Skip to content

Ceļojums uz Prāgu: Ko apskatīt Prāgā?

Tilts Prāgā, Čehija

Šajā lapā ir atsauces uz mūsu sadarbības partneriem. Ja pēc nospiešanas uz kādas no saitēm tu veiksi pirkumu, mēs, iespējams, nopelnīsim komisiju.


Prāga ir ļoti populārs galamērķis Eiropā.

To ir iecienījuši gan ceļotāji no Eiropas, gan arī no citiem zemes nostūriem. Tāpēc, ziema vai vasara, Prāgā pulcējas bariem ceļotāju, kas izbauda tās burvību. Neskatoties uz lielo tūristu plūsmu, Prāgu noteikti ir vērts apmeklēt. Pilsētā ir pasakaini skaista tur tu redzēsi brīnišķīgu arhitektūru un daudzus lieliskus vēstures pieminekļus. Prāgā ir jauka atmosfēra, un pilsētā viss ir viegli saprotams.

Lai tavs ceļojums uz Prāgu būtu izdevies, te ir Latvieši Ceļo ieteikumi.

Tramvajs Prāgā

Ceļojums uz Čehiju: Praktiskās lietas

VĪZA: Čehija ir Eiropas Savienības dalībvalsts. Līdz ar to Latvijas pilsoņiem, ceļojot uz Čehiju, vīza nav nepieciešama.

Arī Latvijas nepilsoņiem nav nepieciešama Čehijas vīza.

KAD BRAUKT: Laika apstākļi Čehijā ir ļoti līdzīgi kā Latvijā. Ja gribas, lai ir silti, vislabāk ir doties uz Čehiju vasaras mēnešos. Taču vasarā tūristu Čehijā ir visvairāk. Vēlā rudenī un ziemā to būs mazāk.

NAUDA un CENAS: Čehijas valūta ir Čehijas krona. To parasti apzīmē ar KČ vai CZK.

Mūsu pieredzē un vērtējumā, tūristiem aktuālās preces un pakalpojumi (ēdiens, transports, naktsmītnes, ieejas maksas) Čehijā maksā līdzīgi kā Latvijā vai nedaudz dārgāk. Ja plāno ņemt līdzi naudu un mainīt uz vietas, ņem eiro. Lai uzzinātu, kādam ir jābūt valūtas kursam, izmanto XE Currency aplikāciju savā telefonā vai datorā.

Prāga ir nedārgs galamērķis, kas būs pa kabatai arī budžeta ceļotājiem. Kā arī — no Rīgas uz Prāgu ir tiešie Ryanair reisi. Nereti ļoti lēti, piemēram, 30 eiro turp un atpakaļ.

Maksājumi ar karti ir ļoti izplatīti, arī par nelielām summām. Daudz kur ir pieejami bankomāti un valūtas maiņas punkti. Ja gribi ietaupīt, lieto Revolut bankas karti, kas ļauj ietaupīt ar labākiem valūtas kursiem un ar kuru ārzemēs nav komisijas maksas. Dažās valstīs komisija nav nevienā bankomātā, citās – nav tikai konkrētos. Čehijā vairāku banku bankomātiem ir komisijas maksa par naudas izņemšanu, pat tad ja lieto Revolut karti.

Lai Čehijā ar Revolut karti izņemtu naudu bez komisijas, lieto CSOB bankomātus. Ja bankomāts piedāvā izvēlēties konvertēt valūtu pēc savas attiecīgās bankas kursa vai pēc Tavas bankas kursa, izvēlies savas bankas kursu. Tas būs krietni izdevīgāk. Nelieto Euronet bankomātus. Tiem vienmēr ir komisija par naudas izņemšanu.

KĀ PĀRVIETOTIES PRĀGĀ: Prāgā ir ļoti labs sabiedriskais transports. Ir gan metro, gan tramvaji, gan arī autobusi. Ir arī funikulieris. Transports kursē bieži, un tā tīkls ir ļoti attīstīts. Pārsēsties no viena transporta veida otrā nesagādā problēmas, jo bieži vien pieturas ir blakus.

Prāgā transportam ir dažādu veidu biļetes.

Ir pusstundas biļete (cena 24 CZK), ir 90 minūšu biļete (32 CZK). Ir arī 24 stundu (cena 110 CZK) un 72 stundu biļete (310 CZK).

No Prāgas lidostas uz pilsētu var aizbraukt ar 119 autobusu. Jābrauc ir līdz galapunktam “Nádraží Veleslavín” un tur var pārsēsties metro (zaļā līnija) vai 20. vai 22. tramvajā, kas brauc uz centru un vecpilsētu. Braucienam no lidostas pietiek ar 90 minūšu biļeti.

Ja gribas braukt ar taksi, zini, ka Prāgā ir pieejami arī Bolt taksometri. Būs vajadzīgs internets telefonā, taču vienmēr arī konkrēti zināsi, cik maksās brauciens, un arī galamērķi varēsi norādīt savā telefonā.

Te ir informācija par sabiedrisko transportu Prāgā.

INTERNETS ĀRZEMĒS

Mēs iesakām Airalo internetu (e-SIM)

Tas ir ļoti vienkārši. Uzstādīt Airalo aizņem tikai 1-5 minūtes. Maksāt var ar bankas karti un Apple Pay. Kopš 2021. gada mēs Airalo esam lietojuši 20+ valstīs.

Tas ir ļoti ērti. Tu vari nopirkt internetu ārzemēm, vēl esot mājās, pirms ceļojuma.

Tas ir droši. Tev ir internets jau no pirmajām minūtēm ārzemēs. Tu vari lietot karti. Tu vari sazināties.

Airalo atlaižu kodi: KASPAR694 un UNA8271. Tu saņemsi 3 dolāru atlaidi, un mēs saņemsim 3 dolāru atlaidi. Labi tev, labi mums.

Sākot no

€4

Internets ārzemēs

Prāgas metro

15 vietas, ko apmeklēt Prāgā – Ceļojums uz Prāgu

Ko apskatīt un kur doties Prāgā?

Te ir dažas no interesantākajām mūsu apmeklētajajām vietām. Vietas ir sakārtotas nejaušā secībā. Vietu nosaukumus es rakstu latviešu un agļu valodā. Lietojot angļu valodu, tos būs vieglāk atrast kartē. Ja esi ātrs ceļotājs, paspēsi apmeklēt visas šīs vietas aptuveni 3 dienu laikā.

1. Kārļa tilts (Charles Bridge)

Kārļa tilts Prāgā

Kārļa tilts ir viens no populārākajiem apskates objektiem Prāgā.

Tā kā tas ir tik populārs, lieli tūristu pūļi pulcējas, lai to apskatītu. Lai izvairītos no pūļiem, iesakām tiltu apskatīt agri no rīta. Tilts ir nedaudz vairāk kā 500 metrus garš, un uz tā ir izvietotas 30 iespaidīgas Baroka statujas. Cilvēki tic, ka pieskaroties dažām no tām, būs veiksme un tiks izpildītas vēlēšanās.

Kārļa tilts ir grezns un īpaši noslēpumaini tas izskatās miglas laikā.

2. Astronomiskais pulkstenis (Prague Astronomical Clock)

Prāgas Astronomiskais pulkstenis

Vēl viens ļoti populārs apskates objekts Prāgā.

Līdzīgi kā ar Kārļa tiltu, iesakām pulksteni apskatīt pēc iespējas agrāk no rīta (piemēram, ap septiņiem), kad tur nav teju neviena cilvēka. Astronomiskais pulkstenis tika uzstādīts 1410. gadā. Tas ir 3. vecākais tāda veida pulkstenis pasaulē, un vecākais astronomiskais pulkstenis kas vēl aizvien darbojas.

Katras stundas sākumā zvana zvans, un parādās 12 apustuļu un citu tēlu figūras. Galvenajā ciparnīcā tiek attēlotas dažādas astronomiskās parādības, Saules un Mēness kustība.

 
viesnīcas ĀRZEMĒS

Mēs lietojam Booking, Agoda un Airbnb

Mūsu favorīts visā pasaulē? Booking.com. Rezervējam istabas, dzīvokļus, uz dienu, uz nedēļu, uz mēnesi.

Mūsu izvēle Āzijā? Vienmēr salīdzinām cenu arī Agoda.com. Reizēm Agoda ir lētāk. Reizēm kāda viesnīca ir tikai Agoda.

Dzīvokļi ārzemēs? Apskaties airbnb.com.

Sākot no

10

Viesnīcas ārzemēs

3. Prāgas Pilsētas bibliotēka (Municipal Library of Prague)

Prāgas bibliotēka

Viena no lielākajām bibliotēkām Prāgā.

Grāmatu mīļiem īpaši patiks no grāmatām veidotais tornis. Torņa iekšpusē ir izvietoti spoguļi, kas rada ilūziju — tā it kā tornis būtu bezgalīgs.

4. Prāgas pils un Svētā Vita katedrāle (Prague Castle)

Svētā Vita katedrāle Prāgā

Prāgas pils ir Čehijas prezidenta oficiālā rezidence.

Tā ir uzcelta 10. gadsimtā un aizņem gandrīz 70 000 m2 lielu teritoriju. Prāgas pils ir iekļauta Ginesa pasaules rekordu grāmatā kā lielākā senā pils pasaulē. Pils kompleksā atrodas arī vairāki dārzi un dažas baznīcas. Ļoti iespaidīga ir gotiskajā stilā būvetā Svētā Vita katedrāle.

5. Petrina kalns (Petrin Hill)

Petrina kalns
Svētā Lorensa katedrāle, Petrina kalns

Petrina kalns atrodas Prāgas pilsētas centrā.

No kalna paveras skaists skats uz Prāgas centru un vecpilsētu.

Kalnā var gan uzkāpt, gan arī uzbraukt ar funikulieri. Ņem vērā, ka pie funikuliera ir garas rindas. Petrina kalnā arī ir vairāki apskates obejkti — viduslaiku nocietinājums, Petrina tornis, Svētā Lorensa katedrāle.

6. Višehrada (Vyšehrad)

Vyšehradské sady, Prāga

Višehrada ir noslēgts nocietinājums Prāgas centrā.

Tulkojumā no čehu valodas, Višehrada nozīmē “augšējā pils”. Višehradā atrodas 10. gadsimtā būvēts forts, parks, kapsēta un vairākas veclaicīgas baznīcas. Višehrada ir jauka vieta pastaigām, it īpaši ap saulrieta laiku. Tā kā Višehrada atrodas kalnā, no turienes paveras jauks skats uz apkārtni un Vltavu, Čehijas lieāko upi.

7. Dejojošā māja (Dancing House)

Dejojošā māja Prāgā

Dejojošā māja ir moderna ēka Prāgas centrā.

Tā ir kā pretstats visām vēsturiskajām ēkām Prāgā. Tās unikālais izskats piesaista daudzu tūristu uzmanību. Dejojošā māja ir forša vieta skaistām fotogrāfijām gan diennakts tumšajā, gan gaišajā laikā. Vakaros tā ir izgaismota, bet savukārt dienā var redzēt kontrastu starp moderno ēku un tai apkārt esošajām vēsturiskajām ēkām.

8. Divoka Šarka

Divoka Šarka, Prāga

Divoka Šarka ir dabas rezervāts Prāgas nomalē.

Tā ir skaista vieta pastaigām, it īpaši vasarā, kad ir zaļš un rudenī, kad lapas ir krāsainas. Apkārtne ir klinšaina un ļoti gleznaina. Uz Divoka Šarku no centra nokļūt ir pavisam vienkārši — ar 20. tramvaju.

9. Vāclava laukums (Václavské náměstí / Wenceslas Square)

Vāclava laukums, Prāga

Vāclava laukums ir liels laukums Prāgas centrā.

Tas atrodas pilsētas jaunākajā daļā (Nové Město). Šis ir viens no galvenajiem laukumiem Prāgā un, tā kā ap laukumu atrodas neskaitāmi veikali, tā ir laba vieta šopingam. Vāclava laukumā ir visintensīvākā gājēju satiksme visā Čehijā.

10. Vecpilsētas laukums (Old Town Square)

Vecpilsētas laukums, Prāga

Vecpilsētas laukums ir ļoti gleznains laukums Prāgā.

Tas ir apmeklēšanas vērts pat tad, ja Tev neinteresē arhitektūra. Laukumā vienkopus redzamas dažāda stila ēkas, kuras Tev liks pārsteigumā ieplest acis. Īpaši skaista ir Tīnas Dievmātes baznīca (Church of Our Lady before Týn). Ar 80 metru augstiem torņiem, šī gotiskā stila basnīca ir pamanāma jau pa gabalu.

11. Vecais Ebreju kvartāls (Josefov / Jewish Quarter)

Ebreju kvartāls, Prāga

Josefov ir ebreju kvartāls Prāgas vecpilsētā.

Agrāk tas bija Ebreju geto; tā lielāko daļu nojauca 19. gs. beigās un 20. gs. sākumā. Ebreju kvartāls ir interesants ar to, ka tur tu vari redzēt nedaudz savādāku arhitektūru nekā citviet Prāgā. Un nogaršot ebreju virtuves ēdienus!

12. Mala Strana rajons (Lesser Town of Prague)

Mala Strana, Prāga

Viens no visvecākajiem vēsturiskajiem rajoniem Prāgā.

Tā mazās, stāvās ielas un veco laiku arhitektūra piesaista daudzos tūristus. Kā arī Mala Strana ir viens no vislabākajiem rajoniem, kur nakšņot Prāgā. Tas ir gleznains un tas atrodas netālu no vecpilsētas (upes otrā krastā).

Svētā Nikolasa baznīca ir viens no populārākajiem apskates objektiem šajā rajonā. Tā ir ļoti populāra koncertu norises vieta.

13. Lenona siena (The Lennon Wall)

Lenona siena, Prāga

Siena kalpo kā mīlestības un miera simbols.

Džona Lenona siena ir īpaša ar to, ka kopš 80. gadiem siena tiek apzīmēta ar Džona Lenona iedvesmotiem grafiti un uzrakstiem no The Beatles dziesmu vārdiem.

14. Prāgas Pulvertornis (The Powder Tower)

Prāgas pulvertornis

Prāgas pulvertornis ir viens no 13 vēsturiskajiem Prāgas vārtiem.

Tolaik tas atdalīja Prāgas Vecpilsētu no pilsētas jaunākās daļas (Prague New Town). Prāgas pulvertornis ir līdzīgs vienam no Kārļa tilta torņiem, jo arhitekts vienkārši bija no tā ievesmojies. Blakus pulvertornim atrodas arī Prāgas Pašvaldības ēka (The Municipal House). Tā ir grezna Jūgendstila ēka, kas celta 1912. gadā. Prāgas Pašvaldības ēka ir ļoti populāra koncertu norises vieta.

15. Strahovas klostera bibliotēka (Strahov Monastery)

Strahovas klosteris, Prāga

Vēl viena lieliska vieta, ko iesaku apmeklēt visiem grāmatu mīļiem!

Strahovas bibliotēka atrodas greznās baroka laika zālēs, kuru griestus rotā skaistas griestu freskas un dekorācijas. Bibliotēkas telpas izskatās gluži kā no filmām par vecajiem laikiem! Bibliotēkā ir vairāk nekā 200 000 grāmatu, un daudzas no tām ir senas grāmatas, kas izdotas no 1501. līdz 1800. gadam.

Alus Prāgā

Kur paēst Prāgā?

Šie ir tikai daži ieteikumi no mūsu personīgās pieredze.

Pavisam noteikti ir vēl daudz citas labas opcijas.

1. U Fleku

Dodies uz “U Fleku”, ja vēlies nogaršot Čehu tradicionālos ēdienus. Cenas “U Fleku” ir ļoti draudzīgas, un porcijas — lielas.

Atceries, ka čehu ēdieni ir ļoti barojoši un smagi. Bet “U Fleku” var nogaršot arī ko mazāk smagu, piemēram, gardo ķiploku zupu un hermelīnu (Nakládaný Hermelín) — marinētu mīksto baltā pelējuma sieru, kas līdzīgs franču Kamambēram (Camembert).

“U Fleku” var nogaršot arī viņu pašbrūvēto alu.

2. Krcma

Pagraba restorāns, kas pasniedz autentisku tradicionālo ēdienu.

Cenas ir labas, un porcijas ir lielas.

3. U Zlateho Slona

Čehu tradicionālais ēdiens un burgeri. Piedāvājumā arī alus.

Cenas ir labas, porcijas ir lielas.

4. Cantina

Ļoti labs meksikāņu restorāns. Ideāli, kad apnīk čehu ēdiens.

Cenas ir augstākas nekā iepriekšminētajos restorānos, bet porcijas ir lielas.

Una Prāgas metro

Kur nakšņot? Viesnīcu ieteikumi Prāgā

1. Nedārgi dzīvokļi un istabas — Airbnb

Airbnb ir liela dzīvokļu un istabu izvēle Prāgā.

Var atrast gan atsevišķus dzīvokļus, kur dzīvosi tikai tu. Ja gribas ietaupīt – var rezervēt tikai istabu. Var atrast naktsmītni gan pašā centrā, gan arī tālāk no tā. Naktsmītnes tālāk no centra maksā lētāk.

Mēs lietojam Airbnb regulāri kopš 2012. gada.

2. Lēti un pašā centrā – Hostel Little Quarter

Tīrs un kārtīgs hostelis, perfekta atrašanās vieta.

Ja nav nekas pret palikšanu hostelī, tad Hostel Little Quarter ir lieliska vieta kur palikt. Tas ir Prāgas centrā, 800 metru attālumā no Kārļa tilta. 5 minūšu gājiena attālumā ir tramvaja pietura. Hostelī ir pietiekoši daudz vannas istabu (nebūs jāgaida rindā), tīras telpas.

Hostelī ir koplietošanas virtuve.

Skatīties Booking.com

3. Lēti un netālu no centra — Czech Inn

Nedārga viesu māja Prāga 2 rajonā.

Viesu māja atrodas aptuveni 2 km attālumā no centra. Piedāvājumā ir gan gultasvietas kopmītnes tipa numurā (hostelis), gan atsevišķas istabas.

Skatīties Booking.com

4. Nedārgi dzīvokļi — Brewery Apartments and Rooms

Nedārgi dzīvokļi pavisam netālu no centra.

Dzīvokļos ir virtuve, kur pagatavot maltīti.

Tuvumā ir metro un tramvaja pietura.

Skatīties Booking.com

Te ir vēl citi viesnīcu ieteikumi Prāgā.

 
viesnīcas ĀRZEMĒS

Mēs lietojam Booking, Agoda un Airbnb

Mūsu favorīts visā pasaulē? Booking.com. Rezervējam istabas, dzīvokļus, uz dienu, uz nedēļu, uz mēnesi.

Mūsu izvēle Āzijā? Vienmēr salīdzinām cenu arī Agoda.com. Reizēm Agoda ir lētāk. Reizēm kāda viesnīca ir tikai Agoda.

Dzīvokļi ārzemēs? Apskaties airbnb.com.

Sākot no

10

Viesnīcas ārzemēs

Vai esi bijis Prāgā? Kāda bija Tava pieredze? Vai tev patika Prāga?

Tags:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *