Skip to content

Krievijas vīza: Kā iegūt Krievijas vīzu un cik tas maksā?

Vasīlija Svētlaimīgā katedrāle Maskavā - Krievijas vīza - Vīza uz Krieviju

Šajā lapā ir atsauces uz mūsu sadarbības partneriem. Ja pēc nospiešanas uz kādas no saitēm tu veiksi pirkumu, mēs, iespējams, nopelnīsim komisiju.


Ceļojot uz Krieviju, Latvijas pilsoņiem ir nepieciešama Krievijas vīza. Tā ir jānoformē pirms ceļojuma.

Savukārt Latvijas nepilsoņiem nav nepieciešama vīza uz Krieviju. Atļautais uzturēšanās laiks  – līdz 90 dienām 180 dienu periodā.

Latvijas pilsoņi Krievijas vīzu var noformēt Krievijas vīzu centrā vai ar tūrisma aģentūras palīdzību.

Ir vairāki Krievijas vīzu veidi. Šajā rakstā fokusēsimies uz to, kā iegūt ceļošanai vispiemērotāko vīzu – tūrisma vīzu. Ar šāda tipa vīzu Krievijā tu vari uzturēties līdz 30 dienām. Var pieteikties gan vienreizējai, gan divreizējai tūrisma vīzai.

Atceries, ka ar tūrisma vīzu tu vari iebraukt Krievijā gan pa sauszemi, gan ielidot.

Nepieciešama palīdzība ceļojuma plānošanā? Raksti uz latviesicelo@gmail.com – palīdzēsim!

Krievijas tūrisma vīzas noformēšana Krievijas vīzu centrā

Viens no veidiem, kā noformēt Krievijas tūrisma vīzu, ir izmantot Krievijas vīzu centra, piemēram, IFS Latvia vai VFS GLOBAL pakalpojumus.

Atceries – pirms doties uz Krievijas vīzu centru iesniegt dokumentus un vīzas pieteikumu, ir jāpiesakās vizītei!

Kad vizīte ir pieteikta, attiecīgajā dienā ir jādodas uz Krievijas vēstniecību, ņemot līdzi šādus dokumentus:

 • Aizpildītu un izprintētu vīzas pieteikuma anketu. Šo anketu var aizpildīt Krievijas Federācijas Konsulārā departamenta mājas lapā;
 • Ārzemju tūrista uzņemšanas apstiprinājumu no tūrisma aģentūras Krievijā;
 • Ceļošanai derīgu pasi ar derīguma termiņu ne mazāku par 6 mēnešiem pēc plānotās atgriešanās un vismaz 2 brīvām lappusēm vīzu sadaļā;
 • Dokumentu fotogrāfiju (3.5 x 4.5 cm) uz balta fona;
 • Ceļojuma apdrošināšanu uz visu vīzas darbības periodu.

Ārzemju tūrista uzņemšanas apstiprinājumu no tūrisma aģentūras Krievijā – šo “dokumentu”, sauktu arī par ielūgumu, var iegūt no radiem vai draugiem Krievijā un var arī iegūt no tūrisma kompānijas vai viesnīcas Krievijā. Jebkurā gadījumā ir nepieciešams viesnīcas rezervēšanas apstiprinājums (oriģināls) no Krievijas iestādes, kura strādā tūrisma pakalpojumu jomā (piemēram, viesnīca, tūroperators) un kuras dati reģistrēti Vienotā Federālā Tūroperatoru rēgistrā. Šajā gadījumā neder booking.com vai citu interneta rezervēšanas sistēmu apstiprinājums, bet gan oriģināls, parakstīts un apzīmogots.

Vienvārdsakot, šis variants var būt laikietilpīgs un sarežģīts. Tāpēc lasi tālāk par iespēju Krievijas vīzu noformēt ar tūrisma aģentūras palīdzību.

Tūrisma vīzas noformēšana vīzu centrā aizņem aptuveni 10 dienas.

Cena – sākot no 60 EUR, atkarībā no vīzu centra.

Ir iespējams Krievijas tūrisma vīzu noformēt arī ātrāk, par papildus samaksu.

Krievijas tūrisma vīzas noformēšana ar tūrisma aģentūras palīdzību

Tūrisma aģentūras piedāvā vienkāršotu Krievijas tūrisma vīzas noformēšanas procesu. Lai noformētu Krievijas vīzu kādā no tūrisma aģentūrām, ir nepieciešami šādi dokumenti:

 • Ceļošanai derīga pase ar derīguma termiņu ne mazāku par 6 mēnešiem pēc plānotās atgriešanās un vismaz 2 brīvām lappusēm vīzu sadaļā;
 • Ceļojuma apdrošināšana uz visu vīzas darbības periodu (iespējams iegādāties arī tūrisma aģentūrā);
 • Dokumentu fotogrāfija (3.5 x 4.5 cm) uz balta fona.

Ir iespējams, ka aģentūrā tev lūgs aizpildīt arī pieteikuma formu.

Ārzemju tūrista uzņemšanas apstiprinājums no tūrisma aģentūras Krievijā nav nepieciešama. Tūrisma aģentūra to nokārtos tavā vietā.

“Latvieši Ceļo” lasītāja Edgara pieredze un komentārs:

Lai gan vienreizējo tūrisma vīzu valstī tev ir atļauts uzturēties 30 dienas, tev var izsniegt vīzu arī ar mazāku darbības laiku – balstoties pēc tava iebraukšanas un izbraukšanas datuma, kas var būt pat dažas dienas. Tādēļ, kad tiek uzdots jautājums par to, cik ilgi plānots uzturēties Krievijā, labāk ir teikt, ka brauciens pagaidām vēl nav saplānots. Tad tiks piešķirta vīza, kas būs uz visām 30 dienām. Plusi ir tādi, ka ja tiek atcelti reisi nebūs problēmas ar vīzām un par to nebūs jāuztraucas.

Vīzas noformēšanas laiks – ap divām nedēļām.

Cena – sākt no 70 EUR, atkarībā no tūrisma aģentūras, kuras pakalpojumu izmanto.

Pieteikšanās Krievijas vīzai, esot ārzemēs

Krievijas vīzai var pieteikties arī esot ārzemēs.

Šādā gadījumā ir jāiet uz attiecīgo Krievijas vēstniecību un jāiesniedz attiecīgās vēstniecības mājas lapā pieprasītie dokumenti. Ārzemēs arī var tikt prasīts “ielūgums”. Piemēram, Kambodžā man derēja ielūguma ieskenēta versija, kuru es nopirktu no Latvijas tūrisma aģentūras Travel Art.

Man ir pozitīva pieredze, piesakoties un saņemot vīzu uz Krieviju, Kambodžas galvaspilsētā Pnompeņā. Gala izmaksas bija zemākas nekā, ja to darītu Latvijā. Manā gadījumā tas arī aizņēma mazāk laiku nekā, ja vīzai es pieteiktos Latvijā.

Citi Krievijas vīzas veidi

Vēl daži populāri Krievijas vīzas veidi:

 • Vienreizējas un divreizējas komercvīzas, ar termiņu līdz 90 dienām;
 • Daudzkārtējā komercvīza (biznesa vīza), ar termiņu līdz gadam;
 • Humanitārā vīza;
 • Tranzīta vīza;
 • Privātā vīza (iegūstama, uzrādot radinieku ielūgumu);
 • Krievijas vīza radinieka nāves / smagas slimības gadījumā (uzrādot ārsta apstiprinātu telegrammu);
 • Darba vīza;
 • Mācību vīza.

Par Krievijas vīzu veidiem var uzzināt Krievijas vēstniecības mājaslapā un Krievijas vīzu centru mājaslapās, piemēram, IFS Latvia.

Šajā rakstā iekļaušu informāciju arī par gada komercvīzu un tranzītvīzu.

Daudzkārtējā gada komercvīza

Šādu vīzu var saņemt tikai tad, ja tev pēdējā gada laikā ir bijusi 30 dienu tūrisma vīza. Lai noformētu Krievijas komercvīzu (Krievijas biznesa vīzu), ir nepieciešama ceļošanai derīga pase, dokumentu fotogrāfija un apdrošināšana uz visu vīzas darbības laiku, tas ir, uz gadu. Komercvīzu visvienkāršāk nokārtot ir tūrisma aģentūrā.

Cena ir atkarīga no aģentūras – parasti 100 – 150 EUR robežās.

“Latvieši Ceļo” lasītāja Edgara pieredze un komentārs:

Kārtojot vīzu, vari teikt, ka tev ir apdrošināšana, kas ir piesaistīta kredītkartei, un apdrošināties pirms prom braukšanas. Aģentūras apdrošināšanas piedāvājumi parasti ir ļoti neizdevīgi, savukārt Swedbank ceļojuma apdrošināšana uz pilnu gadu ir ap 800 EUR (Zelta klientiem).

Tranzīta vīza

Tranzīta vīza tiek izsniegta ar mērķi izbraukt cauri Krievijas Federācijas teritorijai uz termiņu līdz 10 diennaktīm (pa zemi) vai līdz 3 diennaktīm (ar lidmašīnu).

Lai pieteiktos tranzīta vīzai, ir jāuzrāda biļetes (uz un no Krievijas), vīzu ieceļošanai Krievijas kaimiņvalstī, dokumentu fotogrāfiju un ceļojumu apdrošināšanu uz vīzas darbības laiku. Pasei jābūt ar derīguma termiņu ne mazāku par 6 mēnešiem pēc plānotās atgriešanās un vismaz 2 brīvām lappusēm vīzu sadaļā.

Tranzītvīzu var noformēt tūrisma aģentūrā vai vīzu centrā. Ja vīzu kārto vīzu centrā, pirms doties iesniegt dokumentus, ir jāaizpilda (un jāizdrukā) vīzas pieteikums Krievijas Federācijas Konsulārā departamenta mājas lapā.

Lidojumi uz Krieviju

Ja neesi vēl nopircis lidojumu uz Krieviju, iesakām meklēt to Kiwi.com:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *