Skip to content

Turcijas vīza: Kā iegūt Turcijas vīzu un cik tas maksā?

Šajā lapā ir atsauces uz mūsu sadarbības partneriem. Ja pēc nospiešanas uz kādas no saitēm tu veiksi pirkumu, mēs iespējams nopelnīsim komisiju. Tev tas neko nekā neietekmē - cena paliek tāda pati.


Ceļojot uz Turciju, Latvijas pilsoņiem Turcijas vīza nav nepieciešama. Atļautais uzturēšanās laiks – 90 dienas 180 dienu laikā, nepārsniedzot 30 dienas katrā ieceļošanas reizē.

Savukārt Latvijas nepilsoņiem ir nepieciešama vīza uz Turciju. Vīzai var pieteikties elektroniski – izmantojot elektronisko vīzu pieteikumu sistēmu.

Turcijas vīza = Zīmogs pasē

Latvijas pilsoņiem ierodoties Turcijā, ir tik vien kā jāuzrāda ceļošanai derīga pase, kas šajā gadījumā nozīmē, ka tās derīguma termiņš ir ne mazāks kā 6 mēneši pēc plānotās izbraukšanas no Turcijas.

Ceļotāji Turcijā var iebraukt gan pa zemi, gan ielidot.

Ko darīt, ja Turcijā gribi uzturēties ilgāk nekā 30 dienas?

Latvijas pilsoņi Tucijā bez vīzas var uzturēties līdz 30 dienām vienā ieceļošanas reizē un 90 dienas 180 dienu laikā. Ja Turcijā vēlies uzturēties ilgāk par noteiktajām dienām, būs jāizbrauc no valsts un jāatgriežas atpakaļ. Var izbraukt gan pa zemi, gan izlidot.

Teorētiski viss ir vienkārši – izbrauc no Turcijas pirms beidzas atļautās 30 dienas, brauc atpakaļ un saņem jaunu 30 dienu zīmogu. Taču ņem vērā, ka praksē pēc vairākām šādām reizēm, jo īpaši, ja valstī vienmēr pavadi maksimālo atļauto laiku, robežsargiem var rasties aizdomas un tev var tik uzdoti jautājumi par to, ar ko tu nodarbojies Turcijā un kāpēc dodies tur tik regulāri.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.