Skip to content

Ceļojums uz Klaipēdu: Pieredzes stāsts un padomi

Klaipēdas zīme

Šajā lapā ir atsauces uz mūsu sadarbības partneriem. Ja pēc nospiešanas uz kādas no saitēm tu veiksi pirkumu, mēs, iespējams, nopelnīsim komisiju.


Raksta un foto autore: Kristiāna Anna Bumbiere (@kristiana.bumbiere)

Šobrīd situācija ar pasaules apceļošanu ir kļuvusi sarežģīta. Vairs nevaram tik vienkārši iegādāties lētas aviobiļetes, bez raizēm iesēsties lidmašīnā un braukt uz galamērķi, ko sirds kāro. Ir jārēķinās ar ierobežojumiem, dažādiem sarežģījumiem, kas var gadīties ceļā, iespējams, pat vīrusa pārbaudēm. Un tomēr tos, kuru dzinulis ceļošana un kas tā vien kāro iepazīt jaunas vietas, iesaku izmantot iespēju, ka šobrīd varam brīvi ceļot iekš Baltijas valstīm.

Vieta, kas pilnīgi nejauši kļuva par manu galamērķi, ir Klaipēda.

Mans neplānotais ceļojums uz Klaipēdu

Vienu ceturtdienas pēcpusdienu ar mani sazinās mana augstskola un piedāvā doties Erasmus brīvprātīgajā praksē uz Klaipēdu. Uz jautājumu “kad?”, atbilde sekoja – “pirmdien!” . Īsti nebija iemeslu, kāpēc nedoties, tāpēc, nedomājot, piekritu. Šobrīd aizrit mana otrā nedēļa Klaipēdā, un, esmu atklājusi tikai daļu no tā, ko šī pilsēta piedāvā.

Tālāk par vēja ģenerātoriem un delfināriju…

Klaipēda daudziem, viennozīmīgi, saistās ar delfināriju un iepirkšanās centru, un tomēr, šeit ir daudz vairāk, ko redzēt un izbaudīt.

Klaipēdas vecpilsēta

Caur pilsētu plūstošā Danes upe, kas ietek Kuršu jomā, tā vien atgādina Amsterdamas vai Kopenhāgenas pilsētas kanālus – gar malām pietauvoti zvejnieku kuģi, laivas, restorāni uz ūdens, un ēkas upes krastā, kas raisa sajūtu, ka atrastos Skandināvijā.

Pilsētas arhitektūra, visnotaļ, ir atšķirīga no pārējās Lietuvas.

Klaipēda ir senākā Lietuvas pilsēta, un tajā lieliski ir saglabājušās arī vairākas vācu un skandināvu arhitektūras iezīmes.

Pilsēta ir unikāla ar daudzām vācu režģu būves jeb “Fachwerk” tehnoloģijas mājām.

Tāpat var sastapt arī vairākas klasicisma arhitektūras ēkas, piemēram, dzelzsceļa stacija.

Skulptūru un pieminekļu meklējumi

Aktivitāte vienai vai pat vairākām dienām ir Klaipēdas skulptūru un pieminekļu apskate, jo to pilsētā ir daudz.

Katram mākslas darbam ir savs stāsts, un dažiem pat leģendas. Citi, savukārt, nes veiksmi.

Ieplāno dienu, ko veltīsi meklējumiem – dodies uz Klaipēdas tūrisma un kultūras informācijas centru, vaicā pēc bukleta ar skultpūru karti, un dodies izzināt tēlotājmākslu.

Klaipēda lietainās dienās

Ne visas dienas mūsu laika joslā ir saulainas.

Un tomēr arī lietaināš dienās šajā pilsētā ir ko darīt.

Apmeklē vietējo pilsētas tirgu, un nobaudi vietējos gardumus.

Lietainas dienas ir lieliski piemērotas arī muzeju apmeklējumiem. Apskates vērti ir – Lietuvas pils muzejs, kur iespējams izstaigāt pils pagrabus, Mazās Lietuvas muzejs, un, viens no interesantākajiem muzejiem – Pulksteņu muzejs, kurā var atrast ne vien dažādu laika periodu un pasaules vietu senās pulksteņu un kalendāru sistēmas, bet arī izbaudīt muzeja krāšņo ēku ar pasakaino iekšpagalmu. Saulainā dienā iekšpagalmā ir aktivitātes gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Noteikti vērts ieplānot arī mākslas galerijas “KKKC” apmeklējumu.

Kuršu kāpa

No pilsētas centra ar prāmi 10 minūšu laikā iespējams nokļūt Smiltīnē.

Delfinārijs, viennozīmīgi, ir vieta, kuru interesanti apmeklēt būs ik vienam, un tomēr Kuršu kāpā ir vairāk, ko redzēt. Pa ceļam uz delfināriju iesaku piestāt Tropu tauriņu mājā – nelielā tropu telts, kurā dzīvo vairāk kā 200 tauriņu no Āfrikas, Āzijas un Amerikas, kas tā vien liek apjukt no to skaistajiem spārniem un sajusties kā pasakā.

Pēcāk, izvēloties mazākas pastaigu takas un baudot Kuršu kāpas nacionālā parka neskartās dabas burvību, šķērso kāpas, un nonāksi Baltijas jūras piekrastē. Tā ir lieliska vieta dienas atpūtai.

Iespēja arī ar autobusu, kas kursē reizi stundā, doties tālāk uz dienvidiem – Nīdu, kur arī ir vairāki apskates objekti un lieliska pludmale.

Kuršu kāpa noteikti patiks arī fotogrāfiem, jo šeit var atrast ainavas izciliem kadriem rītausmā vai saullēktā.

Garšas baudītājiem

Klaipēda ir vieta, kas patiks arī labas garšas baudītājiem.

Restorāns “ Meat lovers” pilsētas ostā, ar skatu uz Smiltīni īpaši patiks gaļas ēdienu cienītājiem. Savukārt, romantiska vietiņa jūras krastā pie Ziemeļu mola, Melnragā, ir kafejnīca “Ateik Ateik” , kas ir īpaši mājīga vēsos vakaros. Apmeklējuma vērta ir arī jumta terase ar pilsētas panorāmas skatu “ SKY21” . Pilsētas centrā, Teātra laukumā ir vairākas vietas, kur baudīt vietējos labumus – cepelīnus, kartupeļu pankūkas un auksto zupu (starpcitu, to Lietuvā pasniedz ar vārītiem kartupeļiem uz atsevišķa šķīvja). Iesaku iegriezties kvartālā ar vairākiem bāriem, kur viens no tiem ir ” HOFAS” (Līdzīgs Tallinas ielas kvartālam). Un vieta, kur baudīt uz vietas brūvētu alu – Švyturys B House.

Tas nebūt nav viss

Klaipēda un tās apkārtne, viennozīmīgi, glabā daudz vairāk par manis minēto.

Šie ir tikai pirmo dienu iespaidi.

Lai uzzinātu vairāk par vietām, ko apskatīt un aktivitātēm, iesaku apmeklēt Klaipēdas Tūrisma un kultūras informācijas centru, kurā darbinieki padalīsies ar ieteikumiem katra gaumei.

Ja tu esi bijis Klaipēdā, padalies komentāros ar saviem ieteikumiem!

Tags:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *