Ja ir jautājumi, raksti mums e-pastu!
latviesicelo@gmail.com

Uz Čendu (Chengdu) pie pandām: Pieredzes stāsts

Noderīgi padomi un ieteikumi latviešu ceļotājiem

Uz Čendu (Chengdu) pie pandām: Pieredzes stāsts

Panda Čendu Chengu Ķīnā

Dalies ar draugiem!

Šajā lapā ir atsauces uz mūsu sadarbības partneriem. Ja pēc nospiešanas uz kādas no saitēm Tu veiksi pirkumu, mēs iespējams nopelnīsim komisiju. Vari būt drošs, ka mēs iesakām tikai tādus pakalpojumu sniedzējus, kam uzticamies.


Ceļojums uz Ķīnu. Uz Čendu (Chengdu) pie pandām. Raksta un foto autore: Dita Vārna.

Pērn septembrī nedaudz paciemojos Dujiangyan pandu centrā un piedalījos Panda Keeper vienas dienas programmā. Personīgi mani pandas sajūsmina līdz kaulam, tāpēc Ķīnas Mūrim un citiem pasaules brīnumiem nācās pagaidīt, un pa taisno devos pie pandām.

Šis būs mans mini ieskats par to, ko tad šādā programmā dara un kas tur notiek.

Lai gan pieredze ir vienreizēja, šīs programmas tomēr tiek pārslavētas gan aprakstos, gan atsauksmēs, tāpēc man nedaudz sanāca vilties šīs programmas saturā, jo, balstoties uz info, gaidīju, ka kontakts ar pandām klātienē būs vairāk. Piedevām, ņemot vērā, ka panda Ķīnā ir bez maz svarīgāka par cilvēku, šīs īpašās programmas ir gana dārgas.

Viena diena Dujiangyan pandu centrā, Čendu, Ķīnā

Ko tad iekš Dujiangyan pandu centra šajā vienas dienas Panda Keeper programmā īsti dara?

  • Iztīra pandas pagalmu un māju. Apmēram 20 minūšu aktivitāte. Kamēr tīri pagalmu, panda tevi novēro, kad pagalms tīrs, pandu izlaiž no mājas, un tad tu tīri pandas māju. Nekas baigi ekstrēms.
  • Pēc tam ir ilga pauze, kuras laikā gids ar tevi pastaigājas pa teritoriju. Tur ir ap 30 pandu, katrai savs pagalms ar māju. Mazākās pandas ir vai nu divas kopā vai ar mammu, atkarīgs no vecuma. Nu tur ir lielākā jautrība, jo viņas dara visādas muļķības. Pāris video ieķēru, bet kopumā ar mobilu ir biš pa īsu. Iesaku apbruņoties ar labu kameru, ja gribas pandas iemūžināt. Būtībā, tu viņām būsi diezgan tuvu, kaut arī bildēs un video tā īsti neizskatās. Papildus pandām šajā centrā bija arī divi no savvaļas izglābti melnie lāči un sarkanās pandas, kas īstenībā nav pandas, drīzāk lapsas un jenota sajaukums.
  • Pēc pauzes visi brīvprātīgie iet pabarot pandas. Katram tiek piešķirti divi burkāna gabaliņi, un visa grupa baro vienu pandu, kura sēž aiz restēm. Pandai pieskarties ir absolūti aizliegts. Izskatās skarbi, bet par šīm pandām tiešām rūpejas pēc vislabākās sirdsapziņas. Reste ir, lai aizsargātu pandu no cilvēka, nevis otrādāk.
  • Pusdienas un informatīva pandu filma. Filmā pastāsta, kāpēc pandām grūti brīvā dabā izdzīvot, un ko šie pandu centri dara viņu labā.
  • Pēc filmas otrais pandu mājas tīrīšanas piegājiens un vēl viena iespeja pabarot pandu ar diviem burkāna gabaliem.

Ko var sagaidīt?

Seja sāpēs no smaidīšanas, jo nav iespējams paskatīties uz pandu un nesmaidīt.

Pandas ir foršas, smieklīgas, un viņas vērot var stundām ilgi.

Programmas nobeigumā tiek piešķirts simbolisks sertifikāts un komplekts ar pandu tēmas pastkartēm.

Panda krātiņā Čendu Chengu Ķīnā

Uz ko necerēt?

Neviens pandas aiztikt un ar viņām spēlēties neļaus.

Es zinu, ka pie daudzām tūrēm ir bildes, kur tūristi sēž kopā ar pandu, bet cik gids mācēja teikt, šī aktivitāte vairs nav atļauta. Noteikumi gan ik pa laikam mainās, tāpēc, ja tūrē teikts, ka piedāvā šādu iespēju, iesaku noprecizēt, vai nebūs papildus jāmaksā. Jo augstāk minētā pasēdēšana ar pandu esot maksājusi ap 100 eiro par 10 sekundēm jeb dažām bildēm.

Mazos pandu bebīšus tieši Dujiangyan centrā nemanīju. Tā arī nesapratu, vai viņu tur maz ir vai nav.

Tuvāk Chengdu ir cits centrs, kur mazuļus aprūpē, tur ir lielākas iespējas viņus ieraudzīt.

Būtībā Chengdu apkaimē ir vairāki centri. Ir vērts papētīt.

Ja kāds ar ir bijis pie pandām un ir piedalījies citā programmā, labprāt dzirdētu pieredzi, jo noteikti pēc pāris gadiem braukšu atkal. 

Viesnīcas un hosteļi:

BOOKING.COM
Istabas, dzīvokļi, villas ārzemēs:

AIRBNB

Dalies ar draugiem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *