Ja ir jautājumi, raksti mums e-pastu!
latviesicelo@gmail.com

Vjetnamas vīza: Kā iegūt Vjetnamas vīzu un cik tas maksā?

Noderīgi padomi un ieteikumi latviešu ceļotājiem

Vjetnamas vīza: Kā iegūt Vjetnamas vīzu un cik tas maksā?

Satiksme Hošiminā - Vjetnamas vīza - Vīza uz Vjetnamu

Dalies ar draugiem!

Šajā lapā ir atsauces uz mūsu sadarbības partneriem. Ja pēc nospiešanas uz kādas no saitēm Tu veiksi pirkumu, mēs iespējams nopelnīsim komisiju. Vari būt drošs, ka mēs iesakām tikai tādus pakalpojumu sniedzējus, kam uzticamies.


Ceļojot uz Vjetnamu, Latvijas pilsoņiem ir nepieciešama Vjetnamas vīza. Vjetnamas tūrisma vīzu var noformēt lidostā, taču svarīgi atcerēties, ka pirms ceļojuma ir jāpiesakās ielūguma vēstulei (variants 1, variants 2). Vislabāk vismaz 2 nedēļas pirms.

Savukārt Latvijas nepilsoņiem vīza uz Vjetnamu ir jānoformē pirms brauciena.

Ir vairāki Vjetnamas tūrisma vīzu veidi: vienreizējas 1 un 3 mēnešu vīzas, kā arī daudzkārtējās 1 un 3 mēnešu vīzas.

Vīzu ir iespējams iegūt šādu pilsētu starptautiskajās lidostās: Hanoja, Hošimina, Da Nang, Nha Trang, Phu Quoc, Hue, Can Tho, Hai Phong.

Nepieciešama palīdzība ceļojuma plānošanā? Raksti uz latviesicelo@gmail.com – palīdzēsim!

Kā iegūt ielūguma vēstuli Vjetnamas vīzai?

Tātad vēlreiz – Vjetnamas vīzu var iegūt lidostā, Vjetnamā, taču pirms tam ir jāiegūst ielūguma vēstule uz Vjetnamu.

Bez šāda ielūguma tu vīzu Vjetnamā nevarēsi iegūt. Tāpat arī iespējams, ka nemaz netiksi ielaists lidmašīnā uz Vjetnamu.

Tūrisma aģentūru, kas piedāvā šādu pakalpojumu, ir ļoti daudz. Pietiek vien ierakstīt Google “Vietnam Visa Invitation letter” un tu redzēsi neskaitāmus meklēšanas rezultātus. Cenas atšķiras atkarībā no aģentūras.

1. Ielūguma vēstule sākot no 6 USD

Es (un vairāki man zināmi “Latvieši Ceļo” lasītāji) esmu izmantojusi Vietnam Visa Pro pakalpojumus. Šī tūrisma aģentūra piedāvā ielūgumu uz Vjetnamu noformēt par krietni zemāku cenu nekā citas līdzīgas kompānijas. Ar šo kompāniju ielūgums viena mēneša vīzai (vienreizēja / daudzkārtēja) izmaksā vien 6 USD, trīs mēnešu vienreizējai vīzai – 15 USD, 3 mēnešu daudzkārtējai vīzai – 20 USD.

Cita laba opcija – vietnam-visa.com, kompānija ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi šajā jomā.


Neatliec ielūguma noformēšanu uz pēdējo brīdi! Ielūguma noformēšana parasti aizņem dažas dienas, taču vislabāk tam pievērsties jau pāris nedēļas pirms ceļojuma.

Pievērs uzmanību tam, vai laikā, kad piesakies ielūgumam, Vjetnamā nav valsts brīvdienas. Tādā gadījuma ielūguma noformēšana var ieilgt.

2. Pieteikšanās ielūguma vēstulei ar Vietnam Visa Pro

Piesakoties ielūguma vēstulei, tev interneta pieteikuma formā jānorāda savi personas dati, pases dati un plānotais ierašanās datums. Atceries – tu nevari ierasties pirms norādītā datuma, taču tev ir atļauts Vjetnamā ierasties vēlāk nekā norādīts. Vīzas derīguma termiņš būs 1 vai 3 mēneši (atkarībā no tā, ko izvēlēsies), sākot no tevis norādītā plānotā ierašanās datuma nevis no reālā ierašanās datuma.

Kad pieteikuma forma ir aizpildīta, tev ir jāsamaksā par pakalpojumu. Tas ir izdarāms internetā – ar bankas karti vai Paypal.

Kad būsi samaksājis par ielūgumu, tev atnāks apstiprinājuma e-pasts, kurā var tikt lūgts nosūtīt maksājuma uzdevumu vai Paypal maksājuma apstirpinājuma epastu.

Dažas dienas vēlāk epastā saņemsi ielūguma vēstuli.

Manā gadījumā tas bija 3 lapu garš PDF dokuments, kas sastāvēja no oficiālas vēstules un saraksta ar cilvēkiem, kam ir piešķirts ielūgums uz Vjetnamu. Šajā sarakstā bija ne tikai mani, bet arī citu ceļotāju dati. Vārdi, uzvārdi, pases numuri un vīzas tips.

3. Tālākie rīcības soļi

1. Izprintē ielūguma vēstuli.

2. Izprintē un aizpildi vīzas pieteikuma formu.

Izmantojot Vietnam Visa Pro pakalpojumus, tu to saņemsi reizē ar ielūguma vēstuli.

Pieteikumā tev ir jānorāda savi personas dati, pases dati, valsts apmeklējuma iemesls, adrese Vjetnamā (var norādīt pirmo viesnīcu / hosteli) un vīzas darbības laiks (skat. ielūguma vēstuli). Anketā ir arī tabula, kurā jānorāda tuvāko ģimenes locekļu vārdi, adreses un dzimšanas datumi. Šī informācija tiks izmantota ārkārtas situāciju gadījumā.

Ja ceļo ar bērniem, kas ir jaunāki par 14 gadiem, to personas dati ir jānorāda atsevišķā tabulā pieteikuma otrajā lapā.

Ja rodas aizķeršanās, te atradīsi pamācību, kā aizpildīt Vjetnamas vīzas pieteikumu – How to Fill in the Vietnamese Visa Application Form. Vai arī – jautā mums

3. Dodoties ceļojumā uz Vjetnamu, neaizmirsti paņemt līdzi 2 dokumentu fotogrāfijas.

Ja aizmirsīsi par fotogrāfijām, par atsevišķu samaksu tās tev uztaisīs uz vietas lidostā. Kā arī pieteikuma anketas nepieciešamības gadījumā ir pieejamas uz vietas lidostās. Aizpildot anketu pirms tam un sagatavojos fotogrāfijas, tu ietaupīsi laiku un varēsi ātrāk tikt ārā no lidostas.


Atceries, ka tavas pases derīguma termiņam ir jābūt ne mazākam kā 6 mēneši pēc plānotās atgriešanās!

Hošimina no lidmašīnas loga - Vīza uz Vjetnamu

Tā izskatās Hošimina no lidmašīnas loga – Vjetnamas vīza

Vjetnamas vīzas noformēšana lidostā

Ierodoties Vjetnamā, nesteidzies uz pasu kontroli! Tev sākumā ir jāiegūst vīzas uzlīme. Lai to iegūtu, dodies pie viena no vīzas lodziņiem. Tie atrodas tieši pirms pasu kontroles.

Piemēram, Hošiminas (Ho Chi Minh City) lidostā vīzu lodziņi ir speciālā zonā ar krēsliem un galdiem. Ja vēl neesi aizpildījis pieteikuma anketu vai arī eso to pazaudējis, šeit tu to vari iegūt uz vietas.

Ja tev viss jau ir aizpildīts, dodies uzreiz pie viena no vīzu logiem. Tur tev būs jāiesniedz sava pase, izdrukāta un aizpildīta pieteikuma anketa, 2 dokumentu fotogrāfijas, kā arī ielūguma vēstule pilnā garumā. Kā ir redzēts praksē, dokumentu fotogrāfiju izmēram nav nozīmes. Galvenais, lai tās nav pavisam sīkas.

Lidostas darbinieks paņems šos dokumentus un lūgs tevi uzgaidīt.

Pēc kāda laika tavi pasauks pie blakus lodziņa. Tur tev būs jāsamaksā par vīzu. Un uzreiz arī saņemsi savu pasi ar nu jau ielīmētu vīzu.

Vienreizējā 1 mēneša vīza maksā 25 USD.

Vienreizējā 3 mēnešu vīza maksā tikpat – 25 USD.

Angliski šī vīzas maksa tiek saukta par “stamping fee”.

Tā kā cenas mainās, pārbaudi tās pirms došanās ceļā. Vienmēr ir ieteicams paņemt līdzi skaidras naudas rezervi, vislabāk mazās banknotēs.

Kad vīza ir iegūta un esi par to samaksājis, vari doties uz pasu kontroli. Tur tev blakus vīzai tiks iespiests zīmogs.

Ieceļošana Vjetnamā pa zemi

Ja Latvijas pilsonis Vjetnamā plāno iebraukt pa zemi, vīza ir jānoformē pirms ceļojuma vai jāpiesakās e-vīzai (tas nav tas pats, kas lidostā iegūstamā vīza). Te ir viena tūrisma aģentūra, kas palīdz iegūt Vjetnamas e-vīzu. Vīzu pirms tam var nokārtot ar tūrisma aģentūras palīdzību vai Vjetnamas vēstniecībā.

Latvijā gan šobrīd nav Vjetnamas vēstniecības. Tāpēc šis variants derēs vien tad, ja tu šobrīd dzīvo ārzemēs vai arī ceļosi uz vietu, kur ir vēstniecība.

Viesnīcas un hosteļi:

BOOKING.COM
Istabas, dzīvokļi, villas ārzemēs:

AIRBNB

Dalies ar draugiem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *