Ja ir jautājumi, raksti mums e-pastu!
latviesicelo@gmail.com

Nedārgs un drošs veids kā lietot internetu ceļojuma laikā (Eiropā un Turcijā)

Noderīgi padomi un ieteikumi latviešu ceļotājiem

Nedārgs un drošs veids kā lietot internetu ceļojuma laikā (Eiropā un Turcijā)

Dalies ar draugiem!

Šajā lapā ir atsauces uz mūsu sadarbības partneriem. Ja pēc nospiešanas uz kādas no saitēm Tu veiksi pirkumu, mēs iespējams nopelnīsim komisiju. Vari būt drošs, ka mēs iesakām tikai tādus pakalpojumu sniedzējus, kam uzticamies.


Mūsdienās internets jau vairs nav luksuss. Tā ir vajadzība. Ne tikai mājās, bet arī ceļojot. Mēs lietojam internetu, lai sazinātos ar draugiem un ģimeni, lai ielādētu Instagram un Facebook savas ceļojumu bildes, lai galu galā atrastu, kur atrodas mūsu viesnīcā un kā tikt uz autoostu, lai lietotu citas ikdienā pierastas mobilās aplikācijas. Ja tu bieži ceļo darbam vai arī strādā attālināti, labs interneta pieslēgums ir vēl jo vairāk svarīgs. Atrast labu, nedārgu un uzticamu interneta pieslēgumu – ne vienmēr tas ir vienkārši.

Internets mums ir svarīgs. Par to nav šaubu. Bet kā labāk rīkoties? Daudzi, esot ārzemēs, izvēlas turpināt lietot savu esošo Latvijas SIM karti. Kādam ar to arī pietiek, cits savukārt pēc ceļojuma saņem negaidīti lielu rēķinu no sava mobilo sakaru operatora.

Izmaksu ziņā šis drošāks veids kā lietot internetu ārzemēs – WiFi piekļuves punkti. Tu uzreiz redzi, ko un par ko tu maksā. Ja vispār maksā, jo bezmaksas WiFi restorānos, kafejnīcās un tirdzniecības centros šobrīd jau ir kļuvis par ierastu lietu ne tikai Eiropā, bet arī citur pasaulē. Galvenais trūkums šādam risinājumam ir tas, ka tu esi ierobežots. Tev ir jābūt šajā konkrētajā vietā. Tu nevari iet pastaigāties un turpināt lietot Facebook. Vai arī doties laivu braucienā un taisīt video tiešraidi savā Instagram. Arī drošības ziņā publisks bezmaksas WiFi nav labākā izvēle. Ir vērts aizdomāties, kur un kam tu pieslēdzies, lietojot publisko WiFi.

Ja internetu tu lieto daudz un tev tas ir svarīgs, ir vēl cits, labāks risinājums – izīrēt mobilo rūteri. Piemēram, no Rent ‘n Connect.

Kas ir Rent ’n Connect

Rent ‘n Connect ir Lielbritānijas uzņēmums ar pārstāvniecībām Londonā, Berlīnē un Stambulā, kas piedāvā izīrēt mobilos rūterus. Šobrīd rūteri ir pieejami Lielbritānijā, Eiropas Savienības valstīs un Turcijā. Tuvākajā nākotnē pakalpojums būs pieejams vēl vairāk valstīs. Kā stāsta kompānijas pārstāvji, vairākums viņu klientu ir no Dienvidamerikas, Lielbritānijas, Vācijas un Tuvajiem Austrumiem.

Ko tieši piedāvā Rent ‘n Connect

Rent ‘n Connect piedāvā mobilos rūterus ar neierobežota interneta pieslēgumu.

Ja skatāmies uz to, ko piedāvā Latvijas mobilo sakaru operatori, tad vairumā gadījumu interneta lietošana arī Eiropas Savienības ietvaros ir limitēta. Dažos gadījumos ārzemēs tev ir pieejami 2 GB, citos 5 GB. Lietojot vairāk ir jāmaksā papildus. Un tai pat laikā vienmēr jāpiedomā, lai galu galā nesanāktu maksāt pārāk daudz. Lietojot Rent ‘n Connect, tev ne tikai ir neierobežots interneta pieslēgums, par kura drošību var neuztraukties, bet arī tavas izmaksas ir fiksētas. Jo Rent ‘n Connect tu maksā konkrētu dienas maksu un viss.

Mobilais rūteris ir neliels. To var vienkārši ielikt kabatā. Viens no lielākajiem tā plusiem ir tāds, ka 1 mobilo rūteri vienlaicīgi var lietot un internetam pieslēgties līdz pat 10 ierīcēm. Noderīgi, ja ceļojat grupā vai ar ģimeni, jo vienu interneta pieslēgumu var dalīt uz visu grupu. Un arī lietot šo WiFi ir iespējams jebkurā vietā, kur vien ir mobilais tīkls. Arī pļavā un iespējams arī laivu izbraucienā.

Izvēloties Rent ‘n Connect rūteri, tev nav jādomā par to, kur dabūt SIM karti un kura operatora pakalpojumu izvēlēties. SIM karte jau būs ievietota rūterī, un tu varēsi uzreiz sākt lietot internetu.

Ja rodas kādas neskaidrības, Rent ‘n Connect tehniskais atbalsta dienests ir pieejams 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā. Sasniedzams gan internetā, gan pa telefonu.

Kā izīrēt mobilo rūteri

Tas ir ļoti vienkārši.

  1. Ej uz viņu mājas lapu (Lielbritānijas, ES valstu vai Turcijas). Izvēlies attiecīgo lapu atkarībā no tā, uz kurieni tu ceļosi. Uz Lielbritāniju, citur Eiropas ietvaros vai uz Turciju.
  2. Rezervē mobilo rūteri. Ir jāievada ceļojuma datumi un jāveic apmaksa.
  3. Notiek piegāde. Mobilais rūteris tiek piegādāts uz tavu viesnīcu vai jebkādu citu vietu, kur tu būsi norādījis. Piegāde notiek jau pirms ceļojuma. Lai būtu drošs, ka rūteris ir tur, kad tu ieradīsies. Ir iespēja arī rūteri pasūtīt uz mājām uz Latviju. Šādā gadījumā ceļojuma laikā vairs ne par ko vairāk nebūs jādomā.
  4. Ceļojuma beigās atbrauc kurjers un paņem rūteri.

Rent n Connect mobilā rūtera īre ārzemēs

Kā darbojas Rent ‘n Connect rūteris

Nospied pogu uz rūtera, un tas sāk darboties. Lai pieslēgtos internetam ar savu telefonu, planšeti vai datoru, izmanto paroli, kas ir norādīta uz rūtera. Un viss. Tik vienkārši.

Vārdu sakot, labs risinājums visiem, kas internetu lieto daudz un regulāri. Par savu naudu tu saņem pakalpojumu, kas ļaus par interneta atrašanu ceļojuma laikā vairāk nedomāt, tādējādi ietaupot tev gan naudu, gan arī laiku.

Raksts sagatavots sadarbībā ar Rent ’n Connect.

Viesnīcas un hosteļi:

BOOKING.COM
Istabas, dzīvokļi, villas ārzemēs:

AIRBNB

Dalies ar draugiem!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *