Skip to content

Indijas vīza: Kā iegūt Indijas vīzu, un cik tas maksā?

Šajā lapā ir atsauces uz mūsu sadarbības partneriem. Ja pēc nospiešanas uz kādas no saitēm tu veiksi pirkumu, mēs, iespējams, nopelnīsim komisiju.


Ceļojot uz Indiju, Latvijas pilsoņiem ir nepieciešama Indijas vīza. Latvijas pilsoņi var pieteikties 2 veidu Indijas tūrista vīzām: e-vīzai un regulārai (parastajai) tūrista vīzai.

Ar parasto tūrista vīzu Indijā tev ir atļauts uzturēties līdz 6 mēnešiem no vīzas piešķiršanas brīža. Savukārt, ar e-vīzu — 30 dienas, gadu vai 5 gadus, atkarībā no e-vīzas tipa.

Latvijas nepilsoņi var pieteikties 6 mēnešu tūrista vīzai.

Nepieciešama palīdzība ceļojuma plānošanā? Raksti uz latviesicelo@gmail.com – palīdzēsim.

Indijas vīza: E-vīza uz Indiju

Ir trīs Indijas e-vīzu veidi:

 • 30 dienu e-vīza, ar kuru Indijā drīksti uzturēties 30 dienas no iebraukšanas brīža. Šī vīza ir divkārtējā. Tas nozīmē, ka šo 30 dienu laikā vari izbraukt un vienu reizi atgriezties Indijā ar to pašu vīzu.
 • 1 gada e-vīza, ar kuru Indijā drīksti uzturēties llīdz 90 dienām vienā reizē. Šada tipa vīza ir derīga gadu, un tā ir vairākkārtēja.
 • 5 gadu e-vīza, ar kuru Indijā drīksti uzturēties llīdz 90 dienām vienā reizē. Šada tipa vīza ir derīga 5 gadus, un ar to Indijā vari ieceļot atkārtoti 5 gadu laikā.

Iesakām pieteikšanos e-vīzai neatlikt uz pēdējo brīdi. Indijas e-vīzai drīkst pietiekties līdz 4 dienām pirms plānotā iebraukšanas datuma. Taču mēs iesakām to darīt ātrāk – aptuveni 2 nedēļas pirms plānotā iebraukšanas datuma.

Ar e-vīzu tev ir atļauts ierasties kādā no šiem 28 robežpunktiem.

Pieteikumu e-vīzai jāiesniedz šeit – Indijas oficiālā vīzas pieteikumu mājas lapa.

Iesniedzot pieteikumu Indijas e-vīzai, esi uzmanīgs! Jo ir daudzas citas vietnes, kas pieņemt pieteikumus un izsniedz e-vīzas. Bet tie ir starpnieki un par šādu pakalpojumu pieprasa krietni lielāku naudas summu nekā vīza maksā.

E-vīzas noformēšanai nepieciešami šādi dokumenti:

E-vīzas noformēšanai nepieciešami šādi dokumenti:

 • Ieskenēta pase – PDF formātā. Pasei ir jābūt derīgai vēl 6 mēnešus pēc plānotās atgriešanās no Indijas.
 • Aviobiļetes atpakaļ ceļam / prom no valsts.
 • Fotogrāfija digitālā formātā. Fotogrāfijā jābūt redzamai tavai sejai, un tai ir jābūt uz balta fona.
 • Viesnīcas / viesu mājas / hosteļa adrese (rezervācija nav jāiesniedz).

Piesakoties vīzai tev būs jānorāda viesnīcas nosaukums, adrese un telefona numurs, iebraukšanas un izbraukšanas datums un jānorāda arī lidosta, kurā ielidosi Indijā.

Vīzas noformēšana aizņem dažas dienas. Apmaksa notiek internetā.

Kad vīza ir gatava, tā tiek atsūtīta uz e-pastu. Izdrukā to un ņem līdzi. Izdrukāto papīru uzrādīsi lidostā, un Tavā pasē tiks iespiests zīmogs.

Indijas e-vīzas cena

 • 30 dienu vīza, ja ceļojums paredzēts no jūlija līdz martam: $25;
 • 30 dienu vīza, ja ceļojums paredzēts no aprīļa līdz jūnijam: $10;
 • 1 gada e-vīza: $40;
 • 5 gadu e-vīza: $80.

Zelta templis Amritsārā, Indija

Indijas tūrista vīza

Ja Indijā vēlies uzturēties ilgāk par 60 dienām, piesakies 6 mēnešu tūrista vīzai!

Tās noformēšanai nepieciešami šādi dokumenti:

 • Ceļošanai derīga pase ar derīguma termiņu ne mazāku par 6 mēnešiem pēc plānotās atgriešanās un vismaz 2 brīvas lappuse pases vīzu daļā.
 • 1 dokumentu fotogrāfija (5 x 5 cm) – uz balta fona.
 • Aviobiļetes turp un atpakaļ / prom no valsts.
 • Aizpildīta un izprintēta pieteikuma forma.

Tā kā Latvijā nav Indijas vēstniecības, vīzu ērtāk, ātrāk un arī lētāk var iegūt, izmantojot kādas tūrisma aģentūras pakalpojumu.

Vīzas noformēšanas laiks ir 2 līdz 3 nedēļas, atkarībā no tūrisma aģentūras un kurjera grafika. Vīza tiek noformēta vēstniecībā Stokholmā. Tas nozīmē to, ka tava pase un citi iesniegtie dokumenti ar kurjeru tiks sūtīti uz Zviedriju.

Šādā gadījumā 6 mēnešu tūrista vīza maksās sākot no 165 EUR, atkarībā no tūrisma aģentūras.

Ja tu dzīvo vai apmeklē valsti, kur ir Indijas vēstniecība, tūrista vīzai vari pieteikties pats. Un tas tev visdrīzāk maksās krietni lētāk.

Šāda tipa tūrisma vīza ir derīga līdz sešiem mēnešiem no vīzas piešķiršanas datuma.

Šo vīzu nav iespējams pagarināt.

Ko darīt, ja Indijā gribi uzturēties ilgāk nekā 6 mēnešus?

1. Piesakies jaunai tūrisma vīzai

Ja Indijā vēlas uzturēties ilgāk par sešiem mēnešiem, jāpiesakās jaunai tūrisma vīzai, pirms tam izbraucot no valsts.

Kā daži no lētākajiem un arī interesantākajiem variantiem ir Malaizija (lidojumi uz Kualalumpuru turp un atpakaļ var maksāt zem 100 EUR) un Nepāla (no Indijas uz Nepālu ir iespējams nokļūt arī ar autobusu).

Malaizijas vīza tev visdrīzāk nebūs nepieciešama. Savukārt Nepālas vīzu var ļoti vienkārši ieiegūt, vienkārši iebraucot valstī.

2. Nokārto 1 gada / 5 gadu e-vīzu

Vēl viena iespēja ir izmantot gada / 5 gadu vīzu un ik pa laikam izbraukt no valsts. Ņem vērā, ka pēc 2-3 reizēm īsā periodā tev var tikt uzdoti vairāki jautājumu par ceļošanas mērķi, un braucot bieži kādā reizē var arī tikt liegta iespēja iebraukt Indijā.

IESAKĀM: Labākās budžeta viesnīcas DeliLabākās budžeta viesnīcas MumbajāLabākās budžeta viesnīcas Džaipurā, Labākās budžeta viesnīcas Goa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *