Ja ir jautājumi, raksti mums e-pastu!
latviesicelo@gmail.com

Honkongas vīza: Kā iegūt Honkongas vīzu un cik tas maksā?

Noderīgi padomi un ieteikumi latviešu ceļotājiem

Honkongas vīza: Kā iegūt Honkongas vīzu un cik tas maksā?

Skats uz Honkongu - Honkongas viza

Dalies ar draugiem!

Šajā lapā ir atsauces uz mūsu sadarbības partneriem. Ja pēc nospiešanas uz kādas no saitēm Tu veiksi pirkumu, mēs iespējams nopelnīsim komisiju. Vari būt drošs, ka mēs iesakām tikai tādus pakalpojumu sniedzējus, kam uzticamies.


Ceļojot uz Honkongu, Latvijas pilsoņiem Honkongas vīza nav nepieciešama. Atļautais uzturēšanās laiks – līdz 90 dienām 6 mēnešu laikā.

Savukārt Latvijas nepilsoņiem ir nepieciešama vīza uz Honkongu. To ir jānokārto pirms brauciena, un tas ir izdarāms ar tūrisma aģentūras palīdzību.

Honkonga ir autonoms rajons Ķīnā. Tās iekšējā likumdošana, kārtība, nodokļu un finanšu pārvalde nav atkarīgas no Ķīnas. Arī vīzu politika atšķiras no Ķīnas vīzu politikas. Līdz ar to arī, ja, braucot uz Ķīnu, mums, latviešiem, Ķīnas vīza ir nepieciešama, Honkongai tā mums nav vajadzīga.

Honkongas vīza = “čeks” pasē

Latvijas pilsoņiem iebraucot Honkongā, ir tik vien kā jāuzrāda ceļošanai derīga pase – ar derīguma termiņu ne mazāku kā 6 mēneši pēc plānotās izbraukšanas no Honkongas. Līdzīgi kā citās valstīs tas notiek arvien biežāk, iebraucot valstī vai arī kāpjot iekšā lidmašīnā, var tikt paprasīts uzrādīt prombraukšanas biļeti atpakaļ uz mājām vai kādu citu valsti.

Uz robežas vai lidostā pasē netiek iespiests zīmogs, kā tas ir Malaizijas un Singapūras gadījumā, taču tiek iedots “čeks”, kurš apliecina to, ka tev ir atļauts uzturēties valstī 90 dienas. Uz šīs papīra lapas ir norādīts datums, līdz kuram tev ir jāizbrauc no Honkongas.

Šī lapiņa ir obligāti jāsaglabā.

Jo vēlāk, braucot prom no Honkongas, tā tev būs jāatdod pasu kontrolē.

Manā gadījumā, kad es biju Honkongā pēdējo reizi, šo papīra lapu nemaz nebija iespējams tik vienkārši pazaudēt, jo tā tika ieskavots manā pasē.

Padoms tiem, kas ceļo uz Ķīnu un Honkongu

Ja viena ceļojuma laikā plāno apmeklēt gan Ķīnu, gan Honkongu, atceries, ka, iebraucot Honkongā, tu vairs nevarēsi atgriezties atpakaļ Ķīnā. Ja vien tev nebūs iegūta speciāla vīza, kas ļauj Ķīnā iebraukt divas vai vairākas reizes.

Vēl viena iespēja – Honkongā pieteikties jaunai Ķīnas vīzai. Tomēr ir jārēķinās, ka jaunas Ķīnas vīzas izgatavošana aizņems laiku.

Vai vēl labāk – plānot savu ceļojumu tā, ka Honkonga ir vai nu ceļojuma sākuma vai beigu punkts.

Viesnīcas un hosteļi:

BOOKING.COM
Istabas, dzīvokļi, villas ārzemēs:

AIRBNB

Dalies ar draugiem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *