Skip to content

Ceļojums uz Malaiziju un Singapūru: 2 nedēļu plāns un ieteikumi

Debesskprāji Kualalumpurā, Malaizijā - 2 nedēļas Malaizijā

Šajā lapā ir atsauces uz mūsu sadarbības partneriem. Ja pēc nospiešanas uz kādas no saitēm tu veiksi pirkumu, mēs, iespējams, nopelnīsim komisiju.


Pēdējo gadu laikā es Malaizijā esmu bijis vairāk nekā 10 reizes. Tā ir viena no man mīļākajām valstīm visā pasaulē. Savukārt 2 nedēļas Malaizijā, manuprāt, ir optimāls laiks, lai gūtu pirmo iespaidu par Rietumu Malaiziju (viena liela daļa Malaizijas atrodas tālāk uz austrumiem, Borneo salā) un lai pie viena apskatītu arī blakus esošo Singapūru. Ja Singapūra ļoti iepatīkas, atsevišķs ceļojums uz Singapūru vēlāk jau vairs neliksies nekas sarežģīts.

Lai palīdzētu tev sagatavoties atvaļinājumam un lai tavs ceļojums uz Malaiziju būtu izdevies, piedāvājam vienkāršu ceļojuma plānu – 2 nedēļas Malaizijā un Singapūrā.

Sekojot šim plānam, tu redzēsi gan lielpilsētas un nelielas pilsētas, gan lieliskas pludmales, gan arī dabu.

Ceļojums uz Malaiziju: Praktiskās lietas

VĪZA: Ne Malaizijā, ne arī Singapūrā Latvijas pilsoņiem nav nepieciešama vīza. Lasi vairāk par Malaizijas vīzu un Singapūras vīzu.

KAD BRAUKT: Decembris – marts ir sausākais laiks šajā reģionā. Lai gan pēdējos gados arī decembrī un reizēm pat janvārī var gadīties stipras un reizēm ilgas lietusgāzes. Vasarā un rudenī līst vairāk, jo tad ir lietus sezona. Temperatūra šajās valstīs ir gandrīz nemainīga visu gadu, ap +30 grādiem. Aprīlī – maijā var būt karstāks.

VAKCĪNAS: Jautā ārstam! Mans viedoklis ir tāds, ka uz 2 nedēļām es nepotētos. Taču ceļojot uz Āziju regulāri, šīs ir tās vakcīnas, kas varētu noderēt – A, B hepatīts, vēdertīfs, difterija + stingumkrampji.

NAUDA: Malaizijā un Singapūrā bankomāti nav problēma. Kualalumpurā un Singapūrā ļoti daudz kur var maksāt ar bankas karti. Tai pat laikā skaidrā nauda ir vienīgā opcija, ja plāno iepirkties arī nakts tirgos un ieturēties vienkāršās ēstuvēs (gan Malaizijā, gan Singapūrā).

Es ceļojot izmantoju Revolut un N26 bankas kartes, kas ļauj ietaupīt ar labākiem valūtas kursiem. Finansiāli izdevīgāk ir izdevīgi ņemt līdzi skaidro naudu eiro, un mainīt uz vietas. Lai uzzinātu, kādam ir jābūt valūtas kursam un lai varētu salīdzināt, izmanto XE Currency aplikāciju savā telefonā. Vairāk par to, kā ņemt naudu līdzi ceļojumā lasi šeit!

Malaizijā tiek lietoti Malaizijas ringiti, Singapūrā – Singapūras dolāri.

Ierodoties Kualalumpurā, Malaizijā - Ceļojums uz Malaiziju un Singapūru
Ierodoties Kualalumpurā ar autobusu no Penangas – Ceļojums uz Malaiziju un Singapūru

2 nedēļas Malaizijā un Singapūrā: Ceļojuma plāns pa dienām

Galvenie pieturas punkti: Langkawi sala – Penanga – Kualalumpura – Melaka – Singapūra.

1. diena – lidojums no Latvijas uz Kualalumpuru, Malaizijas galvaspilsētu; ceļojums uz Malaiziju un Singapūru ir sācies.

2. diena – ierašanās Kualalumpurā. Lidojums uz Langkawi salu (1h). Vakarā ierašanās Langkawi salā.

3. diena – Langkawi sala.

4. diena – Langkawi sala.

5. diena – Langkawi sala.

6. diena – prāmja brauciens no Langkawi uz Penangu (aptuveni 3-4h). Pēcpusdiena Penangā.

Pērc biļetes internetā:

Powered by 12Go Asia system

 

7. diena – Penanga.

8. diena – autobusa brauciens no Penangas uz Kualalumpuru (5h). Vakars Kualalumpurā.

9. diena – Kualalumpura.

10. diena – dienas brauciens no Kualalumpuras uz Melaku. Vakarā atgriešanās Kualalumpurā.

11. diena – vilciens vai autobuss no Kualalumpuras uz Singapūru. Vakars Singapūrā.

12. diena – Singapūra.

13. diena – Singapūra.

14. diena – lidojums no Singapūras uz Kualalumpuru. Lidojums Kualalumpuras uz Latviju (vai arī pa tiešo lidojums no Singapūras uz Latviju).

Botāniskais dārzs Singapūrā - Ceļojums uz Malaiziju un Singapūru
Botāniskais dārzs Singapūrā – Ceļojums uz Malaiziju un Singapūru

2 nedēļas Malaizijā un Singapūrā: Aktivitātes

1. diena, lidojums uz Malaiziju

2., 3. 4. 5. diena, Langkawi sala

Langkawi nav sabiedriskā transporta. Takši lēti, taču pilnvērtīgai salas apskatei es iesaku īrēt motorolleri (sākot no 5-6 eiro dienā; ja ņem uz dažām dienām) vai auto.

Pirmajā pilnajā dienā uztaisi apli pa salu. Sāc no Cenang pludmales (Pantai Cenang) apkārtnes un brauc pulksteņa rādītāja virzienā apkārt salai. Lieliska un klusa pludmale – mana mīļākā Langkawi – Pasir Tengkorak. Aizbrauc arī uz Tanjung Rhu pludmali pašā salas “augšiņā”. 2-3 stundas pirms saulrieta (vai 1 stundu pirms; ja esi drošs par sevi braucot tumsā) – uzbrauc salas augstākajā kalnā Gunung Raya. Tur var arī uzkāpt pa kāpnēm. Te vairāk par Gunung Raya, bet angliski.

Nākamajā dienā brauc uz Seven Wells ūdenskritumu. Ja patīk pārgājieni – uzkāp Mat Cincang kalnā, Langkawi otrajā augstākajā virsotnē. Taka sākas no Seven Wells ūdenskrituma augšas. Ja vien neesi ļoti pārliecināts par savām spējām, rēķini apmēram 5 stundas kāpienam uz augšu un lejā (kopā). Ja esi labā formā – pietiks ar 2 stundām. Noteikti paņem līdzi pietiekami daudz ūdeni.

Trešajā pilnajā dienā iesaku vai nu atpūsties pludmalē vai izmantot kādu no ūdens atrakciju iespējām, vai aizbraukt laivu tūrē uz mangrūvēm. Mangrūvju laivu braucieni sākas no Tanjung Rhu.

Braucieni uz salām jeb “island hopping” Langkawi, manuprāt, nav diezko labi.

6., 7. diena, Penanga

No rīta vai dienā prāmis no Langkawi uz Penangu.

Pirmajā pēcpusdienā – pastaiga pa pilsētas centru, apskatot skaisto ielu mākslu. Vakariņas – Red Garden Food Paradise, kur vienkopus ir ļoti daudzi restorāni. Katrs ņem ko grib un iet pie galdiņa ēst. Vakaros turpat notiek karaoke, kur vietējie dzied. Ja gribas pagaršot kaut ko eksotiskāku, tad es iesaku Claypot Frog Porridge (varžu putriņa gatavota māla podiņā; ņamma).

Otrajā dienā var turpināt pilsētas apskati. Var arī aizbraukt uz pludmali. Penangā esmu bijis vairākkārt. Katru reizi Penangā es aizeju uz Kek Lok Si templi. Iespaidīga vieta, no kuras paveras skaists skats uz pilsētu. Katru reizi apēdu vismaz vienu šķīvi ar populāro Assam Laksa nūdeļu zupu (Air Itam ir viena no top vietām, kur to izdarīt; atrodas ļoti tuvu Kek Lok Si templim).

Autobusa biļetes uz Kualalumpuru var nopirkt internetā – redbus.sg.

Statuja Penangā, Malaizijā - 2 nedēļas Malaizijā
Statuja pie tempļa Penangā, Malaizijā – 2 nedēļas Malaizijā

8., 9. diena, Kualalumpura

Dienas pirmajā pusē autobuss no Penangas uz Kualalumpuru. Var izvēlēties un lidot. Galu galā gan tas laiku gandrīz necik neietaupa, jo jābrauc uz/no lidostas, un Kualalumpuras lidosta ir patālu no pilsētas.

Bet autobusi ir lēti un ērti. Braucot ar autobusu, atceries, ka autoosta atrodas nevis Penangā, bet pilsētā Butterworth, īsa prāmja brauciena attālumā. Prāmis uz Butterworth ir par velti.

Pēcpusdienas pastaiga ap Petronas torņiem un pa parku aiz torņiem (metro pietura KLCC). Vakariņas Bukit Bintang iepirkšanās rajonā. Nokļūt uz Bukit Bintang var pa speciālu pazemes un virszemes gājēju tuneli, kurš sākas Petronas torņos esošajā tirdzniecības centrā un beidzas citā tirdzniecības centrā – Pavillion. Neapjūc. Ja nevari atrast izeju – jautā.

Katru reizi Kualalumpurā Bukit Bintang aizeju pie irāņiem apēst kādu kebabu (ārā no Pavillion, pa labi, pirmais lielais krustojums, pa diagonāli pa labi aptuveni 100 metrus no tevis ir vairākas labas kebabu un svaigu sulu vietas bez galdiem, vienmēr ar rindu).

Strūklaku un gaismu šovs aiz Petronas torņiem.

Otrā diena Kualalumpurā.

Brokastis Petronas torņos – 3. un 4. stāvā ir tā saucamie “food stall”, kur līdzīgi kā Rīgā Alfā zāles vidū ir galdiņi un apkārt dažādas ēstuves.

2-4 stundas Kualalumpuras putnu parkā vai 1 stunda akvārijā (zem Petronas torņiem). Iesaku tieši putnu parku un labāk jau dienas pirmajā pusē. Ap pusdienlaiku tur ir foršs putnu šovs. Batu Caves. Pusdienas kādā no indiešu ēstuvēm pie Batu Caves. Iesaku pagaršot Masala Thosa.

Vakariņas un vakara pastaiga Chinatown vai Bukit Bintang.

Ja gribi tik augšā Petronas torņos, biļete jāpērk vismaz 2-3 dienas iepriekš. Es iesaku labāk izīrēt kādu dzīvokli ar skaistu skatu.

Ja tur, kur gribi tikt, brauc metro, izvēlies metro. Būs ātri, labi un lēti. Ja metro tur nebrauc – ņem “taksi” ar Uber vai Grab aplikāciju (lēti, uz 2-3 cilvēkiem – ļoti lēti).

Ja tev ir vairāk nekā 2 nedēļas Malaizijā un ja tev tas interesē – Kualumpuras tuvumā ir liels atrakciju parks, Sunway Lagoon.

Es ļoti iesaku nakšņot 5 minūšu gājienā no Petronas torņiem esošajā the Face Suites. Viņiem ir liels baseins un sporta zāle 51. stāvā, un skats no turienes ir labu labais. Tur ir iespēja palikt viesnīcā. Bet var arī atrast kādu, kas izīrē savu dzīvokli. Dzīvoklis, īrēts no privātpersonas, nereti sanāk krietni lētāk (istabas var atrast arī par 20 – 30 eiro par dienu).

Rekur 3 istabu dzīvoklis, kurā esam nakšņojuši 6 cilvēku grupa. Ja tu vēl nelieto Airbnb, reģistrējies izmantojot šo linku un, gan tu, gan mēs saņemsim atlaidi nākamajai rezervāciai. Vari reģistrēties tagad – atlaide saglabāsies tavā profilā – un lietot to teiksim pēc pusgada. Es Airbnb lietoju regulāri kopš 2012. gada.

10. diena, Melaka

Ar autobusu aizbrauc uz vēsturisko Melaku.

11., 12., 13. diena, Singapūra

Braucot ar autobusu vai vilcienu uz Singapūru, ceļā – ieskaitot robežas šķērsošanu un nokļūšanu līdz viesnīcai/hostelim – paies aptuveni 10 – 12 stundas. Gan autobusi, gan vilcieni ir ērti un lēti.

Vilcieni atiet no KL Sentral stacijas, autobusi – Terminal Bersepadu Selatan (uz šejieni viegli nokļūt no KL Sentral stacijas).

Var lidot.

Ja savā hostelī/viesnīcā Singapūrā ierodies pirms 19, liec ātri nost savas mantas un dodies uz Marina Bay Sands apkārtni skatīties vakara šovu. Tuvākā metro pietura – Bayfront (visdrīzāk gribēsi braukt uz šejieni); otrā līča pusē – piemēram, Raffles Place.

Bezmaksas vakara gaismu, strūklaku un lāzeru šovs Marina Bay Sands priekšā 20:00. IESPAIDĪGI! Un pēc tam uzreiz 20:45 gaismu šovs Marina Bay Sands otrā pusē – Gardens by the Bay parkā. Tieši šādā secībā var labi paspēt uz abiem šoviem.

Ja vari paspēt tikai uz vienu, ej uz šovu Marina Bay Sands priekšā 20:00 vai 21:00.

Vai arī 20:00 skaties šovu no Merlion statujas puses. Redzēsi lāzerus, bet nedzirdēsi skaņu un īsti neredzēsi strūklakas. Un tad 21:00 no Marina Bay Sands priekšpuses – ar skaņu un strūklakām. Tas ir tā vērts. Taču atkal – ja jāizvēlas viens, tad noteikti ej uz Marina Bay Sands.

Pēc tam uzreiz uz metro un brauc uz Chinatown vakariņās. China Town Food street ir lieliska izvēle, ja gribas paēst labi un ne ļoti dārgi, arī izvēle tur ir liela, taču atceries, ka ap 22:30 daudzi jau sāk vērties ciet.

Otrā diena Singapūrā.

TreeTop Walk. Pusdienas kaut kur pa ceļam. Sim Lim Square elektronikas veikals – ja gribas kaut ko no elektronikas; var arī vienkārši pastaigāties pa 6 stāvu “ebaju”.

Marina Bay Sands un Singapore Central Business District apkārtne – debesskprāpju apskatei.

Flower Dome un Cloud Forest, kas ir tāds kā Singapūras botāniskais dārzs, 10 minūšu gājienā no Marina Bay Sands.

Sentosa sala. Laiks pludmalē vai/un atrakcijas. Atrakciju izvēle tur ir tik liela, ka uz salas var pavadīt arī 2-3 dienas. Ja, protams, šādas atrakcijas ir tas, kas tev interesē. Sentosa sala ir Singapūras pats, pats populārākais tūrisma objekts.

Skaistam skatam uz pilsētu no augšas aizej uz pilsētas vienu no labākajiem jumta bāriem. Ņem tikai vērā to, ka iešlūcenēs tur tevi neviens iekšā nelaidīs.

Vēl pāris labi bāri – IndoChine un Kinki. Iesaka “Latvieši Ceļo” lasītājs Māris, kurš ir dzīvojis Singapūrā.

Trešā diena Singapūrā.

Turpini izpētīt pilsētu vai brauc uz Sentosa salu.

14. diena, lidojums uz Latviju.

Singapūras biznesa rajons naktī - 2 nedēļas Malaizijā
Singapūras centrs vakarā. Fonā redzams Singapūras biznesa rajons.

Kur nakšņot? Viesnīcas Malaizijā un Singapūrā

Spied uz viesnīcas nosaukuma, lai lasītu vairāk par konkrēto viesnīcu un redzētu atsauksmes. Ja gribēsi, uzreiz varēsi arī veikt viesnīcas rezervāciju.

1. Langkawi – Nadias Hotel Cenang Langkawi

Ļoti labi novērtēta 3 zvaigžņu viesnīca pārsimts metru attālumā no populārākās pludmales Langkawi salā (Pantai Cenang) un lielveikala Cenang Mall. Viesnīcas apkārtnē ir neskaitāmi restorāni, kafejnīcas un veikali. Pludmalē ir pieejamas dažādas ūdens aktivitātes, piemēram, izbraucieni ar ūdens motociklu.

Viesnīcas istabiņas ir tīras un komfortablas. Tās ir aprīkotas ar gaisa kondicionētāju, platekrāna TV, elektrisko tējkannu, ledusskapi un galdu.

Viesnīcā ir baseins.

Kontinentālās brokastis ir pieejamas par atsevišķu samaksu.

Rezervēt viesnīcu: Booking.com

Iesakām arī: 10 labākās budžeta viesnīcas Langkawi.

2. Penanga – Islander Lodge

Mūsdienīga un nedārga viesnīca ar labu atrašanās vietu. Viesnīcas apkārtnē atrodas vairāki populāri apskates objekti, muzeji, vietējie restorāni un kafejnīcas. Viesnīcas numuri ir tīri un komfortabli. Tie ir aprīkoti ar gaisa kondicionētāju un platekrāna TV.

Daži viesnīcas numuri ir bez logiem. Ņem to vērā, kad veiksi rezervāciju.

Brokastis nav iekļautas cenā.

Rezervēt viesnīcu: Booking.com

Iesakām arī: 10 labākās budžeta viesnīcas Penangā.

3. Kualalumpura – THE FACE Suites

Ļoti laba viesnīca/dzīvokļu komplekss īsas pastaigas attālumā no pasaulslavenajiem Petronas dvīņu torņiem. Viesiem bez maksas ir pieejams 51. stāva (jumta) baseins un sporta zāle. Turpat ir arī jūsu personīgais jumta bārs un restorāns. Ļoti laba iespēja apvienot atpūtu augstas klases viesnīcā un pie reizes paskatīties kā Kualalumpura izskatās no augšas.

Brokastis ir iekļautas cenā.

Rezervēt viesnīcu: Booking.com

Iesakām arī: 10 labākās budžeta viesnīcas Kualalumpurā.

4. Singapūra – Marina Bay Sands

Pati zināmākā viesnīca Singapūrā. Viesnīca atrodas pilsētas centrālākajā rajonā. Un uz tās jumta (57. stāvā) ir liels baseins, no kura paveras fantastisks skats uz pilsētu. Baseins ir pieejams par velti visiem viesnīcas viesiem. Nakšņojot Marina Bay Sands, tev nebūs vajadzīgs iet uz maksas objektiem, lai tikai paskatītos uz Singapūru no augšas (piemēram, panorāmas rata biļete diviem maksā aptuveni 50 eiro).

Tev lielisks skats būs iekļauts viesnīcas numuriņa cenā.

Brokastis ir pieejamas par atsevišķu samaksu.

Rezervēt viesnīcu: Booking.com

Iesakām arī: 10 labākās budžeta viesnīcas Singapūrā.

Lai izdevies ceļojums!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *