Skip to content

Dienvidkorejas vīza: Kā iegūt Dienvidkorejas vīzu un cik tas maksā?

Šajā lapā ir atsauces uz mūsu sadarbības partneriem. Ja pēc nospiešanas uz kādas no saitēm tu veiksi pirkumu, mēs, iespējams, nopelnīsim komisiju.


Ceļojot uz Dienvidkoreju, Latvijas pilsoņiem Dienvidkorejas vīza nav nepieciešama. Atļautais uzturēšanās laiks vienā iebraukšanas reizē – maksimums līdz 90 dienām.

Savukārt Latvijas nepilsoņiem ir nepieciešama vīza uz Dienvidkoreju. Un to ir nepieciešams noformēt pirms došanās ceļojumā uz Dienvidkoreju. Vīzu ir iespējams iegūt ar tūrisma aģentūras palīdzību.

Dienvidkorejas vīza = “Čeks”

Latvijas pilsoņiem ielidojot Dienvidkorejā, ir tik vien kā jāuzrāda ceļošanai derīga pase – ar derīguma termiņu ne mazāku kā 6 mēneši pēc plānotās izbraukšanas no Dienvidkorejas. Kā arī jāaizpilda iebraukšanas/izbraukšanas kartīte.

Lidostā pasu kontrolē pasē vēl pavisam nesen tika iespiests zīmogs, bet 2018. gadā to atcēla.

Tagad, iebraucot Dienvidkorejā tev tiek iedots “čeks”, kas apliecina to, ka tev valstī ir atļauts uzturēties līdz 90 dienām.

Dienvidkorejā var ierasties arī ar kuģi no Japānas. Un arī šajā gadījumā Latvijas pilsoņiem nav nepieciešams pieteikties vīzai.

Atsevišķos gadījumos, ierodoties valstī, var tikt prasīts uzrādīt prombraukšanas biļeti.

Runājot par prombraukšanas biļeti, to var paprasīt arī pirms tam – reģistrējoties lidojumam uz Dienvidkoreju. Un, ja aviokompānijai rodas aizdomas, tev var arī tikt liegta iespēja iekāpt lidmašīnā.

Dienvidkoreja, Ziemeļkoreja un DMZ

Dienvidkoreja un Ziemeļkoreja ir divas pilnīgi atšķirīgas valstis.

Ja uz Dienvidkoreju ceļošana ir iespējama pavisam brīvi, Ziemeļkoreju ir iespējams apmeklēt tikai organizēta ceļojuma ietvaros, izmantojot konkrētu ceļojumu aģentūru pakalpojumus. Un arī valstī tūristi drīkst pārvietoties tikai tur un darīt tikai to, ko ļauj grupas gids. Pretējā gadījumā sekas var būt arī traģiskas.

Savukārt DMZ jeb tā saucamā Demilitarizētā zona ir 4 kilometrus plata un 250 kilometrus gara josla, kas atdala Ziemeļkoreju un Dienvidkoreju. Šī zona tika izveidota pēc Korejas kara beigām 1953. gadā. DMZ atrodas ļoti tuvu Dienvidkorejas galvaspilsētai Seulai, ikvienam to ir iespējams apmeklēt un līdz ar to tā var būt laba ideja īsam dienas izbraucienam no Seulas.

Vairāk par to, kas ir DMZ, kā tur nokļūt un kāpēc tur vispār braukt, uzzināsi, izlasot Alīnas Lincas rakstu par DMZ.

2 thoughts on “Dienvidkorejas vīza: Kā iegūt Dienvidkorejas vīzu un cik tas maksā?”

    1. To vislabāk varēs atbildēt mācību iestāde, uz kuru brauksi vai kura no Latvijas to organizē. Vienmēr ir iespēja vienkārši izbraukt no valsts uz dažām dienām un atgriezties, tādējādi dabūjot bezmaksas “vīzu”. Bet ir jāpainteresējas, vai šādi ir atļauts tur studēt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *