Skip to content

Kambodžas vīza: Kā iegūt Kambodžas vīzu un cik tas maksā?

Jaunieši - mūki Kambodžā - Kambodžas vīza - Vīza uz Kambodžu

Šajā lapā ir atsauces uz mūsu sadarbības partneriem. Ja pēc nospiešanas uz kādas no saitēm tu veiksi pirkumu, mēs, iespējams, nopelnīsim komisiju.


Ceļojot uz Kambodžu, Latvijas pilsoņiem ir nepieciešama Kambodžas vīza. Kambodžas tūrisma vīzu var noformēt uz robežas (Visa on Arrival), kā arī ir iespēja pieteikties Kambodžas e-vīzai pirms ceļojuma. Arī Latvijas nepilsoņiem ir nepieciešama vīza uz Kambodžu, kuru ir jāiegūst pirms ceļojuma, internetā piesakoties Kambodžas e-vīzai.

Ar e-vīzu un tūrisma vīzu (Visa on Arrival) valstī ir atļauts uzturēties līdz 30 dienām. Pametot valsti vēlāk nekā atļauts, būs jāmaksā soda nauda (5 USD par katru pārsniegto dienu).

Kambodžas vīzas noformēšana uz robežas (Visa on Arrival)

Vīzu ir iespējams noformēt Pnompeņas, Siem Reap un Sihanoukville lidostās, kā arī konkrētos Kambodžas – Taizemes, Kambodžas – Laosas un Kambodžas – Vjetnamas robežpunktos.

Lai noformētu Kambodžas tūrisma vīzu uz robežas, ir nepieciešami šādi dokumenti:

  • Ceļošanai derīga pase. Tās derīguma termiņam ir jābūt ne mazākam kā 6 mēneši pēc plānotās atgriešanās;
  • Dokumentu fotogrāfija (3,5 x 4,5 cm; uz balta fona);
  • Aizpildīta pieteikuma forma (tā ir pieejama uz vietas);
  • Aizpildīta iebraukšanas kartīte, kas tiek izsniegta lidmašīnā un uz vietas;
  • Aizpildīta deklarācijas forma, kas arī tiek izsniegta uz vietas.

Vīzas cena – 30 USD.

Maksājot par vīzu, iesakām dot tiešu naudu. Ja tomēr tev nav tiešas naudas, rūpīgi pārbaudi izdoto atlikumu. Kā pati esmu pieredzējusi un kā ir dzirdēts vairākkārt, diemžēl robežsargi mēdz šmaukties.

Type E vīza, zināma arī kā Kambodžas biznesa vīza

Ja Kambodžā plāno uzturēties ilgāk nekā mēnesi vai divus, ierodoties valstī, uzreiz piesakies “Type E” vīzai, kas ir vienkārši pagarināma arī uz ilgāku laiku. Šāda vīza maksā 35 ASV dolārus. Noformēšanas process ne ar ko neatšķiras no parastās tūrisma vīzas. Šo vīzu var pagarināt uz 3, 6 vai 12 mēnešiem.

Pieteikšanās Kambodžas e-vīzai

Lai saņemtu e-vīzu ir nepieciešami šādi dokumenti:

  • Ceļošanai derīga pase. Tās derīguma termiņam ir jābūt ne mazākam kā 6 mēneši pēc plānotās atgriešanās;
  • Ieskenēta pase;
  • Dokumentu fotogrāfija digitālā formātā. Fotogrāfijai jābūt uz balta fona.

Lai pieteiktoes Kambodžas e-vīzai, dodies uz Kambodžas oficiālo vīzas pieteikumu mājas lapu. Izvairies no citām vietnēm, kas piedāvā noformēt Kambodžas e-vīzu! To pakalpojumi ir krietni dārgāki un ir iespējams “uzrauties” arī uz krāpniekiem!

Oficiālajā e-vīzas vietnē ej uz “Application”. Atvērsies pieteikuma forma. Tajā jānorāda savi personas dati, adrese, pases dati un viesnīcas / citas naktsmītnes nosaukums un adrese (var norādīt tikai pirmo viesnīcu). Norādi arī datumu, kurā plāno ierasties Kambodžā, kā arī robežpunktu vai lidostu.

Aizpildi visus lauciņus, ielādē savu fotogrāfiju un ieskenēto pasi.

Kad pieteikums aizpildīts, samaksā par vīzu ar bankas karti.

E-vīzas cena – 36 USD. Savukārt, par kartes izmantošanu tev būs jāsamaksā vēl 3 ASV dolāri.

E-vīzu saņemsi dažu dienu laikā.

Atceries, ka ar e-vīzu Kambodžā var iebraukt tikai konkrētos robežpunktos un lidostās: Pnompeņas un Siem Reap lidostās, kā arī Poipet un Cham Yeam (Kambodžas -Taizemes robežpunkti), un Bavet (Kambodžas – Vjetnamas robežpunkts).

Kad esi ieradies Kambodžā, robežpunkta / lidostas pasu kontrolē iesniedz izprintēto e-vīzu, pasi un aizpildīto iebraukšanas kartīti, kuru tu varēsi iegūt turpat uz robeža vai lidmašīnā.

Satiksmpe Pnompeņā - Labākās budžeta viesnīcas Pnompeņā
Satiksmpe Pnompeņā, Kambodžas galvaspilsētā

Ierašanās Kambodžā

Kambodžā var iebraukt arī pa zemi, un arī Kambodžas tūrisma vīzu var noformēt vairākos robežpunktos. Tomēr atceries, ka ar e-vīzu tev ir atļauts iebraukt tikai trijos sauszemes robežpunktos (skat. augstāk).

Iesakām būt uzmanīgiem, kad šķērsosi zemes robežu. Ir dzirdēti gadījumi, kad robežkontroles ierēdņi pieprasa papildus samaksu par vīzu. Kā arī robežpunktu apkārtnē apgrozās citi pārlieku draudzīgi tipi, kas vēlas nopelnīt, “palīdzot” tūristiem. Ignorē visus aizdomīgos tipus un dodies pie oficiālajiem robežkontroles punktu oficiālajiem darbiniekiem.

Sākumā tev vajadzēs pamest valsti, kurā esi šajā brīdī – Taizemi, Laosu vai Vjetnamu. Tavā pasē tiks iespiests zīmogs, kas pierāda, ka esi pametis valsti. Tālāk dodies uz Kambodžas pasu kontroli, kur arī noformēsi Kambodžas tūrisma vīzu.

Atceries, maksā par Kambodžas vīzu tikai tad, kad esi jau Kambodžas pasu kontrolē.

“Nepērc” vīzu jau Taizemes / Laosas / Vjetnamas pusē.

Vīzas cena uz Kambodžas robežas ir tāda pati kā lidostā – 30 USD.

Ja uz Kambodžu ceļosi ar autobusu, pirms iegādāties autobusa biļeti, rūpīgi izpēti interneta forumus un iepazīsties ar citu ceļotāju pieredzi. Iesakām izmantot tikai uzticamas autobusu kompānijas.

Ja esi Taizemē un vēlies ceļot uz Kambodžu, līdz Taizemes – Kambodžas robežpilsētai Aranyaprathet var aizbraukt arī ar vilcienu.

Kambodžas vīzas pagarināšana

Gan e-vīzu, gan tūrisma vīzu var pagarināt par mēnesi. To var izdarīt imigrācijas ofisā Pnompeņā vai ar tūrisma aģentūras starpniecību. Tas aizņem dažas dienas.

Vīzas pagarināšana uz 1 mēnesi maksā aptuveni 45 USD.

Lai pagarinātu vīzu, ir nepieciešama viena dokumentu fotogrāfija.

IESAKĀM: Labākās budžeta viesnīcas PnompeņāLabākās budžeta viesnīcas Siem ReapLabākās budžeta viesnīcas Sihanoukville, Labākās budžeta viesnīcas Koh Rong Sanloem

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *