Malaizijā, Gruzijā ir daudzreiz labāk ar virtuvi, cenas restorānos ir līdzīgas, daba arī ļoti skaista. Iesaku doties turp!

 2. Kādam nepaveicās :)))

  Es braucu solo 1 mēnesi un Vjetnama ir viens no maniem labākajiem ceļojumiem. No brauciena vislabākās atmiņas par šeit neminētu opciju Ha Giang North extreme loop ar skūteri. 450 km – 4 dienas.

  1. Sveiki, Sandra!
   Februāra beigās taisos doties viena mēneša solo ceļojumā pa Vjetnamu. Domāts ir lidot uz Hanoi, bet atgriezties mājās no Ho Chi Minh City. Varbūt Jums ir kādi ieteikumi, ko noteikti ir vērts redzēt, apskatīt un izbaudīt. Muzeju un piļu cienītājs neesmu 🙂 Kā ir ar skūtera iznomāšanu, mūsu vadītāja apliecība der? Pieļauju gan, ka to varbūt vispār nemaz neprasa?!

   1. Tepat rakstā, ja nu kas, ir daudz ieteikumu 🙂 Nomās tiesības prasa reti. Ja policists prasa – var pietikt/var nepietikt ar mūsu tiesībām + starptautisko braukšanas atļauju (var iegūt no šī gada arī Latvijā). Ja nepietiks, policists prasīs kukuli.

 3. Labdien!
  Sakiet lūdzu kā lidojāt uz Hanoju? Un jūs paši ceļojāt ar čemodāniem, lai šo visu apskatītu?
  Paldies

  1. Šis ir mūsu draugu, Lindas un Kristapa, izstrādāts plāns. Viņi ceļojumā devās paši, ar mugursomām. No Rīgas uz Hanoju – vislabākais variants ir lidot ar Turkish Airlines. Ik pa laikam Turkish Airlines ir akcijas un izpārdošanas. Tad var nopirkt lidojumus izdevīgāk.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *