Skip to content

Indonēzijas vīza: Kā iegūt Indonēzijas vīzu un cik tas maksā?

Šajā lapā ir atsauces uz mūsu sadarbības partneriem. Ja pēc nospiešanas uz kādas no saitēm tu veiksi pirkumu, mēs, iespējams, nopelnīsim komisiju.


Ceļojot uz Indonēziju, Latvijas pilsoņiem Indonēzijas vīza nav nepieciešama. Atļautais uzturēšanās laiks vienā iebraukšanas reizē – līdz 30 dienām. Pametot valsti vēlāk nekā atļauts, būs jāmaksā soda nauda (aptuveni 20 EUR par katru dienu). Viena no iespējām, kā Indonēzijā uzturēties ilgāk, ir izbraukt no valsts, atgriezties dažas dienas vēlāk un saņemt atļauju palikt vēl 30 dienas Indonēzijā.

Savukārt nepilsoņiem ir nepieciešama vīza uz Indonēziju. To ir jānokārto pirms brauciena, un tas ir izdarāms ar tūrisma aģentūras palīdzību.

Nepieciešama palīdzība ceļojuma plānošanā? Raksti uz latviesicelo@gmail.com – palīdzēsim!

Indonēzijas vīza: 30 dienu, 60 dienu un citas iespējas

Ceļojot uz Indonēziju, tavas pases derīguma termiņam ir jābūt ne mazākam kā 6 mēneši pēc plānotās atgriešanās.

Nav teikts, ka tā notiks, taču, iebraucot Indonēzijā, tev var pieprasīt uzrādīt avio biļeti prom no valsts vai uzdot jautājumus par apmeklējuma mērķi un ceļojuma plānu. Saki, ka esi atvaļinājumā, un visam būtu jābūt kārtībā.

Indonēzijā ir atļauts uzturēties arī ilgāk nekā 30 dienas.

Ja ir vēlēšanās Indonēzijā uzturēties ilgāk, jāizvēlas viens no variantiem:

  • Pieteikties pagarināmai 60 dienu tūrista vīzai kādā no tūrisma aģentūrām vai Indonēzijas vēstniecībā. Šāda tipa vīza ir pagarināma līdz pusgadam.
  • Lidostā iegādāties pagarināmu 30 dienu vīzu (Visa on Arrival). Šāda tipa vīza ir pagarināma vēl par 30 dienām.
  • Pieteikties pagarināmai 60 dienu sociālajai vīzai Indonēzijas vēstniecībā vai ar tūrisma aģentūras starpniecību.
  • Lidostā vai uz zemes robežas izvēlēties 30 dienu bezmaksas vīzu, izbraukt pirms vīzas derīguma termiņa beigām, atgriezties un dabūt jaunu 30 dienu vīzu. Sīkāk par šo iespēju zemāk, ieskaitot riskus, kas pastāv, izvēloties darīt šādi.

Visvieglāk ir iegūt pagarināmu vīzu (Visa on Arrival). To var iegūt lidostās un robežpunktos, tik vien kā uzrādot pasi un samaksājot 37 dolārus (USD). Tev var tikt paprasīta avio biļete, kas pierāda to, ka maksimums pēc 60 dienām tu pametīsi Indonēziju. Var tikt uzdoti arī šādi jautājumi par tavu ceļojumu: ko plāno apmeklēt Indonēzijā, kur apmetīsies, cik ilgi ceļosi utt.

Kad par vīzu (Visa on Arrival) ir samaksāts,  tiek izsniegts čeks un pasē ielīmēta vīza.

Čeks obligāti ir jāsaglabā. To būs nepieciešams rādīt, kad gribēsi pagarināt vīzu.

Pieteikties pagarināmai vīzai (Visa on Arrival) var šādos robežkontroles punktos un lidostās.

Tradicionālās indonēziešu mājas - Indonēzijas vīza - Vīza uz Indonēziju

Kā pagarināt Indonēzijas vīzu? (Visa on Arrival)

Nedēļu (labāk – 7 darba dienas) pirms vīzas derīguma termiņa beigām ir jādodas uz tuvāko imigrācijas dienestu (indonēziešu valodā – Kantor Imigrasi), lai sāktu vīzas pagarināšanas procesu.

Līdzi ir jāņem sekojoši dokumenti:

  • Pase,
  • Pases kopija,
  • Vīzas kopija,
  • Čeks, ko izsniedza lidostā / robežkontroles punktā pēc apmaksas,
  • Aviobiļetes, kas pierādīs, ka 30 dienas pēc vīzas pagarināšas dienas (vēlākais 60 dienas no iebraukšanas brīža) tu pametīsi valsti,
  • Viesnīcas (vai cita veida naktsmītnes) nosaukums, adrese, e-pasts, telefona numurs,
  • 500 000 IDR (aptuveni 30 EUR).

Lai pabeigtu vīzas pagarināšanas procesu, uz imigrācijas dienestu kopumā jādodas 3 reizes.

Pirmajā reizē tiek iesniegti dokumenti un pase, kā arī aizpildītas veidlapas.

Otrajā reizē tiek paņemti biometriskie dati un uzņemta fotogrāfija.

Trešajā apmeklējuma reizē tiek izsniegta atpakaļ pase ar pagarinātu vīzu.

60 dienu tūrista vīzas pagarināšana notiek līdzīgi. Ir ieteicams tās pagarināšanas procesu uzsākt 2 nedēļas pirms derīguma termiņa beigām.

Pirms dodies uz imigrācijas ofisu, noskaidro tā darba laiku.

Lai pieteiktos sociālajai vīzai, ir nepieciešams sponsors jeb galvotājs. Tas var būt tavs draugs vai paziņa no Indonēzijas. Ja tu nepazīsti nevienu indonēzieti, kas tev var palīdzēt, vērsies kādā tūrisma aģentūrā un viņi to atrisinās tavā vietā.

Svarīgi! Bali, konkrēti Denpasārā, tā nav problēma, taču citur Indonēzijā tu vari tikt neielaists imigrācijas dienestā, ja ierodies šortos un ar iešļūcenēm. Precizē to pirms dodies uz imigrācijas dienestu. Vai arī uzvelc bikses/kleitu/svārkus un esi tam gatavs.

Izbraukšana no valsts un atgriešanās, lai iegūtu jaunu 30 dienu bezmaksas vīzu

Angļu valodā ceļotāji šādu darbību visbiežāk sauc par “visa run”.

Tas nozīmē to, ka tu izbrauc no valsts pirms vīzas derīguma termiņa beigām, atgriezies nedaudz vēlāk un saņem jaunu 30 dienu bezmaksas vīzu.

Un praksē tas tā arī notiek. Tomēr, ja plāno tā darīt vairāk nekā 1 reizi, esi uzmanīgs. Jo imigrācijas dienesta darbiniekiem tas var nepatik. Un vislabākais veids, kā izvairīties no problēmām ir šo izbraukšanu katru reizi veicot dažādi, uz dažādām valstīm. Vai vēl vislabāk – izbraucot no Indonēzijas uz vairāk nekā pāris nedēļām.

Svarīgi! Apdomā kārtīgi, ja plāno braukt no Bali uz Singapūru un atpakaļ. Tā ir darījuši ļoti daudzi. Un šobrīd tas vairs nav droši. Singapūras imigrācijas dienestam tas nepatīk. Kā paši esam pieredzējuši, tas var beigties arī ar to, ka tev tiek liegta iespēja iebraukt Singapūrā un tevi deportē uz Indonēziju.

Drošāks variants: iebraukt Singapūrā, tālāk doties uz blakus esošo Malaiziju, un no Malaizijas lidot uz Bali.

Vai arī – iebraucot Singapūrā, teikt, ka tālāk brauksi ar autobusu uz Malaiziju. Nevis uz Bali. Bet realitātē vēlāk lidot uz Bali. Jo var jau arī būt, ka pārdomāji, vai ne? Bet atceries, ka melot imigrācijas dienesta darbiniekiem ir nevis vienkārši slikti, bet tas ir pretlikumīgi. Ņem to vērā.

IESAKĀM: Labākās budžeta viesnīcas Bali, Indonēzijā

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *