Skip to content

Ceļojums uz Kambodžu: 2 nedēļu plāns un ieteikumi

Angkorvata tempļu kompleksā - 2 nedēļas Kambodžā

Šajā lapā ir atsauces uz mūsu sadarbības partneriem. Ja pēc nospiešanas uz kādas no saitēm tu veiksi pirkumu, mēs, iespējams, nopelnīsim komisiju.


Kambodža ir valsts Dienvidaustrumāzijā, populārs tūristu galamērķis. Vairākumam Kambodža asociējas ar Angkorvata tempļu komplekss, valsts populārāko tūristu apskates objektu. Un tai pat laikā ļoti maz ir to, kam Kambodža saistās, piemēram, ar atpūtu pludmalē. Rezultātā daudziem Kambodža ir tikai viens īss pietura punkts ceļojumā uz Taizemi vai Vjetnamu. Tomēr arī 2 nedēļas Kambodžā pilnīgi noteikti ir ko darīt.

Lai tavs ceļojums uz Kambodžu būtu izdevies, piedāvājam ceļojuma plānu – 2 nedēļas Kambodžā.

Es pats Kambodžā pirmo reizi biju 2016. gadā. Šis ceļojuma plāns ir veidots, ņemot vērā manu personīgo pieredzi Kambodžā un to ko es tur darīju.

Ceļojums uz Kambodžu: Praktiskās lietas

VĪZA: vīza ir nepieciešama. To var noformēt uz robežas (Visa on Arrival), kā arī ir iespēja pieteikties Kambodžas e-vīzai pirms ceļojuma. Lasi vairāk par Kambodžas vīzu šeit!

KAD BRAUKT: Rudens un ziema parasti ir labākais laiks. Sākot no aprīļa var būt ļoti karsts. Vasarā ir lietus sezona.

VAKCĪNAS: Jautā ārstam! Mans viedoklis ir tāds, ka uz 2 nedēļām es nepotētos. Taču ceļojot uz Āziju regulāri, šīs ir tās vakcīnas, kas varētu noderēt – A, B hepatīts, vēdertīfs, difterija + stingumkrampji.

NAUDA: Kambodžā bankomāti nav problēma. Taču ir jārēķinās ar komisijas maksu. Līdzīgi kā citur Dienvidaustrumāzijā, maksājumi bieži vien ir skaidrā naudā. Mēs izmantojam Revolut un N26 bankas kartes, kas ļauj ietaupīt ar labākiem valūtas kursiem. Lasi vairāk par to, kā labāk ņemt naudu līdzi ceļojumā šeit!

ASV dolāri tiek izmantoti līdzīgi bieži kā vietējā valūta. Ja ņemsi līdzi dolārus, ieteicams ņemt līdzi tieši maza nomināla banknotes (1, 2 un 5 dolāru). Ja ņemsi līdzi skaidro naudu un mainīsi uz vietas Kambodžā, izmanto XE Currency aplikāciju savā telefonā, lai vienmēr zinātu, kādam ir jābūt valūtas kursam.

Benzīna uzpildes punkts Pnompeņā, Kambodžā - Ceļojums uz Kambodžu
“Benzīntanks” Pnompeņā, Kambodžā – Ceļojums uz Kambodžu

2 nedēļas Kambodžā: Ceļojuma plāns pa dienām

Galvenie pieturas punkti: Pnompeņa – Koh Rong Sanloem sala – Kep – Kampot – Siem Reap.

1. diena – lidojums no Latvijas uz Kambodžu; ceļojums uz Kambodžu var sākties.

2. diena – ierašanās Pnonmpeņā, Kambodžas galvaspilsētā. Pēcpusdiena pilsētā.

3. diena – Pnompeņa.

4. diena – no rīta autobuss uz Sihanoukville (4 – 5h). Pēc tam uzreiz prāmis uz Koh Rong Sanloem salu (1 – 2h).

Pērc biļetes internetā:

Powered by 12Go Asia system

 

5. diena – Koh Rong Sanloem.

6. diena – Koh Rong Sanloem.

7. diena – no rīta prāmis uz Sihanoukville (1 – 2h). Autobuss uz Kep (2h).

8. diena – Kep un Kampot apkārtnes izpēte ar motorolleri.

9. diena – diena autobusā no Kep uz Siem Reap. Autobusa brauciens ir aptuveni 12h garš.

10. diena – Siem Reap.

11. diena – Siem Reap.

12. diena – Brīva diena. Vari izvēlēties un, piemēram, palikt par 1 dienu ilgāk Koh Rong Sanloem. Vai arī vienu dienu ilgāk Kep un Kampot apkārtnē prom no lielākajām tūristu masām.

13. diena – autobusa brauciens uz Pnompeņu (6 – 8h). Pēcpusdiena Pnompeņā.

14. diena – lidojums uz mājām.

Kaspars brauc ar motorolleri Kep tuvumā, Kambodžā - 2 nedēļas Kambodžā.jpg
Braucot ar motorolleri Kep tuvumā, Kambodžā – 2 nedēļas Kambodžā

2 nedēļas Kambodžā: Aktivitātes

1. diena, lidojums uz Kambodžu

2. diena, Pnompeņa

Ja savā viesnīcā ierodies jau pēc 19 – 21 vakarā, iespējams nav vērts doties ārā. Labāk paēst vakariņas turpat viesnīcas restorānā vai tuvējā apkārtnē un doties pie miera. Tas tāpēc, ka vietējie sāk dienu ļoti agri (ap 6), un pēc 21 ielas jau ir samērā tukšas.

Phnom Penh riverside ir tas rajons, kur doties, ja, tomēr, gribi iet ārā.

Pnompeņas olimpiskais stadions
Pnompeņas olimpiskais stadions

3. diena, Pnompeņa

Daži interesanti objekti, ko apskatīt – Wat Phnom, centrālais tirgus (Central Market), olimpiskais stadions (Phnom Penh Olympic Stadium), un tirgus Russian Market. Pnompeņas olimpiskais stadions ir jo īpaši interesanta vieta vakaros ap pieciem. Šī vieta ir ļoti plaša. Un vakaros vietējie te nāk, lai dejotu mūzikas pavadībā. Parasti aptuveni 20 cilvēku grupās. Skaļa mūzika tad skan no visām pusēm.

Nāves lauki (Khmer Rouge Killing Fields) – ja gribi uzzināt vairāk par šausmīgajiem pagājušā gada septiņdesmito gadu notikumiem Kambodžā, kad tika nogalināta aptuveni 2 miljoni vietējo.

4. diena, ierašanās Koh Rong Sanloem

Autobusa biļeti pērc pirms tam. Visērtāk – pa tiešo viesnīcā. Jo tādā gadījumā tev pat nevajadzēs meklēt autobusu, tev tiks atbraukts pakaļ uz viesnīcu. Ir vērts painteresēties, cikos brauc pēdējās laivas uz Koh Rong Sanloem. Kad es tur biju, pēdējās laivas no Sihanoukville izbrauc ap 15:00.

Nesteidzīgas vakariņas kādā no klusās un mierīgās saliņas restorāniem. Piedāvājums daudz kur ir līdzīgs, cenas – tāpat.

Ņem vērā – Koh Rong Sanloem nav bankomātu un elektrība darbojas tikai noteiktās diennakts stundās. Kā arī cenas ir atpuveni 2-3x augstākas nekā citur Kambodžā.

5., 6. diena, Koh Rong Sanloem

Nesteidzīga atpūta pludmalē.

Sala ir neliela. Vairākums viesnīcu ir vienā, salas garākajā, pludmalē (Saracen Bay). Salas otrajā pusē – tieši pretī Saracena Bay – uz kurieni var aiziet, ejot pusotru kilometru pa taku – ir tikai dažas viesnīcas, kā arī salas labākā snorkelēšanas vieta. Snorkelēšanas ekipējumu var izīrēt turpat uz vietas. Agrāk tas maksāja tikai 2-3 dolārus, bet bija jāatsāj depozīts naudā vai teiksim fotokamera.

Pievērs tam uzmanību, kad veiksi viesnīcas rezervāciju. Lai zini par to teikt, kad ar laivu dosies uz salu. Laiva piestāj vairākās vietās, izlaižot pasažierus viņiem vajadzīgajās piestātnēs. Tāpat arī, lai nejauši nenorezervētu sev naktsmājas pavisam prom no visa (ja nu tā negribas).

Sekojot takai, ir iespējams nonākt arī salas augstākajā punktā.

Laivu piestātne Koh Rong Sanloem salā, Kambodžā - 2 nedēļas Kambodžā
Laivu piestātne Koh Rong Sanloem salā, Kambodžā – 2 nedēļas Kambodžā

7. diena, Kep

Izīrē motorolleri vai sarunā tuktuku ar vadītāju un dodies iepazīt tuvāko apkārtni.

Tuvējā apkārtnē, virzienā uz Vjetnamas robežu ir lieli sāls ieguves lauki (Google Maps), kā arī interesanti kalni un alas netālu no Kampong Trach (Google Maps). Šī ir arī tava iespēja vienkārši apskatīt Kambodžas laukus.

Vakariņas Kep krabju tirgū, izvēloties jebko ar krabi un vietējiem zaļajiem pipariem. Tas ir GARŠĪGI!

8. diena, Kep un Kampot

Dodies ar motorolleri uz netālu esošo pilsētu Kampot. Uzbrauc Bokor kalnā, no kura labos apstākļos var redzēt ļoti tālu. Kalna augšā agrāk bija interesants objekts – neliela apdzīvota vieta ar pamestu kazino, viesnīcu un baznīcu (Google Maps). Tagad gan kopš nesena laika tur jau ir jauna viesnīca. Jebkurā gadījumā kalns ir brauciena vērts. Lai vienkārši pabraukātos.

Ja tev interesē daba, Bokor kalnā ir arī vairāki pārgājienu maršruti (7 – 20 kilometri vienā virzienā). Tam gan ir jārēķina vismaz pus diena vai vairāk, un jāņem līdzi gan ēdiens, gan dzēriens.

9. diena, ceļš Siem Reap

Diena ceļā. Vakarā izdomā kā tu dosies uz Angkorvatu. Sarunā transportu.

Vakariņas, piemēram, bāru ielas apkārtnē. Tur ir gan ārzemju restorāni, gan arī vietējās ēstuves.

10., 11. diena, Siem Reap

Ja arī tempļi nav tava lieta, Angkorvata apkārtnē viena diena paiet nemanot. Parka teritorija ir milzīga. Vairākums tūristu apmeklē dažus no populārākajiem tempļiem un viss. Tā kā tev ir visas iespējas arī pavadīt laiku bez citiem cilvēkiem sev visapkārt – vienkārši dodies un uz savu galvu izpēti apkārtni. To vislabāk varēsi izdarīt, ja tev būs savs transporta līdzeklis.

Es izvēlējos tūri savā viesnīcā. Par 20 dolāriem man bija savs tuktuks ar vadītāju uz visu dienu, un es redzēju visus populārākos tempļus. Mēs devāmies arī 2 stundu brauciena pa Kambodžas laukiem.

Siem Reap iesaku Phare, The Cambodian Circus cirkus izrādes.

Tāpat arī Tonlé Sap, Dienvidaustrumāzijas lielākais ezers, atrodas netālu no Siem Reap un var būt laba doma dienas izbraucienam.

Mūki Angkorvata tempļu kompleksā - 2 nedēļas Kambodžā
Mūki Angkorvata tempļu kompleksā

12. diena, brīva izvēle

Šī var būt teiksim ekstra diena Pnonpeņā ceļojuma sākumā vai beigās. Šī tikpat labi var būt papildus diena pludmales mieram un atpūtai Koh Rong Sanloem. Vai Kambodžas lauku izpētei ar motorolleri Kep/Kampot apkārtnē.

13. diena, Pnompeņa

Pēdējā diena Pnompeņā.

14. diena, lidojums uz mājām

Mūsu gulta Koh Rong Sanloem salā - 2 nedēļas Kambodžā
Mūsu gulta Koh Rong Sanloem salā

Kur nakšņot?

Spied uz viesnīcas nosaukuma, lai lasītu vairāk par konkrēto viesnīcu un redzētu atsauksmes. Ja gribēsi, uzreiz varēsi arī veikt viesnīcas rezervāciju.

1. Pnompeņa – Billabong Hostel

Laba izvēle gan ceļojot vienam, gan arī divatā. Tāpēc, ka viesnīcā ir pieejamas gan kopmītnes tipa naktsmājas (hostelis), gan arī privātas istabas.

Ceļotāju iecienīta budžeta viesnīca puskilometra attālumā no centrālā tirgus, kas ir viena no populārākajām apskates vietām Pnompeņā. Arī vairākas citas populāras apskates vietas atrods salīdzinoši netālu no viesnīcas. Nacionālais muzejs atrodas pusotra kilometra attālumā no viesnīcas. Savukārt karaļa pils atrodas 1,8 km attālumā no viesnīcas.

Viesnīcas numuriņi ir plaši, tīri un komfortabli. Tajos ir gaisa kondicionētājs, televizors, galds, krēsls, ledusskapis, fēns, elektriskā tējkanna un seifs. Numuriņiem ir arī privāts balkons.

Viesnīcā ir āra baseins.

Rezervēt viesnīcu: Booking.com

Iesakām arī: 10 labākās budžeta viesnīcas Pnompeņā.

2. Koh Rong Sanloem – The Beach Island Resort

Vienkārša naktsmītne, kurā tiek piedāvātas divguļamās gultas lielā atvērtā telpā (bez priekšējās sienas). Lai saprastu, kā tas izskatās, skaties viesnīcas fotogrāfijas booking.com. Viesnīca atrodas tieši pludmalē. Līdz ar to no gultas paveras pasakains skats uz jūru. Katru rītu ir iespējams skatīties saullēktu nepieceļoties no gultas. Tualetes un dušas ir koplietošanas. Pie katras gultas ir divi nelieli slēdzami skapīši, kur glabāt vērtīgāko. Tie nav pietiekami lieli, lai tur glabātu, piemēram, datoru. Līdzīgi kā citur uz salas elektrība ir pieejama tikai dažas stundas dienā (parasti vakarā).

Tāpat kā vairākumā naktsmītņu Koh Rong Sanloem salā ir pieejama tikai auksta duša.

Mēs paši esam palikuši šajā budžeta viesnīcā Koh Rong Samloem salā. Iesaku to kā ļoti labu budžeta viesnīcu Koh Rong Sanloem salā, ja gribas ietaupīt.

Ir pieejami arī privāti bungalo ar koplietošanas vannas istabu un tualeti.

Brokastis ir pieejamas par atsevišķu samaksu.

Rezervēt viesnīcu: Booking.com

Iesakām arī: 10 labākās budžeta viesnīcas Koh Rong Sanloem.

3. Kep – Darica Resort

Mājīgi, gaumīgi iekārtoti un gaiši brīvdienu namiņi. Viesnīca atrodas aptuveni 1 kilometra attālumā no populārā Kepas krabju tirgus. Viesnīcas teritorijā ir āra peldbaseins. Vannas istabā ir pieejami bezmaksas tualetes piederumi un čības. Laba izvēle mierīgai atpūtai. Tai pat laikā esot ļoti netālu no visa.

Brokastis ir iekļautas cenā.

Rezervēt viesnīcu: Booking.com

4. Siem Reap – Mekong Angkor Palace Inn

Nedārga 3 zvaigžņu viesnīca ar ārtelpu peldbaseinu Siem Reap centrā. Slavenais Ankorvata templis atrodas 6 km attālumā no viesnīcas. Viesnīcas apkārtnē ir daudz un dažādi vietējie restorāni un lielveikals. Populārā bāru iela atrodas nepilna kilometra attālumā. Viesnīcas istabas ir plašas un komfortablas. Tajās ir galds, krēsls, seifs, televizors un elektriskā tējkanna. Istabas ir kondicionētas. Privātajā vannaistabā ir fēns un bezmaksas vannaistabas piederumi.

Ir pieejami arī numuriņi ar balkonu.

Brokastis ir iekļautas cenā.

Rezervēt viesnīcu: Booking.com

Iesakām arī: 10 labākās budžeta viesnīcas Siem Reap.

Lai izdevies ceļojums!

2 thoughts on “Ceļojums uz Kambodžu: 2 nedēļu plāns un ieteikumi”

  1. Pa vienu dienu izbraukāt visus populārākos tempļus ? Tas nemaz nav iespējams. Mums vajadzēja 5 dienas un arī tad visu neredzējām.
    Tāpat arī nav brauciens ar laivu pa fantastisko Tonle Sap ezeru.

    Labi katram savs…………………..

    1. Tā ir – katram savs. Man Angkorvatā pietika ar 5 stundām. Bet nu katrs pats izlems ko skatīt, kam veltīt vairāk laiku un kam mazāk, attiecīgi pielāgojot šo plānu savām vajadzībām vai paņemot tikai sev aktuālāko.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *