Skip to content

Ko apmeklēt centrālajā Portugālē?

Šajā lapā ir atsauces uz mūsu sadarbības partneriem. Ja pēc nospiešanas uz kādas no saitēm tu veiksi pirkumu, mēs iespējams nopelnīsim komisiju. Tev tas neko nekā neietekmē - cena paliek tāda pati.


Portugāle ir lielisks galamērķis Eiropā, uz kuru doties pēc siltuma, saules un okeāna.

Vislabākais laiks ceļojumam uz Portugāli ir vasaras sākums un rudens sākums. Vasarā arī ir labi laika apstākļi, lai gan kādam noteikti būs par karstu, taču galvenais mīnuss vasarai Portugālē ir lielais tūristu daudzums. Ļoti daudzi grib vasarā ceļot uz Portugāli. Lai arī Portugāle nav ļoti liela valsts, taču viena ceļojuma ietvaros mēs ieteiktu koncentrēties uz kādu konkrētu reģionu.

Šajā rakstā pastāsīsim par tām vietām, ko paši apmeklējām, apceļojot Portugāles centrālo daļu.

Ja vēlies uzzināt, ko darīt Portugālē, konkrētāk centrālajā Portugālē – šis ir tev!

Ceļojums uz Portugāli: Praktiskās lietas

NOKĻŪŠANA UZ PORTUGĀLI: Nokļūšana Portugāles centrālajā daļā ir vienkārša. Airbaltic piedāvā tiešo reisu no Rīgas. Tas ir vislabākais variants tiem, kas grib nokļūt Lisabonā pēc iespējas ātrāk un bez pārsēšanās. Taču tas ne vienmēr būs tas lētākais variants. Kā atrast lētas biļetes uz Portugāli? Lieto kādu no aviobiļešu meklētājiem (piemēram, Kiwi, Momondo un Skyscanner).

Lasi vairāk par aviobiļešu pirkšanu un kā atrast lētas aviobiļetes.

CEĻOŠANA PORTUGĀLĒ: Visērtākais veids, kā ceļot pa Portugāli, ir ar īrētu mašīnu.

Tādējādi tu ieraudzīsi ne tikai populārākās apskates vietas, bet arī mazāk zināmas (bet ne mazāk interesantas!) vietas.

Ja īrēt mašīnu nav iespējams, Portugālē ir labs autobusu un vilcienu tīkls.

VIESNĪCU IETEIKUMI: Te ir Latvieši Ceļo viesnīcu ieteikumi Portugālē (ne tikai centrālajā daļā).

Lisabonas vecpilsēta

Lisabonas senākais rajons – Alfama

Ko apmeklēt centrālajā Portugālē?

Te būs saraksts ar skaistām vietām centrālajā Portugālē, kuras noteikti ir vērts pievienot savam ceļojuma plānam.

Lisabona

Lisabona, Portugāles galvaspilsēta, atrodas valsts viducī, un ir viena no foršākajām Eiropas pilsētām, kurā mēs esam bijuši. Tāpat kā Porto, tā ir pilsēta, kur ir ļoti interesanti arī vienkārši bezmērķīgi staigāt. Vienīgi kalnainā reljefa dēļ vismaz vietām es ieteiku izmantot sabiedrisko transportu.

Pērc 24 stundu biļeti par 6 EUR, un ar sabiedrisko transportu varēsi vizināties visu diennakti.

Sintra

Pavisam netālu no Lisabonas ir Sintra, pilsēta, kur agrākajos laikos dzīvoja Portugāles monarhi.

Tieši šī iemesla dēļ pilsētā ir vairākas pilis. Lai gan Sintra ir izslavēta kā viena no skaistākajām pilsētām Portugālē, mums pastaigājoties tā likās kā skaista, bet, tomēr, diezgan vienkārša pilsētiņa. Ļoti iespējams, ka īstais skaistums slēpjas pilīs un tiem pieguļošajos parkos, kurus šajā reizē mēs neapmeklējām. Daļēji laika trūkuma dēļ, daļēji tāpēc, ka negribējām maksāt ieejas maksas. Jebkurā gadījumā – ja gribi vienkārši pastaigāties, iespējams labāk velti vairāk laiku Lisabonai.

Ja izdomāsi braukt uz Sintru, vilciena brauciens no Lisabonas maksā vien dažus EUR. Un vilcieni brauc ļoti bieži.

Obiduša (Obidos)

Obiduša, savukārt, mums liekas viena ļoti skaista viduslaiku pilsētiņa.

Apjozta ar milzīgu mūri un novietojusies uz pakalna, tā ir pamanāma jau no krietna gabala. Tomēr tā ir ļoti neliela pilsēta. Un arī ļoti populāra pilsēta. Līdz ar ir vērts speciāli to apmeklēt agrāk no rīta vai vēlāk pēcpusdienā. Bet, ja atbrauksi dienas vidū, kad centrālā iela ir viena liela cilvēku upe, vienkārši izvēlies mazākas ieliņas!

Obidos, Portugāle

Mājas Obidušā un fonā – pilsētas mūris

Bataljas klosteris (Batalha Monastery)

Bataljas klosteris tāpat kā Obidušas mūris ir pamanāms jau no gana liela attāluma.

Batalha klostera gadījumā tas ir tāpēc, ka šī ēka ir daudz augstāka par pārējo pilsētiņas apbūvi, un līdz ar to ļoti izceļas. Klosterī var ieiet bez maksas, tomēr daļa no tā ir apmeklējama tikai, iegādājoties biļeti. 2016. gada vasarā tā maksāja 6 EUR, un tas ir tā vērts. Ej mēneša pēdējā svētdienā, un klosterī tiksi par velti!

Budas parks (Buddha Eden Garden)

Gribas kaut ko eksotiskāku? Kā būtu ar Budas parku Eiropā?

Iesakām apmeklēt Buddha Eden Garden! Tas ir milzīgs parks, kurā izvietotas dažādas interesantas, skaistas un arī dažas ļoti dīvainas statujas. Kā mums stāstīja draugi – liela daļa no statujām ir ievestas no Āzijas, tādējādi izglābjot tās no iznīcināšanas. Ļoti interesanta vieta 2-3 stundu pastaigai. Ieejas maksa ir simboliska – 3 EUR.

Praia do Bom Successo

Mūsu mīļākā pludmale mierīgām pastaigām – Praia do Bom Successo.

Ja arī tev Portugāle saistās ar okeānu, pludmalēm un augstiem smilšakmens veidojumiem piekrastē, šī ir vieta, kuru noteikti apmeklēt. Šī apkārtne ir piemērota arī atpūtai ar bērniem, jo turpat blakām ir lagūna, kur ūdens ir siltāks nekā okeānā, ir sekls un nav viļņu. Pa kreisi no lagūnas var doties vienā garā, garā pastaigā. Paisuma gadījumā, kad ūdens līmenis ir augsts, var nākties pāriet pāri kalnam/smilšakmens veidojumam.

Praia do Bom Successo ir arī lieliska vieta saulrieta vērošanai pie okeāna. Var skatīties no pludmales, bet var arī no kalna.

Praia do Bom Sucesso pludmale

Saulriets pie klintīm Praia do Bom Sucesso pludmalē – Centrālā Portugāle

Peniši (Peniche)

Tālāk uz dienvidiem no Praia do Bom Successo, pa piekrasti tie būtu mazāk nekā 10 kilometri (bet es nezinu, vai tur visur ir kur iet), ir sērferu iecienītā pilsēta Peniši.

Dodies turp, lai ķertu viļņus!

Alkobasa (Alcobaca)

Alkobasas pilsētiņa un Alkobasas klosteris (Monastery of Alcobaca) būs interesants pieturas punkts, ceļojot pa centrālo Portugāli, visiem arhitektūras cienītājiem un arī tiem, kam vienkārši patīk nelielas pilsētas. Arī šis klosteris mums liekas skaists. Tas ir liels un iespaidīgs, un savādāks nekā Batalha Monastery.

Ja ir jāiesaka viens no viņiem – es iesaku Batalha.

Alcobaca Klosteris

Klosteris Alcobasā

Praia de Sao Martinho do Porto

Praia de Sao Martinho do Porto ir vēl viena skaista vieta, kur vērot mežonīgo okeānu un lielos viļņus.

Interesantu pastaigu varianti te ir vairāki. Var iet pa labi no pilsētas. Tur ir speciāli izveidoti dēļu celiņi. Var iet vēl tālāk pa labi, sekojot makšķernieku un pārgājienu miļotāju iemītajās pēdās, tā kā vairākkārt darījām arī mēs, un nonākt arī pavisam, pavisu tuvu ūdens līmenim un viļņu šķakatām. Var arī iet pa kreisi, kāpt augšā pa smilšu kāpu lagūnas tālakajā malā, un izstaigāt šo pakalnu. Arī kreisajā pusē iespējas ir dažādas. Te ir iespējams arī uzbraukt ar auto, ja nekādīgi negribas visu gabalu iet.

Nazare

Nazare – super skaists ūdens, gara pludmale un lieli viļņi. Tā ir Nazare.

Tas ir tas, ko mēs atcerēsimies, domājot par šo Portugāles pilsētu.

Starp citu, pasaulē augstākais vilnis, uz kura tika sērfots, tika noķerts tieši Nazare.

Nazare pludmale

Nazare. Kas par skaistumu!

Ja tev ir kādi jautājumi par ceļošanu vai par ceļošanu Portugālē, droši jautā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.